سریع ترین روش شست و شوی پرده در منزل

به گزارش سفر ارزان به دبی، بیشتر پرده ها چه پارچه ای و ساده باشند و چه مخمل و طرح دار، گرد و خاک، موی حیوانات خانگی، شوره سر و غیره را به خود جذب می نمایند.

سریع ترین روش شست و شوی پرده در منزل

غبارآلود بودن پرده، روی کیفیت هوای داخل خانه نیز تاثیر می گذارد. هر بار که پرده ها را باز یا بسته می کنید یا کسی به آن ها دست می کشد تا آن ها را مرتب کند، گرد و خاک روی پارچه در هوا پخش می گردد. در این مطلب از سفر ارزان به دبی به بیان سریع ترین روش شست و شوی پرده در منزل می پردازیم.

سریع ترین روش شست و شوی پرده در منزل

شست وشوی منظم پرده ها در فواصل زمانی کم یاری می نماید تا رنگ پرده کدر نگردد و کیفیت پرده حفظ گردد. به ویژه در شهرهای بزرگ با هوای آلوده، پرده ها زودتر کثیف می شوند و اگر به موقع شسته نشوند، پارچه پرده کدر می گردد.

پرده پارچه ای

پرده را از میله پرده جدا کنید. یک بار آن را بیرون از خانه بتکانید. سپس پرده را در ماشین لباسشویی بیندازید. تنظیمات ماشین باید روی دور آرام (مخصوص پارچه های ظریف) باشد و با آب سرد شسته گردد. بعد از شست وشو، در صورتی که می خواهید از خشک کن بهره ببرید آن را روی دور آهسته قرار دهید. به محض اتمام خشک شدن، پرده را از ماشین خارج کنید تا چروک نگردد.

سریع ترین روش شست و شوی پرده توری

این پرده ها سبک هستند و به همین علت ممکن است در حین شست وشو به سادگی چروک شوند. پس برترین راه شست وشو در خانه، شست وشو با دست است. سینک را از آب سرد پر کنید و به قدر احتیاج مایع صابون به آن اضافه کنید.

برای ده دقیقه پرده را در محلول آب سرد و صابون خیس کنید. سپس به آرامی آن را چنگ بزنید. پرده را آب بکشید و دوباره سینک را با آب سرد پر کنید. آن را به آرامی در آب سرد چنگ بزنید تا بقایای صابون از پارچه جدا گردد. سپس آبگیری کنید و پرده را آویزان کنید تا در همان حالت خشک گردد. برای اینکه خانه خود را زیباتر کنید به مطلب مقرون به صرفه ترین وسایل دکوری برای منزل شما سر بزنید.

پرده مخمل

برخی از پرده های مخمل قابلیت شست وشو در خانه را دارند. معمولا انواع براق تر و والان دار را نمی توان در خانه شست. برای شست وشوی آن ها حتما از خدمات پرده شویی بهره ببرید. پرده را در ماشین لباسشویی با دور آهسته مخصوص پارچه های ظریف و با آب سرد بشویید. مخمل به هیچ عنوان نباید با خشک کن ماشین لباسشویی، خشک گردد. آن را روی یک پارچه کتانی پهن کنید تا خشک گردد.

پیشنهاد مطالعه: مطلب برای اتاق نشیمن میز جلومبلی بسازید! را بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "سریع ترین روش شست و شوی پرده در منزل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سریع ترین روش شست و شوی پرده در منزل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید