عادت عجیب و ترسناک سهره خون آشام ، عکس

به گزارش سفر ارزان به دبی، سهره خون آشام (فنچ دراکولا) پرنده عجیبی است که رژیم غذایی غیرمعمولی میان پرندگان دارد و گاهی از خون دیگر موجودات تغذیه می نماید

عادت عجیب و ترسناک سهره خون آشام ، عکس

به گزارش خبرگزاری سفر ارزان به دبی، جزایر گالاپاگوس در اقیانوس آرام به علت حیات وحش بی نظیرش معروفیتی جهانی دارد.

گونه های جانوری و گیاهی منحصربه فردی که در این جزایر یافت می شوند، به وسیله چارلز داروین مورد مطالعه قرار گرفتند. مشاهدات و نمونه برداری های او در این سفر نقش مهمی در شکل گیری نظریه مشهور تکامل داشت.

یکی از گونه های بی نظیر ساکن در این جزایر سهره یا فنچ خون آشام است. پرنده نر در این گونه عمدتا پرهای سیاه و پرنده ماده پرهای خاکستری با رگه های قهوه ای دارد.

همانطور که از نامش پیداست این پرنده بیش از همه برای رژیم غذایی غیرمعمول و ترسناک خود معروفیت دارد. این پرنده ها هنگامی که منابع غذایی در دسترس نباشد رو به خونخواری می آورند و با تغذیه از خون دیگر موجودات خودشان را سیر می نمایند.

یکی از نکات جالب این است که بعضی پرنده ها مانند بوبی مقاومتی مقابل نوک زدن های فنچ از خود نشان نمی دهند. بسیاری بر این باورند که بوبی گمان می نماید که فنچ در حال تیمار و خوردن انگل های بدن او است و از این رو به زخمی که فنچ در بدنش ایجاد نموده واکنش نشان نمی دهد.

آن ها در فصل خشک که منابع غذایی دیگر چون دانه ها کمیاب می شوند رو به خونخواری می آورند اما در دیگر فصول همه چیز خوار هستند و فقط به خون بسنده نمی نمایند.

5858

منبع: خبرآنلاین

به "عادت عجیب و ترسناک سهره خون آشام ، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عادت عجیب و ترسناک سهره خون آشام ، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید