راهنمای انتخاب برترین مرکز آموزش تعمیر کولر گازی

به گزارش سفر ارزان به دبی، رپرتاژآگهی - امروزه استفاده از کولرهای گازی در منازل مسکونی و اداره ها بسیار رایج شده است. در سال های اخیر، مردم تمایل بیشتری برای استفاده از کولرهای گازی نشان داده اند. علت این انتخاب مزیت های برتر کولرهای گازی نسبت به کولرهای آبی قدیمی است.

راهنمای انتخاب برترین مرکز آموزش تعمیر کولر گازی

در ادامه این مقاله با معرفی معیارهای انتخاب یک مرکز معتبر و استاندارد، رجحانن مراکز فنی و حرفه ای برای آموزش نصب و تعمیرات کولر گازی را معرفی می کنیم. با ما همراه باشید.

کولرهای گازی با کیفیت، قدرت و سرعت بیشتری دمای اتاق را تنظیم می نمایند. از طرفی کولرهای آبی فقط دارای دو درجه کند و تند هستند در حالی که کولرهای گازی را می تواند در یک رنج گسترده دمایی تنظیم کرد. علت دیگر رجحان کولرهای گازی امکان استفاده از آنها در زمستان به عنوان وسیله گرمایشی است. بعلاوه یونیت داخلی یا اسپیلت کولر گازی زیبایی و جلوه خاصی به فضای خانه می بخشد که می تواند برای خانم های خانه یک انتخاب وسوسه آفرین باشد.

این رجحان ها باعث شده در حال حاضر در خیلی از منازل این کولرهای گازی را یافت. رواج استفاده از این کولرهای گازی بازار کار نصب و تعمیر این کولرهای گازی را نیز فعال نموده است. همانطور که می دانید کولرهایی گازی مانند هر وسیله خانگی دیگر ممکن است بعد از مدتی دچار ایراداتی شوند که احتیاج به سرویس داشته باشند. ضمن اینکه به صورت عادی برای حفظ راندمان کاری و افزایش عمر کولر گازی ضروری است آنها را هر سال و به عقیده بعضی متخصصان هر 6 ماه یکبار سرویس کرد.

از همین رو، بازار کار تعمیرات این کولرهای گازی بازار کاری پردرآمد است. برای یک تعمیرکار کولر گازی همواره سفارش برای کار در تمام فصول وجود دارد و به علت تخصصی و فنی بودن این شغل، دستمزد تعمیرکاران این حرفه نیز نسبت به شغل های دیگر بالاست و برای عمده تعمیرکاران کاملا رضایت بخش است.

همین علت باعث شده تا علاقه مندان و کارآموزان زیادی با شرکت در دوره آموزشی نصب و تعمیر کولر گازی به یادگیری این مهارت تمایل نشان دهند. مراکز فنی و حرفه ای متعددی در سطح تهران دوره آموزش سرویس کولر گازی را برگزار می نمایند. اما آیا تمام این مراکز صلاحیت برگزاری این دوره ها را دارند؟ آیا کارآموزان این مراکز بعد از انتها دوره قادر خواهند بود به صورت مستقل در بازار کار مشغول شوند؟ رجحانن مرکز آموزش تعمیر کولر گازی کدام است؟

اهمیت آموزش اصولی تعمیر کولر گازی

برای تبدیل شدن به یک متخصص تعمیر کولر گازی باید ابتدا آموزش دید. آموزش ها باید کاملا اصولی باشند. اولین مرحله برای ورود به بازار کار، آموزش صحیح می باشد و بدون آموزش، راه ورود به بازار کار این رشته خیلی طولانی و شاید بتوان گفت با پیشرفت های سریع امروزی غیر ممکن است.

در زمان های قدیم تعمیرکاران لوازم خانگی با کار کردن به عنوان کارآموز در کنار یک تعمیرکار بعد از چند سال مهارت لازم را فرا می گرفتند. امروزه این کار بسیار سخت و مشکل تر است زیرا هر سال تکنولوژی ساخت لوازم خانگی تغییر می نماید و بروز می گردد. لذا بسیار عاقلانه تر است که با شرکت در دوره آموزش تخصصی نصب و تعمیر کولر گازی در مدت کوتاهی مهارت های لازم برای تعمیر این لوازم را فرا بگیریم. ضمن اینکه باید هر سال خودمان را با پیشرفت های نو بروز کنیم.

اهمیت انتخاب مرکز آموزشی مناسب

کارآموزان زیادی هر ساله به امید تبدیل شدن به یک متخصص ماهر به مراکز آموزش تعمیرات کولر گازی مراجعه می نمایند ولی با یکسری مطالب تئوری و کلی روبرو می شوند و بعد از دوره هم توانایی عیب یابی و تعمیر کوچک ترین ایرادات کولر گازی را ندارند. از طرف دیگر آکادمی هایی وجود دارند که با آموزش کاملا عملی و کاربردی ویژه بازار کار، هنرجویان را برای فعالیت در بازار این حرفه آماده می نمایند. لذا انتخاب یک مرکز آموزشی استاندارد از اهمیت زیادی برخوردار است.

معیارهای انتخاب رجحانن مرکز آموزش تعمیر کولر گازی

انتخاب یک مرکز آموزشی معتبر باید با آگاهی کامل و بدون توجه به تبلیغات مجذوب کننده این مراکز صورت بگیرد. بعد از خواندن این مقاله احتیاج به مشاوره و یاری هیچ فردی برای انتخاب رجحانن مرکز آموزش تعمیر کولر گازی نخواهید داشت و خودتان قادر خواهید بود این انتخاب را به صورت کاملا آگاهانه و با یاری معیارهایی که به شما معرفی می کنیم داشته باشید. در ادامه این مقاله معیارهای انتخاب یک مرکز آموزشی استاندارد را آنالیز می کنیم.

آموزش عملی و کاربردی

اولین معیار انتخاب رجحانن مرکز آموزش تعمیرات کولر گازی، عملی بودن و کاربردی بودن آموزش هاست. مفهوم عملی در مقابل تئوری قرار می گیرد. یعنی آموزش ها نباید صرفا پای تخته و با ارائه تعاریف صورت بگیرد. کارهای عملی باید روی چند نمونه کولر گازی واقعی انجام گردد و کارآموزان باید قادر باشند خود انجام انواع عیب یابی و تعمیرات را روی کولرهای گازی انجام دهند.

اساتید مجرب و باسابقه

اساتید دوره باید کاملا مجرب باشند و در بازار کار سابقه فعالیت داشته باشند. اساتیدی که سال هاست در دبیرستان هان یا دانشکده های فنی و حرفه ای مشغول تدریس کتاب هستند نمی توانند یاری زیادی به کارآموزان بنمایند. اساتید یک مرکز استاندارد باید با مسائل و چالش های بازار کار این رشته از نزدیک آشنا باشند. در این صورت این اساتید قادر خواهند بود کارآموزان را حتی پس از دوره مشاوره و هدایت نمایند تا آنها را به هدفشان برسانند.

کارگاه مجهز و بروز

کارگاهی که کارآموزان در آن به یادگیری مهارت ها می پردازند باید کاملا مجهز به بروزترین ابزار و تجهیزات تعمیر کولر گازی باشد. کارآموزان نباید بعد از ورود به بازار کار با ابزار و تجهیزات نوی روبرو شوند که در طی دوره کار با آن را فرا نگرفته باشند. این ابزار و تجهیزات باید در کارگاه آموزشی در اختیار همه کارآموزان قرار بگیرد تا در طول کلاس مهارت ها را با دستان خودشان تمرین نمایند.

کلاس های حضوری

کلاس آموزش تعمیر کولر گازی باید حتما حضوری برگزار شوند. متاسفانه شاهد آن هستیم که بعضی مراکز آموزشی دوره های آنلاین فنی و حرفه ای برگزار می نمایند که این با عملی بودن آموزش ها که مهمترین اصل آموزش های فنی است مغایرت دارد. لذا دقت داشته باشید حتما در دوره ای شرکت کنید که آموزش ها کاملا حضوری است و شما با حضور در کارگاه، کار با ابزار و تجهیزات را یاد می گیرید.

مدرک رسمی و معتبر

بعضی آکادمی ها مجوز رسمی برای فعالیت از سازمان فنی و حرفه ای ندارند. به این نکته دقت کنید که مرکزی که در آن ثبت نام می کنید باید از سازمان فنی و حرفه ای کل کشور مجوز رسمی داشته باشد. در این صورت مرکز می تواند در انتها دوره مدرک فنی و حرفه ای قابل تایید از سازمان به شما اعطاء کند. بوسیله این مدرک قادر خواهید بود پروانه کسب دریافت کنید و به صورت قانونی و مستقل در بازار کار مشغول به کار شوید. از طرف دیگر این مدرک کاملا معتبر و قابل ارائه به تمام مراکز دولتی و خصوصی می باشد.

معرفی رجحانن مراکز آموزش تعمیر کولر گازی

با آگاهی از معیارهای انتخاب رجحانن مرکز آموزش تعمیر کولر گازی، حالا این انتخاب برای شما چندان سخت نخواهد بود. ما نیز با معرفی 3 مرکز استاندارد و معتبر که تمامی معیارهای بالا را دارا هستند و سابقه زیادی در امر آموزش های فنی و حرفه ای دارند به شما یاری خواهیم کرد. در ادامه این مراکز را معرفی می کنیم.

آکادمی فنی سازان

آکادمی فنی سازان یکی از آکادمی های شناخته شده و باسابقه در تهران می باشد. بسیاری از متخصصان رشته های فنی مختلف از جمله متخصصان تعمیرات کولر گازی که در حال حاضر در بازار کار فعالیت دارند، دوره آموزش کامل تعمیرات کولر گازی را در این مرکز گذرانده اند.

برای تماس با بخش روابط عمومی این مرکز و دریافت مشاوره می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید:

02166900941

09359293340

آکادمی فنی پویان

آکادمی فنی پویان یکی دیگر از آکادمی های مجهز در آموزش تعمیرات کولر گازی در تهران می باشد که با فراهم کردن امکانات بروز، کارگاه های مدرن و فعالیت زیر نظر سازمان فنی حرفه ای توانسته اعتماد کارآموزان زیادی را به خود جلب کند. مقدار رضایت عمومی از کیفیت دوره های آموزشی این آکادمی بسیار بالاست و این آکادمی در حال حاضر یکی از رقبای اصلی آکادمی فی سازان به شمار می رود.

شماره های تماس این مرکز برای دریافت مشاوره در زیر آمده است:

02166566140

09227538980

آکادمی برق و الکترونیک

آخرین آکادمی در فهرست ما آکادمی برق و الکترونیک می باشد. این آکادمی با استخدام اساتید برتر تهران و آموزش های باکیفیت و کاربردی نام خود را بر سر زبان ها انداخته است. در این آکادمی برای کارآموزان ضمانت یادگیری در نظر گرفته می گردد، بدین معنی که اگر کارآموزان بعد از دوره روی مطالب مسلط نشده باشند، دوره برای آنها به صورت رایگان تکرار می گردد. این آکادمی نیز مانند دو آکادمی دیگر زیر نظر سازمان فنی حرفه ای فعالیت می نماید.

شماره های تماس و دریافت مشاوره این آکادمی:

02166426156

09053854159

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد برگزاری دوره آموزش نصب و تعمیرات کولر گازی به سایت آکادمی برق و الکترونیک مراجعه فرمائید.

منبع: شفقنا اقتصادی

به "راهنمای انتخاب برترین مرکز آموزش تعمیر کولر گازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای انتخاب برترین مرکز آموزش تعمیر کولر گازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید