لبنان، احتمال تشکیل دولت تا خاتمه ماه جاری میلادی

به گزارش سفر ارزان به دبی، منابع فرانسوی گزارش دادند که احتمالا پرونده تشکیل دولت در لبنان تا پایان ماه جاری میلادی به نتیجه برسد.

لبنان، احتمال تشکیل دولت تا خاتمه ماه جاری میلادی

به گزارش گروه بین الملل سفر ارزان به دبی روزنامه لبنانی الجمهوریه به نقل از منابع دیپلماتیک در پاریس گزارش داد که رویکرد فرانسوی ها درباره پرونده سیاسی لبنان حاکی از آغاز شمارش معکوس برای تشکیل دولت در این کشور است و یک موضع قاطع و جدی از طرف فرانسوی ها در این زمینه وجود دارد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی سفر ارزان به دبی بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی سفر ارزان به دبی بخوانید. (کلیک کنید)

این منابع گزارش دادند که جدیت فرانسه در این زمینه منجر به تشکیل دولتی طبق ابتکار فرانسه در لبنان خواهد شد که این امر در بازه زمانی حداکثر تا پایان ماه جاری میلادی محقق می شود.

منابع مذکور خاطرنشان کردند که تحرکات فرانسه در لبنان همزمان با اقدامات پاریس در سطح بین المللی برای نجات لبنان، طی روزهای آینده شاهد پیشرفت چشمگیری خواهد بود. فرانسه در این زمینه روابطی با ایالات متحده، ایران، مصر، امارات متحده عربی و همچنین عربستان سعودی برقرار کرده و همچنین امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه قصد دارد به زودی به ریاض سفر کند.

به گفته منابع مذکور این اقدامات فرانسه در خط بین المللی برای حل پرونده سیاسی لبنان، پاریس را درباره احتمال دستیابی به دستاوردی در این پرونده خوشبین می کند و ابتکار فرانسه برای نجات لبنان که در اواخر آگوست 2020 متوقف شده بود به مرحله اجرا در می آید.

منابع دیپلماتیک پاریس گزارش دادند دولتی با ریاست سعد حریری نخست وزیر مکلف لبنان طبق الزامات جامعه بین المللی و با هدف انجام اصلاحات در لبنان تشکیل خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "لبنان، احتمال تشکیل دولت تا خاتمه ماه جاری میلادی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لبنان، احتمال تشکیل دولت تا خاتمه ماه جاری میلادی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید