باغ های آذربایجان غربی شناسنامه دار می شوند

به گزارش سفر ارزان به دبی، به منظور ساماندهی بازار محصولات کشاورزی و استفاده بهینه از منابع، طرح شناسنامه دار کردن باغات در آذربایجان غربی اجرا می گردد.

باغ های آذربایجان غربی شناسنامه دار می شوند

جعفر وحدت معاون بهبود فراوریات گیاهی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی گفت: هدف از اجرای این طرح هویت بخشی یکپارچه به عرصه های باغبانی، ایجاد ارتباط موثر و پایدار با فراوری نمایندگان زیر بخش، تدوین بانک جامع اطلاعاتی در این حوزه، ثبت و پایش مبدا فراوری محصولات باغی، کنترل به جامانده آثار سموم شیمیایی و آفت کش ها و ارتقای کمی و کیفی صادرات محصولات باغی است.

وی اضافه نمود: شناسنامه بستر فراوری، مقدار مصرف منابع و نهاده ها و مقدار فراوریی را که به بازار عرضه می گردد، ثبت می نماید.

غلامعلی مرادی، معاون برنامه ریزی و امور مالی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی نیز در جلسه شناسنامه دار کردن باغ های استان گفت: سامانه سَبَک به صورت سامانه تحت وب است که از این مسیر کشاورزان می توانند اطلاعات خود را وارد نمایند.

وی اضافه نمود: کشاورزان در سامانه سَبَک درخواست خود را ثبت نموده و یک نفر را به عنوان کارشناس بازدید انتخاب می نمایند، مقدار منابع آب و خاک و مقدار فراوری و دیگر موارد را نیز ثبت می نمایند که شناسنامه ای برای واحد صادر می گردد و سال های بعد هم به همین ترتیب روال انجام می گردد.

سفر ارزان به دبی مهاباد مهاباد

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "باغ های آذربایجان غربی شناسنامه دار می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باغ های آذربایجان غربی شناسنامه دار می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید