راه حل ساده برای بدخواب ها

به گزارش سفر ارزان به دبی، خبرنگاران : کلید خواب راحت شبانه بدون مصرف دارو را در این مطلب بیابید.

راه حل ساده برای بدخواب ها

اگر از بدخوابی رنج می برید باید در رژیم غذایی خود تغییر ایجاد کنید.

به گزارش سفر ارزان به دبی، نتایج یک بررسی نو نشان داده، پیروی از رژیم غذایی سالم می تواند مهم ترین عامل در خواب راحت شبانه باشد.

محققان تاکید می کنند، حمام آب گرم، استفاده از نوعی بالش خاص و مصرف قرص و دارو را برای خواب راحت در شب فراموش کنید و جایگزین این موارد به مصرف میوه و سبزیجات توجه کنید.

مطالعات نشان داده اند که حدود یک سوم مردم در انگلیس از بی خوابی رنج می برند، به این معنی که برای به خواب رفتن یا ماندن در خواب تلاش می کنند و حدود دو میلیون نفر به قرص های خواب آور متکی هستند. استفاده از راه هایی نظیر خواندن کتاب قبل از خواب و دوش آب گرم اغلب ناموفق هستند و به افراد در تجربه بهتر خواب شبانه کمکی نمی کنند. اما تعداد فزاینده ای از تحقیقات نشان می دهد که ممکن است راه ساده تری برای بهبود خواب وجود داشته باشد و آن بهبود چیزی است که افراد مصرف می کنند.

بدترین و بهترین تغذیه برای خواب

در حالی که مدت هاست مشخص شده که نوشیدنی ها و غذاهای حاوی کافئین ممکن است خواب را مختل کنند، به نظر می رسد که برخی از گروه های غذایی از جمله میوه ها، سبزیجات و حتی برخی نان ها ممکن است اثر معکوس داشته باشند.

این یافته از بررسی مطالعاتی بود که اخیراً در مجله Annual Review of Nutrition منتشر شده است. ماری پیر، دانشیار پزشکی تغذیه در دانشگاه کلمبیا در نیویورک و یکی از نویسندگان مقاله گفت: ما دریافتیم که پیروی از یک رژیم غذایی حاوی مقدار زیادی میوه و سبزیجات، به علاوه حبوبات و نان های سبوس دار، با خواب با کیفیت بهتر همراه بود.

منبع: رکنا

به "راه حل ساده برای بدخواب ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه حل ساده برای بدخواب ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید