15 محصول در حوزه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی رونمایی شد

به گزارش سفر ارزان به دبی، با شروع به کار بیست و دومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار از 15 محصول تجهیزات و مواد آزمایشگاهی با حضور دو نهاد اصلی زیست بوم فناوری کشور رونمایی شد.

15 محصول در حوزه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی رونمایی شد

به گزارش سفر ارزان به دبی، نهمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت، بیست و دومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار، سومین نمایشگاه تقاضاساخت و فراوری ایرانی (تستا) و اولین نمایشگاه فناوری های نوپدید و آینده نگر با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهور و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نمایشگاه بین المللی تهران کار خود را شروع کرد.

این نمایشگاه ها سال جاری همزمان با هفته پژوهش از امروز سه شنبه 23 آذر ماه شروع شدند و تا 26 آذرماه ادامه دارند.

در نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی بیش از 9هزار محصول فناورانه ارائه شده که 15 محصول نو برای اولین بار در این نمایشگاه ارائه می گردد.

این نمایشگاه در 14 بخش نفت و پتروشیمی، برق، الکترونیک و نرم افزار، عمران و ساختمان، مکانیک، شیمی و متالوژی، کشاورزی و محیط زیست، فیزیک پایه، تجهیزات عمومی آزمایشگاهی، مواد آزمایشگاهی، مهندسی پزشکی و زیست مواد، تجهیزات تست و آزمون صنعتی، خدمات کالیبراسیون و تجهیزات آموزشی و آزمایشگاهی مدارس برگزار شده است.

با توجه نام گذاری سال 1400 از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان فراوری؛ پشتیبانی ها و مانع زدایی ها، معاونت علمی ریاست جمهوری در راستای حمایت از فراوریکنندگان و فناوران داخلی، برای محصولات سطح اول تا سوم، 10 تا 50 درصد قیمت محصولات خریداری شده به وسیله مراکز علمی و پژوهشی دولتی را بر اساس آیین نامه سطح بندی، به عنوان یاری بلاعوض پرداخت می نماید.

بعلاوه بیست و دومین نمایشگاه دستاوردهای هفته پژوهش، فناوری و فن بازار به عنوان رویدادی در مجموعه نظام علم و فناوری نیز امروز با هدف ارائه یافته های محققان، پژوهشگران و فناوران، از یک سو و دریافت نیازهای پژوهشی و فناوری از سوی دیگر برای تحکیم و سیستمی کردن روابط بین کنشگران در این مجموعه و در نهایت تجاری سازی فناوری و ارتقای قدرت رقابت ملی با ارائه 3132 فناوری در سالن های 5،6 و7 دایر شد.

در نمایشگاه سال جاری دستاوردهای پژوهش و فناوری 19 دانشگاه، 32پارک علم و فناوری و مراکز رشد، 14 شرکت و سازمان حضور دارند.

بعلاوه در خلال این نمایشگاه 41 فناوری منتخب رونمایی شد.

یاری به مساله محور کردن و هدفمندسازی فعالیت ها و برنامه های تحقیقاتی دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و شرکت های دانش بینان و واحدهای فناور هدف مهم نمایشگاه تستا است.

بعلاوه در نمایشگاه سال جاری هفته پژوهش نمایشگاه فناوری های نوپدید و آینده نگر نیز به همت شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان برپا شده است.

در این نمایشگاه 21 محصول در حوزه فناوری های نو هوش مصنوعی و اینترنت اشیا ارائه شده است.

به گزارش سفر ارزان به دبی، در حاشیه مراسم افتتاح این نمایشگاه ها با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و محمدعلی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از بعضی محصولات دانش بنیان رونمایی شد.

اسامی این طرح ها به این توضیح است:

دستگاه مقدار گیری ضریب تلفات عایقی از سوی جهاد دانشگاهی واحد علم و صنعت

شبیه ساز خورشید

حسگر خورشیدی دیجیتال

بازتاب سنج نوری حوزه زمان

دستگاه رادیوگرافی صنعتی و چنبر پرتودهی اشعه ایکس

گاما پن

تست PCR

تراشه میکرو فلوئیدیکی

دستگاه نانو سنتز

میکروسکوپ لایتک

آشکارساز تک فوتون فضای آزاد

چاپگر بریل دورو ویژه نابینایان

اسپکت جنرال

سی تی اسکن صنعتی

میز 3 درجه آزادی شبیه ساز حرکت با چنبر حرارتی

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "15 محصول در حوزه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی رونمایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "15 محصول در حوزه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی رونمایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید