68 درصد واردات کشور از پایانه های مرزی آذربایجان غربی انجام می گردد

به گزارش سفر ارزان به دبی، خبرنگاران/آذربایجان غربی مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای آذربایجان غربی از صادرات 1.8 میلیون تنی کالا از مرزهای استان خبرداد.

68 درصد واردات کشور از پایانه های مرزی آذربایجان غربی انجام می گردد

ارسلان شکری در گفت و گو با سفر ارزان به دبی صادرات مرزی استان را 1.8 میلیون تن بیان کرد و گفت: این اندازه 26 درصد از کل صادرات مرزی کشور است و در عین حال واردات زمینی استان نیز با 1.2 میلیون تن 68 درصد واردات مرزی کشور را به خود اختصاص داده که به وسیله 5 پایانه مرزی استان انجام می گیرد.

وی حمل سالیانه بار در استان را بطور میانه 12 میلیون تن ذکر کرد و گفت : تقریبا 25 درصد از این اندازه مربوط به حمل سیمان است.

این مقام مسئول با اشاره به فرسودگی ناوگان در بخش باری ، مسافری ، پکیج های راهداری و احتیاج به نوسازی و بهسازی آنها با سرعت بیشتر ، چاره اندیشی برای ارائه کارت هوشمند برای رانندگان با سواد کمتر و چاره اندیشی در خصوص ایجاد شرایط بهتر برای دریافت لاستیک و قطعات را بعنوان بخشی از چالش های بخش حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی دانست و گفت : خوشبختانه استان از لحاظ ترانزیت همیشه در رتبه یک تا سه کشور واقع شده است و با برطرف بعضی از مسائل در سطح کشور و استان شاهد توسعه بیش از پیش حمل و نقل خواهیم بود.

وی اضافه کرد: توسعه شبکه راهها به عنوان زیرساختهای حمل و نقلی باعث توسعه این حوزه و به تبع آن موجب تحرک و رونق سایر مولفه های توسعه یک کشور و منطقه خواهد شد.

شکری اظهار کرد: آذربایجان غربی با وجود 12 هزار کیلومتر راه بعنوان یکی از استان های مهم کشور نقش اساسی در بخش حمل و نقل دارا بوده و از حیث معابر بین شهری رتبه دهم و از لحاظ ایمنی راههای بین شهری رتبه یازدهم کشور را در اختیار دارد.

شکری گفت: 149 شرکت حمل و نقل داخلی و 34 شرکت حمل و نقل بین المللی و بالغ بر 130 شرکت مسافری داخلی در استان فعالیت دارند و 31 هزار راننده بخش حمل و نقل باری و 4000 راننده بخش حمل و نقل مسافری استان دارای کارت هوشمند هستند.

وی گفت: 68 هزار نفر افراد تحت تکفل رانندگان بخش حمل و نقل باری و 11 هزار نفر نیز افراد تحت تکفل رانندگان بخش حمل و نقل مسافر در استان وجود دارد.

این مقام مسئول ادامه داد : 27 هزار کامیون دارای کارت هوشمند و 2600 اتوبوس ، مینی بوس و سواری کارت هوشمند در استان آذربایجان غربی وجود دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "68 درصد واردات کشور از پایانه های مرزی آذربایجان غربی انجام می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "68 درصد واردات کشور از پایانه های مرزی آذربایجان غربی انجام می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید