ایجاد مرکز تحقیقات پسته در سروستان دنبال می گردد

به گزارش سفر ارزان به دبی، رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: یکی از بحث هایی که به طور جدی دنبال خواهیم کرد ایجاد مرکز تحقیقات پسته در سروستان است؛ به زودی جلسه ای در کمیسیون کشاورزی به همین منظور برگزار خواهیم کرد.

ایجاد مرکز تحقیقات پسته در سروستان دنبال می گردد

سفر ارزان به دبی شیراز - به گفته محمد جواد عسکری با راه اندازی مرکز تحقیقات پسته در شهرستان سروستان علاقمندان به فراوری پسته، کشاورزان پیشرو و به طور خاص باغداران پسته کار از ظرفیت و قابلیت های این مرکز استفاده خواهند کرد.

عسکری گفت: به علت اقلیم خوب و خاک خوبی که سروستان دارد در حوزه فراوری پسته به عنوان یک محصول ارزآور جایگاه خوبی را پیدا نموده است.

او می گوید: کوشش کشاورزان پیشرو برای فراوری پسته نیز باعث شده که سروستان در یک جایگاه خوبی قرار گیرد از این رو ما نیز باید کوشش بکنیم مسائل این حوزه را آنالیز و رفع کنیم.

او گفت: در بحث فراوری پسته نکته مهمی که حائز اهمیت است، بسترسازی برای صادرات پسته است و حوزه صادرات این محصول و مسائل آن را به عنوان یک حرکت خوب و ارزشمند برای ارز آوری در طرح امنیت غذایی آورده ایم و برآن تاکید می کنیم.

به گفته این مقام مسئول، مکانیزاسیون کشاورزی و به طور خاص ماشین آلات کاشت، داشت و برداشت پسته یکی از مسائل پسته کاران شهرستان سروستان بوده است که مقرر شد در کمیسیون کشاورزی با دستگاه متولی هماهنگ کنیم و جلسه ای اختصاصی برای مکانیزاسیون و اصلاح باغات پسته سروستان دنبال کنیم.

رئیس کمیسیون آب، کشاورزی، محیط زیست و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: در بحث مسائل مربوط به مسائل انتقال آب مقرر شد که در بودجه 1401 اعتبار اختصاص داده بگردد برای کل استان فارس و به طور خاص برای شهرستان سروستان تا مشکل انتقال آب کشاورزان سروستان رفع گردد.

عسکری به علاقه مندی سرمایه گذاران سروستان به تسهیل واگذاری اراضی برای طرح های مختلف نیز اشاره نمود و گفت: به زودی جلسه ای برگزار می گردد تا متقاضیانی که علاقمند هستند و طرح های خود را ارائه نموده اند مورد آنالیز قرار گیرد و فرایند واگذاری ها تسهیل گردد.

سفر ارزان به دبی فارس شیراز

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "ایجاد مرکز تحقیقات پسته در سروستان دنبال می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد مرکز تحقیقات پسته در سروستان دنبال می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید