افق ستاره دار شد

به گزارش سفر ارزان به دبی، مجموعه مستند ستاره دار در قاب شبکه افق سیما نقش بست.

افق ستاره دار شد

به گزارش گروه فرهنگی سفر ارزان به دبی به نقل از روابط عمومی شبکه افق سیما، نقش جنبش دانشجویی در مطلع سازی جامعه و نیل ایران آن دوران به سوی انقلاب اسلامی بسیار پر رنگ است و به همین منظور این احتیاج وجود دارد که این موضوع و تاریخچه آن برای آینده کشور ثبت گردد تا ماندگار بماند.

توجه به همین موضوع شاید یکی از مهمترین عوامل فراوری مجموعه مستند ستاره دار باشد که بر قاب شیشه ای شبکه افق سیما نقش بسته است. این مجموعه مستند در 9 قسمت به آنالیز جزییات تشکیل جنبش و تشکل های دانشجویی در ایران پیش از انقلاب و بعلاوه نقش آنها در برگ تاریخ سیاسی کشورمان را روایت می نماید.

مهدی محمودی تهیه کننده و کارگردان این مجموعه درباره جزییات ساخت مجموعه مستند گفت: در فرایند کار هر چه پیش می رفتیم با چند نکته مهم برخورد می کردیم. یکی از آنها این بود که تا به امروز ساخت چنین مستندی با این مدل در رسانه ملی هم بی سابقه است و موضوع بسیار بکر بود.

وی اضافه کرد: البته این موضوع بدی هایی هم داشت زیرا که کاری بر روی آن انجام نگرفته بود و طبیعتا پژوهشی هم وجود نداشت که باعث می شد ما حتی در پیدا کردن افراد هم دچار مشکل باشیم.

تهیه کننده مجموعه مستند ستاره دار درباره چگونگی انتخاب نام این مجموعه اظهار داشت: استفاده از یک نام درست و تاثیرگذار از ابتدا برای ما چالش بود و با بسیاری از افراد هم در این باره تبادل نظر کردیم. این نام از این جهت خوب بود که در عین نشان دادن فضای دانشجویی کار، تم سیاسی را نیز به مخاطبین القا می کرد.

وی در خصوص وجه تمایز این مجموعه با پروژه های دیگری که در این راستا فراوری شده ، تاکید داشت: فراوریات دانشجویی البته زیاد بود که بیشتر موضوع 16 آذر یا لانه جاسوسی را تنها پوشش می داد در صورتی که دانشجویان و تشکل هایشان در تمام مقاطع حضور داشته اند. تا قبل از ساعت مجموعه ستاره دار هیچ شخص و تشکلی و نهادی به این شکل کامل و جامع به این موضوع نپرداخته و حتی پژوهشی هم صورت نگرفته بود.

علاقمندان به این مجموعه می توانند از چهارشنبه ها ساعت 22:00 به تماشای این مستند از شبکه افق سیما بنشینند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "افق ستاره دار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افق ستاره دار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید