احیا بافت تاریخی محله سرخاب و حیدر تکیه سی کانون توجه مدیریت شهرداری منطقه 10

به گزارش سفر ارزان به دبی، خبرگزاری خبرنگاران-سرپرست شهرداری منطقه 10 تبریز حفظ و احیای بافت های تاریخی را از اولویت اصلی مدیریت منطقه مطرح کرد.

احیا بافت تاریخی محله سرخاب و حیدر تکیه سی کانون توجه مدیریت شهرداری منطقه 10

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛در جلسه ای که با حضور تورج روشنایی، سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تبریز، حسن گنجی سرپرست شهرداری منطقه 10 تبریز، علیرضا قوچی معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی و کارشناسان حوزه میراث فرهنگی برگزار گردید، پروژه احیای بافت تاریخی محله سرخاب و حیدر تکیه سی از ابعاد مختلف مورد آنالیز و تحلیل کارشناسی نهاده شد.

در این جلسه تورج روشنایی ضمن اشاره بر حفظ بافت های تاریخی به عنوان هویت و شناسنامه شهر، بر لزوم رسیدگی و احیای آن در جهت رونق و توسعه گردشگری و معماری ایرانی - اسلامی و توجه به مسائل شهروندان و ارتقای رفاه و آسایش و امنیت آنها تاکید نمود.

سرپرست شهرداری منطقه 10 تبریز نیز با اشاره بر پیروی از رویکرد حفظ بافت تاریخی شهر گفت: سیاست کاری ما رونق گردشگری و احیای بافت تاریخی منطبق بر اصول و مقررات شهرسازی و میراث فرهنگی است.

وی اضافه کرد: بعضی گره های ترافیکی و مسائل ابنیه ای در این منطقه ها وجود دارد که به صورت مطالبات مردمی مطرح شده اند و بر اساس مطالعه های کارشناسی و آنالیز نقشه های هوایی این محل، امکان تملک و تعریض راستا این محور با اماکنی که فاقد هویت و ارزش تاریخی هستند وجود دارد.

گنجی ضمن قدردانی از همکاری میان مدیران و سازمان ها در جهت حل مسائل مردم، توضیح داد: آمادگی داریم با یاری شورای شهر و همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در مورد ساماندهی محله چاپارباشی و سرخاب جهت تقویت پتانسیل های گردشگری موجود در محور اصلی فرهنگی تاریخی شهر تبریز گام های موثری برداریم.

سرپرست شهرداری منطقه 10 ابراز امیدواری کرد: با اجرای این پروژه و برطرف مسائل این منطقه تاریخی شاهد رضایت شهروندان و ایجاد یک محور گردشگری تازه در شهر باشیم.

معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی نیز ضمن تاکید بر آنالیز مسائل منطقه 10 با رویکرد حفظ بافت تاریخی آن گفت: این سازمان آماده همکاری با معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تبریز و سایر دستگاه های ذی ربط در جهت ارتقای رفاه اجتماعی منطقه است و بر این اساس، استعلام شرایط تاریخی املاک واقع در پروژه احیای این محور، در اولویت دستور کار این سازمان و کارشناسان آن قرار می گیرد.

کارشناسان حوزه میراث فرهنگی و بازسازی ابنیه تاریخی نیز پیشنهادات و راهکارهای خود را در جهت انتخاب برترین روش برای احیای این محور تاریخی ارائه نموده و توضیحات جامع خود را در راستای انتخاب برترین روش برای اجرای این پروژه مطرح کردند.

منبع: خبرگزاری آریا

به "احیا بافت تاریخی محله سرخاب و حیدر تکیه سی کانون توجه مدیریت شهرداری منطقه 10" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احیا بافت تاریخی محله سرخاب و حیدر تکیه سی کانون توجه مدیریت شهرداری منطقه 10"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید