عکس ، این دختر به سربازانی که قصد کشتنش را داشتند گل داد

به گزارش سفر ارزان به دبی، برنامه عکس های تکان دهنده از شبکه اسپانیایی زبان هیسپان تی وی در این قسمت تصویر دختری را نشان می دهد که به سرباز گارد ملی آمریکا، گل می دهد.

عکس ، این دختر به سربازانی که قصد کشتنش را داشتند گل داد

به گزارش سفر ارزان به دبی به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی صدا و سیما، عکس های تکان دهنده به کارگردانی کیانوش الطافی که هر هفته با انتخاب عکسی تاثیرگذار و ماندگار در تاریخ به آنالیز و نقد آن می پردازد، در این قسمت سراغ عکسی از مارک ریباد عکاس فرانسوی از لحظه اهدای گل از سوی یک دختر 17 ساله به یکی از سربازان گارد ملی آمریکا رفته که در جریان اعتراضات دانشجویان به دخالت آمریکا در جنگ ویتنام رخ داد.

عکاس این تصویر مارک ریباد متولد 1923 در سنت ژنیز لاوال در نزدیکی لیون است. او یکی از اولین عکاسان آژانس مگنوم به شمار می رود و به خاطر عکس های مستند و گزارش های تصویری گسترده از حوادث آسیا در دنیا معروفیت دارد.

  • پرتره جنجالی نقاش مشهور از الیزابت دوم | این تحقیر است علیاحضرت! | واکنش ملکه انگلیس
  • نقاشی قهوه خانه ای جریانی یگانه در هنر معاصر ایران
  • این نقاش میکل آنژ ایران است

یان رز کاشیر نوجوان 17 ساله در تجمع اعتراضی آمریکایی ها علیه جنگ ویتنام در مقابل ساختمان پنتاگون، شاخه گلی را به یکی از سربازان حاضر در آن منطقه می دهد. انتشار این عکس که در روز 21 اکتبر سال 1967 ثبت شد، تأثیری کوچک اما انکارناپذیر را در تغییر دیدگاه عمومی نسبت به جنگ ویتنام برجای گذاشت. این تأثیر تا حدی بود که پس از اتمام جنگ، بسیاری از مسئولان دولتی ایالات متحده به طور رسمی این جنگ را محکوم کردند.

یان رز کاشیر گفته است: من به یاد نمی آورم که چگونه در خصوص تظاهرات پنتاگون حرف زده ام، اما فقط می دانستم این چیزی است که من باید شرکت کنم. من علیه این جنگ وحشتناک صحبت کردم. من از آنها (سربازان) خواستم به ما بپیوندند و به آن ها گفتم شما واقعاً نمی خواهید من را بکشید، به ما ملحق شوید.

عکس های تکان دهنده کاری از واحد برنامه های شبکه پرس تی وی است که برای مخاطبان اسپانیایی زبان شبکه هیسپان تی وی زبانگردانی شده است.

این برنامه روز پنجشنبه 24 شهریور ماه ساعت 04:15 بامداد به وقت تهران پخش می گردد و تکرار آن همان روز ساعت 11:15،15:15 و روز آدینه ساعت 13:15 برای اسپانیایی زبان های سراسر دنیا قابل مشاهده خواهد بود.

منبع: همشهری آنلاین

به "عکس ، این دختر به سربازانی که قصد کشتنش را داشتند گل داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس ، این دختر به سربازانی که قصد کشتنش را داشتند گل داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید