با لپتاپ قدیمی خود چه کنیم؟

به گزارش سفر ارزان به دبی، اگر به تازگی لپتاپ جدیدی تهیه نموده و نمی دانید همچنان با دستگاه قدیمی خود چه کار کنید، ایده های خوبی برای این منظور وجود دارد که می توانید به کار بگیرید.

با لپتاپ قدیمی خود چه کنیم؟

به گزارش باشگاه سفر ارزان به دبی، در دهه گذشته، لپ تاپ ها به یکی از لوازم خانگی در خانه های سراسر دنیا تبدیل شدند. خواه یک کارآفرین پرهیجان یا دانشجوی سخت کوش باشید، احتمالا زمان زیادی را صرف کار با لپ تاپ خود می کنید. متاسفانه، لپ تاپ ها برای همواره قرار نیست کار نمایند.

بسته به رشته کاری یا سلیقه شما در تفریح، ممکن است لازم باشد لپ تاپ خود را زودتر به روز کنید. در حالی که پیدا کردن یک لپ تاپ نو به خودی خود یک ماجراجویی است، پیدا کردن اینکه با لپ تاپ قدیمی خود چه کاری انجام دهید نیز یک چالش است. یادگیری نحوه صحیح دور انداختن رایانه در دراز مدت باعث کاهش استرس و غم و اندوه زیادی می گردد.

چه زمانی ضروری است لپ تاپ خود را به روز کنیم؟

لپ تاپ ها سرمایه گذاری گران قیمتی هستند که نمی توانید ماهیانه آن را جایگزین کنید. اگر به طور منظم از لپ تاپ خود استفاده می کنید، انتظار داشته باشید هر چند سال یک بار لپ تاپ خود را تعویض کنید. بسته به کیفیت لپ تاپ و مقدار استفاده از آن، مقدار عمر لپ تاپ شما فرق دارد.

به جای اینکه به سن فکر کنید، علائم نقص عملکرد را تشخیص دهید. این مسائل عبارتند از: صدای بلند، گرمای بیش از حد غیر قابل شرح، عمر باتری ضعیف، فساد داده ها، ناسازگاری برنامه و غیره.

کسانی که در زمینه تکنولوژی بی تجربه هستند، باید لپ تاپ قدیمی خود را برای بازرسی به مرکز تعمیر ببرند، قبل از اینکه آن را کنار بگذارند. ممکن است راه چاره های ساده ای وجود داشته باشد که بتوانید به راحتی لپ تاپ خود را بازسازی کنید.

در حالی که تمیز کردن دریچه ها یا تعویض قطعات کوچک یاری می نماید، سخت افزار قدیمی ممکن است غیرقابل تعمیر باشد. علاوه بر این اگر به نوترین برنامه ها یا کارت های گرافیکی برای مدرسه یا محل کار احتیاج دارید، محدودیت های نرم افزاری روی سخت افزار شما ممکن است شما را مجبور به ارتقاء از یک لپ تاپ کاملا کارآمد کند.

با لپ تاپ قدیمی خود چه کار کنیم؟

اکنون که یک لپ تاپ را جایگزین نموده اید، وقت آن است که تصمیم بگیرید با لپ تاپ قدیمی خود چه کنید. لپ تاپ ها دستگاه های نسبتا گران قیمتی هستند که اطلاعات حساس زیادی را حمل می نمایند. اگر کمی به آینده لپ تاپ قدیمی خود فکر کنید، یاری خواهد نمود. چند گزینه محبوب وجود دارد که می توانید در نظر بگیرید:

1. آن را بفروشید

اگر به پول نقد اضافی احتیاج دارید، فروش لپ تاپ تان ایده خوبی است. سعی کنید به یاد داشته باشید که مانند هر فناوری دیگری، لپ تاپ ها نیز به مرور زمان مستهلک می شوند. شما نباید از لپ تاپ قدیمی خود انتظار سودآوری داشته باشید. اگر لپ تاپ را به قیمتی که از آن راضی هستید، می فروشید، حتما آن را به درستی تهیه کنید. شما نمی خواهید اطلاعات شخصی خود را به طور تصادفی در اختیار یک غریبه قرار دهید. حتما لپ تاپ خود را پاک کنید. لپ تاپ ها دارای تنظیمات بازیابی هستند که تمام داده ها و فایل ها را حذف می نماید. این توابع همه چیز را از رمز های عبور ذخیره شده و اطلاعات بانکی گرفته تا اسناد و تصاویر word پاک می نمایند.

2. آن را هدیه دهید

اگر به کسب عایدی اهمیتی نمی دهید، دادن لپ تاپ خود به یک دوست یا یکی از اعضای خانواده یک راه عالی برای خلاص شدن از شر یک لپ تاپ قدیمی است. این برترین راه برای آشنا کردن نوجوانان با رایانه های شخصی آن ها یا دادن چیزی به والدینتان است که آن ها نمی خرند. به این ترتیب لپ تاپ قدیمی شما بلااستفاده نبوده و گرد و غبار جمع نمی نماید؛ علاوه بر این، می دانید در صورتی که احتیاج به قرض گرفتن لپ تاپ دارید، با چه کسی تماس بگیرید. به خاطر سرعت بهینه و حفظ حریم خصوصی، هنوز هم ایده خوبی است که آن را از قبل پاک کنید. به خصوص اگر آن را به افراد جوان تر یا بی تجربه هدیه می دهید، استفاده تصادفی از اطلاعات کارت اعتباری یا آدرس ذخیره شده بسیار آسان است.

3. لپ تاپ خود را بازیافت کنید

به خصوص اگر یک مدل بسیار قدیمی دارید، تعمیر لپ تاپ ممکن است گرانتر یا چالش برانگیزتر از ارزش آن ها باشد. شما نباید لپ تاپ قدیمی خود را در نزدیکترین سطل زباله بیاندازید. مانند بسیاری از لوازم الکترونیکی دیگر، بازیافت لپ تاپ ایده خوبی است. هیچ هزینه ای برای شما ندارد، اما به کاهش سهم شما در ضایعات یاری می نماید. بسیاری از مدارس و دانشگاه ها خدماتی را برای دور انداختن وسایل الکترونیکی ارائه می دهند. اگر به هدایت احتیاج دارید که کجا باید جستجو کنید، راهنما هایی را برای یاری به یافتن امکانات بازیافت محلی در نزدیکی خود آنالیز کنید.

حتما هارد دیسک را از قبل پاک کنید. حتی اگر مانیتور شما روشن نمی گردد، می توانید هارد دیسک را بردارید و با استفاده از رایانه دیگری به فایل های خود دسترسی خارجی داشته باشید. هزاران پروژه DIY جالب برای افرادی وجود دارد که در پی استفاده حداکثری از وسایل الکترونیکی قدیمی خود هستند.

4. لپ تاپ خود را برای مواقع اضطراری نگه دارید

هنگامی که برای انجام زندگی روزمره خود به شدت به لپ تاپ متکی هستید، ممکن است ایده خوبی باشد که لپ تاپ قدیمی خود را نگه دارید. مهم نیست که لپ تاپ نو شما چقدر فانتزی یا به روز شده باشد، از شکستن یا سرقت مصون نیست. داشتن یک نسخه پشتیبان در مواقع اضطراری در صورتی که لپ تاپ نوتان در مواقعی که بیشتر به آن احتیاج دارید خراب گردد، نجات دهنده است. تصور کنید که لپ تاپ شما درست قبل از رسیدن به یک مقاله مهم به سرقت رفته است. اگر به طور تصادفی قهوه را روی صفحه کلید خود ریختید، می توانید فعالیت های کاری انجام دهید؟ اگر این سناریو ها برای شما فاجعه آمیز است، آن را به عنوان یدکی نگه دارید.

فقط مطمئن شوید که لپ تاپ قدیمی خود را به درستی حفظ کنید تا در صورت احتیاج برای استفاده آماده باشد. اگر همواره لپ تاپ خود را روی یک سطح صاف نگه دارید تا از فرورفتگی یا افتادن آن جلوگیری کنید، مفید خواهد بود. اطمینان حاصل کنید که محل نگهداری عاری از آب و زباله باشد؛ این ایده خوبی نیست که یک لپ تاپ قدیمی را در یک زیرزمین مشک دار یا زیر یک سقف نشتی نگه دارید. در انتها حتما باتری را از لپ تاپ خارج نموده و جداگانه نگهداری کنید.

نگهداری هر دو محصول در کیسه های پلاستیکی مجزای هوادهی، راهی آسان برای ایمن نگه داشتن آن هاست. بعلاوه این یک حرکت هوشمندانه است که لپ تاپ، باتری و شارژر را در نزدیکی یکدیگر قرار دهید تا گم نشوند. حتی اگر باتری را با شارژ کامل بسته بندی کنید، باید انتظار داشته باشید که شارژ آن برای مدت طولانی در حالت خالی گردد.

در انتها تهیه یک لپ تاپ نو به معنای دور انداختن کامل لپ تاپ قدیمی نیست. می توانید کار های زیادی را با لپ تاپ قدیمی خود انجام دهید تا از سرمایه گذاری قبلی خود نهایت استفاده را ببرید. چه تصمیم به بازیافت آن داشته باشید، چه آن را منتقل کنید یا آن را به عنوان یک پشتیبان نگه دارید، ایده خوبی است که در خصوص این تصمیم فکر کنید.

منبع: makeuseof

منبع: فرارو

به "با لپتاپ قدیمی خود چه کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با لپتاپ قدیمی خود چه کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید