شروع توزیع آنتی بیوتیک و سرم در داروخانه های همدان

به گزارش سفر ارزان به دبی، معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: توزیع انواع سرم، آنتی بیوتیک و دارو های سرماخوردگی در داروخانه ها شروع شده و همچنان ادامه دارد.

شروع توزیع آنتی بیوتیک و سرم در داروخانه های همدان

قدرت الله رستمی با بیان اینکه توزیع دارو در داروخانه ها در حال اجرا است، گفت: مردم برای اطلاع از موجودی داروخانه ها و دسترسی سریع به داروی مورد نظر خود با سامانه 190 تماس بگیرند.

او گفت: این سامانه به عنوان یک راهنما برای بیماران است که در آن کارشناسان، علاوه بر مشاوره دارویی، به بیمار اعلام می نمایند که داروی مورد نظرشان در کدام داروخانه ها موجود است.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی همدان با تاکید بر اینکه قیمت دارو های نسخه نویسی شده گران نشده است، گفت:، اما در صورتیکه بیماران بخواهند دارو را بدون نسخه و تجویز تهیه نمایند باید مبلغ بیشتری پرداخت نمایند.

رستمی با بیان اینکه شرایط شرکت ها و داروخانه ها را آنالیز کردیم، گفت: اوضاع فراوری خوب است و خوشبختانه در استان ما احتکار وجود نداشته است.

او با اشاره به اینکه با کم شدن شیوع بیماری های فصلی و آنفلوانزا، شرایط عرضه دارو بهتر می گردد، گفت: قبلا توزیع سرم در بخش خصوصی کمتر بود و بیشتر سهمیه به بیمارستان ها اختصاص می یافت، اما اکنون شرایط بهتر شده و کمبودی در زمینه سرم احساس نمی گردد.

سفر ارزان به دبی همدان همدان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "شروع توزیع آنتی بیوتیک و سرم در داروخانه های همدان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع توزیع آنتی بیوتیک و سرم در داروخانه های همدان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید