حمید امیدوار سرپرست پژوهشگاه مواد و انرژی شد

به گزارش سفر ارزان به دبی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با صدور حکمی، حمید امیدوار را به عنوان سرپرست پژوهشگاه مواد و انرژی منصوب کرد.

حمید امیدوار سرپرست پژوهشگاه مواد و انرژی شد

به گزارش گروه دانشگاه سفر ارزان به دبی به نقل از وزارت علوم، محمدعلی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با صدور حکمی، حمید امیدوار را به عنوان سرپرست پژوهشگاه مواد و انرژی منصوب کرد.

محمدعلی زلفی گل وزیرعلوم در حکم انتصاب امیدوار، آورده است: انتظار می رود با پیروی از آموزه های اسلامی مبانی علمی و روحیه انقلابی و راهبرد های اساسی دولت مردمی و جلب همکاری استادان مدیران و کارکنان گرامی (یاوران علمی) آن پژوهشگاه نقشی شایسته در تحقق اهداف نظام علم و فناوری ایفا نماید.

در این حکم انتصاب، بر انجام ماموریت های پژوهشگاه مواد و انرژی به شرح ذیل تاکید شده است:

ایفای نقش هدایتی و حمایتی از تمامی دانشمندان، استادان، پژوهشگران، دانشجویان و دانش پژوهان رشته های مرتبط با مواد و انرژی.

بسترسازی نرم افزاری و سخت افزاری برای استفاده از ظرفیت علمی و فناوری و نوآوری استادان پژوهشگران دانشجویان و دانش پژوهان رشته های مرتبط با مواد انرژی.

سیاست گذاری و برنامه ریزی برای علم و فناوری در حوزه مواد و انرژی.

ایجاد پهنه علم و فناوری استان البرز با موضوع پژوهشگاه مواد انرژی و با هماهنگی شورای عالی علوم تحقیقات و فناوری و وزارت کشور.

تکمیل زنجیره علم و فناوری ایده تا محصول و تولید ثروت در حوزه مواد انرژی با ایجاد پژوهشکده فناوری های ساخت.

تحقق ساخت داخل با رویکرد اتکا به درون و تعامل با محیط بیرون.

توجه به حوزه مواد پیشرفته و فرایند های ساخت نوین و انرژی های تنوپذیر با رویکرد اقتصاد مقاومتی.

انجام تحقیقات کاربردی منجر به کسب فناوری های مرتبط با تولید و مصرف انرژی و توسعه مواد پیشرفته، تبدیل شدن به مرجع علمی و پژوهشی کشور و منطقه در موضوع مواد و انرژی.

پیشگام شدن در زمینه نیمه هادی ها، مواد مرکب مواد زیستی، سرامیک ها، فلزات پیشرفته انرژی های تنوپذیر و متغیر و سازه های انرژی در کشور.

تلاش در جهت تحقق دیپلماسی علمی و دستیابی به افق های نو علم و فناوری در حوزه های مواد انرژی.

انجام طرح های پژوهشی کلان و میان رشته ای جهت رفع نیاز های کشور در حوزه مواد و انرژی، ارتباط تعامل و تکامل هم افزا با انجمن ها و قطب های علمی مرتبط با مواد و انرژی.

حمید امیدوار، عضو هیات علمی و دانشیار دانشکده مهندسی مواد و متالورژی گروه آموزشی تولید و سنتز مواد دانشگاه صنعتی امیرکبیر است و تا به امروز از وی 3 عنوان کتاب، 59 مقاله علمی و پژوهشی به زبان فارسی و83 مقاله به زبان انگلیسی منتشر شده است. وی تا به امروز 24 اختراع به ثبت رسانده است.

از جمله سمت های اجرایی دکتر امیدوار می توان به مسئولیت معاونت پژوهشی مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور و معاونت راهبری و اجرایی سازی اجرای ستاد نقشه جامع علمی کشور اشاره کرد.

وزیر علوم همچنین در نامه جداگانه ای، از خدمات و تلاش های علیرضا خاوندی، رئیس پیشین پژوهشگاه مواد و انرژی قدردانی کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "حمید امیدوار سرپرست پژوهشگاه مواد و انرژی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمید امیدوار سرپرست پژوهشگاه مواد و انرژی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید