معرفی قطار 5 ستاره فدک، لوکس ترین قطار ایرانی ، آپدیت 1400

به گزارش سفر ارزان به دبی، بدون شک یکی از راهای امن برای سفر کردن این است که از قطار بهره ببرید. در سال های اخیر حمل و نقل ریلی ایران پیشرفت های چشمگیری داشته که به سبب آن تعداد سفرهای ریلی نیز افزایش پیدا نموده اند. هر روزه مسافران زیادی با قطار از شهری به شهر دیگر سفر می نمایند و از امکانات موجود در ناوگان ریلی کشور به خوبی بهره مند می گردند..اما یک قطار مسافرتی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

معرفی قطار 5 ستاره فدک، لوکس ترین قطار ایرانی ، آپدیت 1400

در این مقاله قصد داریم یکی دیگر از شرکت های پیشرو در حمل و نقل ریلی ایران را به شما معرفی کنیم

مجموعه فدک یکی از مشهورترین و محبوب ترین شرکت های ریلی کشور است و کار خودش را با خرید 200 واگن آلمانی آغاز کرد. این شرکت اولین قطارهای 5 ستاره و لوکس را در ایران آورد و با ارائه خدمات متمایز در سطح خدمات ارائه شده در خطوط هوایی روز جهان، سطوح کیفیت را در صنعت ریلی کشور به طور قابل ملاحظه ای بهبود بخشیده و سعی بر ارائه خدمات ممتاز به مهمانان خود را دارد. در ادامه با معرفی کامل قطار 5 ستاره فدک همراه با ما باشید.

آشنایی با قطار 5 ستاره فدک لوکس ترین قطار ایران

مجموعه شرکت قطارهای فدک یکی از بهترین شرکت هایی است که در سال های اخیر توانسته پرقدرت کار خود را آغاز کند. این مجموعه در ابتدای فعالیت خود با خرید 200 واگن 5 ستاره از کشور آلمان فعالیت خود را آغاز کرد. این شرکت با ارائه خدماتی بسیار باکیفیت در حد و مقدار خطوط هوایی معتبر در جهان، به راحتی اختلاف زیادی را در خطوط ریلی ایجاد نموده و صنعت حمل و نقل خطوط ریلی کشور را بشدت بهبود بخشید. به همین دلیل قطار فدک با ارائه خدماتی کاملا متمایز توانست گوی سبقت را از دیگر خطوط ریلی ربود.

برای خرید بلیط قطار به تمامی نقاط کشور با مناسب ترین قیمت در سفر ارزان به دبی روی تصویر زیر کلیک کنید:

نام قطار فدک را بطور حتم شنیده اید، این قطار در صدر قطارهای لوکس در خطوط ریلی ایران قرار گرفته است. این قطار با یدک کشیدن نام قطار 5 ستاره ایرانی یکی از خاص ترین قطارهای ایران محسوب می گردد. در ابتدای کار این قطارها چندان مورد استفاده قرار نگرفتند اما با یک عملکرد هوشمندانه و با اخذ گواهی های مختلفی چون گواهینامه مدیریت کیفیت برای مشتری مداری، گواهینامه نظام مدیریت یکپارچه، مدیریت کیفیت در آموزش نیروی انسانی و بعلاوه مستقر شدن اهداف متعالی سازمان در حوزه حمل و نقل ریلی کشور، این سیستم یکپارچه ناگهانی و در یک جهش همه جانبه توانست به محبوب ترین شرکت مسافربری ریلی در ایران با قطارهای آلمانی تبدیل گردد.

در قطار فدک تنها امکانات سخت افزاری ملاک نیست بلکه بکارگیری پرسنلی مجرب با دانش فنی بالا، مدیریت ریسک و بحران، امنیت و امینی بالای واگن ها، رسیدگی بموقع به شکایات و احتیاجهای مسافران، بعلاوه منطبق بودن واگن ها با سلامت و حفظ محیط زیست، همه و همه از ویژگی ها و قابلیت های خاص قطار فدک هستند. البته اگر دوست دارید با حفظ کیفیت هزینه های خود را کم کنید در ناوگان حمل و نقل ریلی قطارهای دیگری نیز وجود دارند مانند قطار نورالرضا، اما اگر هزینه ها چندان برایتان مهم نیستند و در عوض رفاه و راحتی خود و خانواده را بر هر چیزی ارجح می دانید، پیشنهاد ما قطار فدک برای داشتن یک سفر راحت و ایمن است.

امکانات قطار 5 ستاره فدک تنها به کیفیت سخت افزاری آن نیست، بلکه این مجموعه با به کارگیری افراد توانمند با دانش فنی و ایمنی بالا، مدیریت ریسک، رسیدگی به شکایات و احتیاجها و بعلاوه انطباق واگن های قطار با سلامت محیط زیست از مهمترین مزیت های قطار 5 ستاره فدک می باشد که می توان از آن ها نام برد.

در صورتی که کیفیت قطار برایتان بسیار مهم است اما می خواهید کمی هزینه کمتری بپردازید، پیشنهاد می کنیم که نگاهی به مطلب قطار نورالرضا، لوکس ترین قطار 5 ستاره با امکانات و خدمات رویایی بیندازید. قطارهای شرکت نورالرضا با توجه به امکانات و خدمات خوبی که ارائه می دهد هزینه به نسبت مالی تری را به سمت قطارهای فدک از مسافران دریافت می نماید.

در ادامه به نمونه هایی از خدماتی که شرکت فدک به مسافران خود ارائه می دهد، اشاره خواهیم کرد.

مشخصات و خدمات قطار فدک در ابتدای ورود مسافران

از همان ابتدا برای ورود مسافران به ناوگان حمل و نقل ریلی لوکس قطار فدک، ورودی ها و گیت هایی اختصاصی طراحی شده است تا احتیاجی نباشد که مسافران برای چک شدن در صف های طولانی ایستاده و خسته شوند. در همان بدو ورود نیز مهمانداران به شما خوش آمد گویی می نمایند که برای آغاز کمی هیجان انگیز بوده دقیقا شما را بیاد فیلم های خاص و خارجی خواهد انداخت، اما باور کنید که در ایران هستید!

بعد از ورود به قطار فدک و مستقر شدن در کوپه خود، از مسافران با نوشیدنی های دلخواه پذیرایی خواهد شد و اگر احتیاج به روزنامه و هدفون داشتند به آنان تحویل داده می گردد. در کوپه های قطار فدک درست مانند هواپیما تنها با فشار یک دکمه می توانید مهمانداران را فراخوانده و هرگونه مشکل و یا درخواستی را به آنان انتقال دهید. در هر ساعتی از شبانه روز و در هر موقعیتی می توانید از مهمانداران درخواست کنید تا با نوشیدنی های گرم و سرد از شما پذیرایی نمایند، بدون وجود هیچ محدودیتی. خدمات در قطار فدک در سطحی کاملا بالا و بسیار باکیفیت ارائه می شوند که همین امر باعث ایجاد تمایزی زیاد در میان خطوط ریلی و حمل و نقل ایران شده است. لبته طراحی فضای داخلی کوپه ها نیز در عین مدرن بودن، بنحوی هستند که یادآور سنت و نقوش اصیل ایرانی باشند.

کوپه های قطار فدک

طراحی داخلی کوپه ها به بهترین شکل ممکن اجرا شده است بدین صورت که طراحی داخلی و خارجی قطارهای شرکت در توصیف طراحی داخلی فضاهای کوپه های قطار فدک می توان گفت که هم در طراحی خارجی و هم داخلی از باغ فدک الهام گرفته شده است. این قطار همچون باغ سبزی لغزان در دل کویر و در راستا خود پیش می رود. ترکیب رنگ بکار گرفته شده سفید، طلایی و فیروزه ای علاوه بر ایجاد سطوح رنگی چشم نواز، یک ترکیب سلطنتی و مجذوب کننده را به بیننده القاء می نمایند. قسمت کنسول مرکزی در قطار فدک با مانیتورهای مدرن و با تکنولوژی روز جهان، بنحوی جانمایی شده اند که بیننده را بیاد قطارهایی که در فیلم ها و سریال ها دیده است، میندازد.

روکش جایگاه ها همگی از چرم مرغوب است و تختی چوبی به رنگ سبز زیتونی نمایی خاص و منحصربه فرد به فضای داخلی کوپه بخشیده است. همگی در راستای طراحی کوپه های قطار فدک بنحوی لوکس و خاص ترتیب داده شده اند.

ناگفته نماند که کوپه های این قطار در سفر به مشهد مقدس قابلیت این را دارند که بکلی شخصی سازی شوند. همچون کلاس های مختلف سفر با هواپیما، امکاناتی که در کوپه های قطار فدک نیز ارائه می شوند با توجه به کلاس هایی که دارد کاملا متفاوت هستند. البته تفاوت موجود بین کلاس ها خیلی متفاوت نبوده و شما در هر حال در هر 2 کلاس موجود از سفر با قطار لوکس خود لذت خواهید برد. در ادامه کلاس های مختلف این قطار را آنالیز خواهیم کرد.

خدمات قطار 5 ستاره فدک به مسافران

امکاناتی که در قطارهای فدک ارائه می گردد با توجه به نوع بلیط و کلاس معین شده با یکدیگر متفاوت هستند. البته تفاوت کلاس ها نیز بسیار زیاد نیست و در هر صورت لوکس بودن و لاکچری بودن مسافرت شما با تمام کلاس ها حفظ شده است با این حال شما می توانید با انتخاب یک کلاس بالاتر از امکانات بیشتر و لاکچری تری نیز بهره مند شوید. انواع کلاس های قطارهای فدک را در ادامه بیان می کنیم و امکانات و خدمات ارائه شده در هر کلاس را به صورت جداگانه تضیح خواهیم داد:

کلاس پنج ستاره همراه با عصرانه قطار فدک

در این کلاس شما از خدمات مختلف و متنوعی بهره مند خواهید شد. سرو نوشیدنی گرم یا سرد با نظر شما در ابتدای ورود، بعلاوه درخواست بدون محدودیت مسافران برای نوشیدنی های متنوع در هر موقعیت و ساعتی از شبانه روز، در دسترس بودن اینترنت پر سرعت در داخل کوپه، احضار مهمانداران از داخل کوپه، سرویس خواب با کیفیتی بسیار ممتاز، سیستم صوتی و تصویری کاملا به روز و برخوردار از تکنولوژی پیشرفته، تنظیم کردن حرارت و دمای داخل کوپه با نظر و درخواست خود مسافران، میان وعده ای سالم و بعلاوه ارائه پک بهداشتی شامل خمیر دندان، مسواک، دمپایی، چشم بند و شانه که همگی جزء خدماتی هستند که در کلاس 5 ستاره ممتاز قطار فدک به مسافران ارائه خواهند شد.

کلاس پنج ستاره قطار اکونومی فدک

در این کلاس نیز شما با خدماتی شامل سرو شدن تنها یک نوع غذای اصلی که شامل صبحانه، نهار و یا شام خواهد بود با نوشیدنی دلخواه روبرو می شوید. در نظر داشته باشید که در این کلاس نوشیدنی گرم بدون محدودیت برای شما ارائه خواهد شد. سرویس خواب در این کلاس با کیفیتی کاملا ممتاز ارائه می گردد. تنظیم دما و حرارت داخلی کوپه های قطار فدک نیز با درخواست و برحسب احتیاج مسافران انجام خواهد شد. برای هر کوپه سیستم صوتی و تصویری بصورت کاملا جداگانه ارائه می گردد که ار بهترین و پیشرفته ترین تکنولوژی روز جهان برخوردار می باشد. ناگفته نماند که در این کلاس نیز پک بهداشتی شامل خمیردندان، مسواک، دمپایی، چشم بند و شانه درست همچون کلاس قبلی به مسافران ارائه خواهد شد.

کلاس پنج ستاره بیزینس فدک

خدمات ارائه شده در کلاس 5 ستاره بیزینس قطار فدک شامل ارائه نوشیدنی گرم یا سرد در بدو ورود خواهد بود، درست همچون کلاس اِکونومی. برای وعده های غذایی، مسافران در کنار نوشیدنی انتخابی خود غذای اصلی مورد نظر و دسر را نیز خواهند داشت.

بر حسب زمان حرکت و ساعت رسیدن و ورود به مقصد صبحانه و یا عصرانه سرو خواهند شد. بنا به درخواست مسافران نوشیدنی بدون هیچ محدودیتی برای آنان ارائه می گردد. حرارت و دمای کوپه های قابل تنظیم هستند و سرویس خواب نیز با کیفیتی ممتاز به مسافران ارائه می گردد. در قطار فدک و در کلاس 5 ستاره بیزنس به مسافران دستمال مرطوب نیز داده خواهد شد. پک بهداشتی کلاس بیزینس نیز در یک بسته بندی کاملا لوکس ارائه می گردد که شامل دمپایی، چشم بند، خمیردندان، مسواک و شانه می باشد.

کلاس پنج ستاره ویژه فدک

کلاس 5 ستاره ویژه در قطار فدک یکی از بالاترین و بهترین کلاس هایی است که در حمل و نقل ریلی ارائه می گردد. در این کلاس فوق لوکس خدمات ویژه ای به مسافران ارائه می گردد مانند اینکه در زمان ورود به قطار در سکوی مخصوص این کلاس با پهن کردن فرش قرمز در بدو ورود از مهمانان و مسافران استقبال خواهد شد. بعد از آن با توجه به فصل سفر شما، دستمال مرطوب سرد یا گرم به مهمانان داده می گردد. بعلاوه مهمانداران با سرو نوشیدنی مناسب فصل برای مهمانان، آرزوی سفری همراه با آرامش و سلامتی را خواهند داشت. متناسب با ساعت رسیدن به مقصد و یا ترک مبداء نیز برای مسافران صبحانه یا عصرانه سرو خواهد شد.

قطار فدک در ظروفی کاملا لوکس از جنس کریستال برای مسافران غذای اصلی با نوشیدنی دلخواه را سرو می نماید. بعلاوه در کنار غذای اصلی دسر و پیش غذا نیز سرو می گردد. شما در این کلاس می توانید از درون کوپه خود مهمانداران را احضار کرده و به صورت نامحدود درخواست نوشیدنی مورد نظر خود را داشته باشید. بعلاوه سرویس خواب ممتاز و سیستم صوتی و تصویری بسیار پیشرفته نیز از دیگر امکانات موجود در هر کوپه خواهد بود. در آخر باید خاطر نشان کنیم که در قطار فدک در یک بسته بندی مخملی و ظریف پک بهداشتی حاوی دمپایی، واکس کفش، خمیر دندان، مسواک و چشم بند ارائه خواهد شد.

منوی غذای قطار 5 ستاره فدک

منوی غذایی موجود در رستوران قطار فدک از بهترین و با کیفیت ترین مواد اولیه تهیه شده و به وسیله یک سرآشپز حرفه ای ایرانی اتریشی تهیه می گردد. ضمن اینکه خدمه رستوران نیز همگی مجرب و حرفه ای بوده و با تمام کوشش و توان به مسافران خدمت می نمایند. خدماتی که در حوزه غذا و دسر در این قطار ارائه می شوند به وسیله یک شرکت اتریشی با نام Don Hauser که از بزرگترین مجموعه های کترینگ در صنعت حمل و نقل ریلی در آسیا است، ارائه می گردد. البته در قطار فدک یکی از کوپه ها بطور کل به خدمات مهمانداری اختصاص داده شده که در آن غذای گرم و سرد سرو می گردد. مسافران با وجود این کوپه امکان گرم کردن غذاها تا مقدار دلخواه و یا سرد سرو کردن آنان را، خواهند داشت.

راستی برای خرید بلیط قطار می توانید به وسیله اپلیکیشن و یا وب سایت آنلاین سفر ارزان به دبی اقدام نمایید.

ناگفته نماند که یکی از کوپه های قطار 5 ستاره فدک به طور مجزا برای خدمات مهمانداری در نظر گرفته شده و این کوپه به امکانات سرو غذاهای گرم و سرد تجهیز می باشد. مسافران با استفاده از این امکان می توانند از غذاهای موجود در قطارهای فدک بنابر درخواست خودشان کاملا گرم و با کیفیت اولیه سرو نمایند.

توجه داشته باشید:

اطلاعات راستاهای حرکت قطارهای لوکس 5 ستاره فدک

بیشترین مقدار فعالیت قطار فدک برای سرویس دهی به زائران امام رضا می باشد. راستاهای حرکت قطارهای فدک به توضیح ذیل هستند:

  • قطار فدک تهران - مشهد و مشهد به تهران:

روزهای حرکت: همه روزه

تعداد قطارهای فعال: 3 قطار

مدت زمان سفر: ده ساعت و نیم

شهرهای بین راه: تهران، سمنان، شاهرود، نقاب، نیشابور، مشهد

  • قطار فدک قم - مشهد و مشهد به قم:

روزهای حرکت: همه روزه

تعداد قطارهای فعال: 1 قطار

مدت زمان سفر: 13 ساعت

شهرهای بین راه: قم، تهران، سمنان، شاهرود، نقاب، نیشابور، مشهد

  • قطار فدک زنجان - مشهد و بالعکس:

روزهای حرکت: روزهای فرد (راستا رفت) و روزهای زوج (راستا برگشت)

تعداد قطارهای فعال: 1 قطار

مدت زمان سفر: 16 ساعت

شهرهای بین راه: زنجان، خرمدره، تاکستان، قزوین، هشتگرد، کرج، تهران، سمنان، شاهرود، نقاب، نیشابور، مشهد

  • قطار فدک قزوین به مشهد و مشهد به قزوین:

روزهای حرکت: روزهای فرد (راستا رفت) و روزهای زوج (راستا برگشت)

تعداد قطارهای فعال: 1 قطار

مدت زمان سفر: 13.30 ساعت

شهرهای بین راه: قزوین، هشتگرد، کرج، تهران، سمنان، شاهرود، نقاب، نیشابور، مشهد

  • قطار فدک کرج به مشهد و مشهد به کرج:

روزهای حرکت: روزهای فرد (راستا رفت) و روزهای زوج (راستا برگشت)

تعداد قطارهای فعال: 1 قطار

مدت زمان سفر: 12 ساعت

شهرهای بین راه: کرج، تهران، سمنان، شاهرود، نقاب، نیشابور، مشهد

  • قطار فدک تهران اهواز و برعکس:

روزهای حرکت: شنبه ها (راستا رفت) و یکشنبه ها (راستا برگشت)

تعداد قطارهای فعال: 1 قطار

مدت زمان سفر: 15 ساعت

شهرهای بین راه: اهواز، اندیمشک، دورود، ازنا، شازند، اراک، محمدیه، تهران

چند سوال متداول در خصوص خرید بلیط قطار

خرید بلیط قطار فدک

شما می توانید برای خرید بلیط قطار فدک به وب سایت رسمی سفر ارزان به دبی این امکان را برای شما فراهم کرده است تا به سادگی نسبت به خرید بلیط قطار فدک اقدام نمایید.

در آخر باید خاطر نشان کنیم که قسمت اعظم خدمات ریلی قطار فدک در راستا مشهد مقدس به مسافران ارائه می گردد. ناگفته نماند که حمل و نقل ریلی در ایران مدت هاست که دستخوش تغییر و تحولاتی اساسی شده است. ناوگان هایی که به مرور زمان با ارائه خدمات متنوع به این عرصه تزریق شده اند، به خوبی توانسته اند جوابگوی احتیاج مسافران و مراجعان خود باشند. در این بین قطار فدک با ارائه خدمات ریلی متنوع و بسیار باکیفیت توانسته سطح این ناوگان حمل و نقل را بطرز چشمگیری ارتقاء بخشد. ما در این مقاله سعی کردیم تا با معرفی این ناوگان حمل و نقل ریلی از مجموعه بزرگ حمل و نقل ریلی ایران به شما در انتخاب قطاری که بتواند بهترین خدمات را ارائه کند، یاری کرده باشیم.

منبع: الی گشت

به "معرفی قطار 5 ستاره فدک، لوکس ترین قطار ایرانی ، آپدیت 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی قطار 5 ستاره فدک، لوکس ترین قطار ایرانی ، آپدیت 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید