آیفون 15 احتمالاً در چندین کشور، درگاه سیم کارت فیزیکی نخواهد داشت

به گزارش سفر ارزان به دبی، اپل سال گذشته میلادی به طور محدود آغاز به حذف درگاه فیزیکی سیم کارت از آیفون ها کرد و ظاهراً می خواهد این روند را برای نسل بعدی توسعه دهد. به همین دلیل گفته می گردد که خانواده آیفون 15 در فرانسه و چندین کشور اروپایی فاقد این درگاه خواهد بود، بنابراین در این کشور ها گوشی های آینده اپل تنها از eSIM پشتیبانی خواهند کرد.

آیفون 15 احتمالاً در چندین کشور، درگاه سیم کارت فیزیکی نخواهد داشت

اپل احتمالاً در کشور های اروپایی درگاه سیم کارت را از آیفون 15 حذف می نماید تا آماده حذف کامل آن از گوشی هایش در بازار جهانی گردد.

اپل سال گذشته میلادی به طور محدود آغاز به حذف درگاه فیزیکی سیم کارت از آیفون ها کرد و ظاهراً می خواهد این روند را برای نسل بعدی توسعه دهد. به همین دلیل گفته می گردد که خانواده آیفون 15 در فرانسه و چندین کشور اروپایی فاقد این درگاه خواهد بود، بنابراین در این کشور ها گوشی های آینده اپل تنها از eSIM پشتیبانی خواهند کرد.

اگر اپل تصمیم به حذف درگاه سیم کارت فیزیکی در فرانسه بگیرد، احتمالاً در چندین کشور اروپایی دیگر هم خبری از این درگاه نخواهد بود. اپل معمولاً یک مدل آیفون را در کشور های اروپایی می فروشد. برای مثال آیفون 14 پرو با مدل A2890 که در فرانسه فروخته می گردد، در بریتانیا، ایرلند، آلمان، ایتالیا، اسپانیا، هلند و چندین کشور دیگر هم به فروش می رسد.

حذف درگاه سیم کارت از آیفون 15 در بازار های اروپایی

اپل با معرفی سری آیفون 14، تصمیم به حذف درگاه سیم کارت در ایالات متحده گرفت و کاربران در این کشور تنها به eSIM یا سیم کارت دیجیتال دسترسی دارند. حالا ظاهراً کاربران در کشور های بیشتری باید به سراغ eSIM بروند، البته همه کشور ها از این فناوری پشتیبانی نمی نمایند. با توجه به این موضوع، احتمالاً اپل درگاه سیم کارت را از تمام مدل های آیفون 15 حذف نخواهد کرد.

به گفته اپل، eSIM نسبت به سیم کارت فیزیکی امنیت بالاتری دارد؛ چرا که درصورت گم شدن یا دزدیده شدن، نمی توان سیم کارت را از آن خارج کرد. کاربران آیفون 14 می توانند تا هشت eSIM را به وسیله بخش تنظیمات روی گوشی خود مدیریت نمایند و دیگر نیازی به جابه جایی سیم کارت فیزیکی در هنگام مسافرت وجود ندارد. آیفون 13 و مدل های جدیدتر می توانند به صورت هم زمان دو eSIM فعال داشته باشند.

این احتمال وجود دارد که اپل برای سری آیفون 16، به طور کامل درگاه سیم کارت فیزیکی را از گوشی هایش حذف کند، البته با توجه به ممنوعیت ورود آیفون به کشورمان، کاربران در ایران در این زمینه نباید نگرانی داشته باشند!

منبع: دیجیاتو

منبع: فرادید

به "آیفون 15 احتمالاً در چندین کشور، درگاه سیم کارت فیزیکی نخواهد داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیفون 15 احتمالاً در چندین کشور، درگاه سیم کارت فیزیکی نخواهد داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید