برنامه های هفته گردشگری به صورت مجازی و در فضای باز انجام می گردد

به گزارش سفر ارزان به دبی، معاون گردشگری کشور با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی در دوران شیوع کرونا، از برگزاری برنامه های هفته گردشگری به صورت مجازی، نیمه مجازی و در فضاهای باز اطلاع داد.

برنامه های هفته گردشگری به صورت مجازی و در فضای باز انجام می گردد

ولی تیموری، معاونت گردشگری، در جلسه ای که روز چهارشنبه 19 شهریور ماه برگزار گردید، به صورت وبینار در جمع مدیران کل استانی حاضر شد و با اشاره به روز جهانی گردشگری در تاریخ 27 سپتامبر، از برنامه های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای این مناسبت اطلاع داد. تیموری در این رابطه اعلام کرد:

همه ساله تمامی کشورها با مغتنم شمردن این روز اقدام به اجرایی کردن بخشی از اهداف گردشگری خود می نمایند و گفتمان سازی، معرفی و ترویج جاذبه های گردشگری از اهداف قابل پیگیری در این روز است. با توجه به اینکه گردشگری تنها در ابعاد داخلی قابل تعریف نیست، رایزنان فرهنگی و سفارت خانه ها نیز در این روز برنامه هایی را با موضوع گردشگری در کشورهای مقصد برگزار می نمایند که این برنامه ها در معرفی جاذبه های گردشگری کشور مثمر ثمر خواهد بود.

تیموری با یادآوری شعار سال جاری سازمان جهانی گردشگری مبنی بر گردشگری و توسعه روستایی، ضمن تاکید بر تجلیل از فعالان این حوزه، اذعان داشت:

در معاونت گردشگری حجم کارهایی که در حوزه گردشگری روستایی اجرا شده، قابل توجه است. در سال پیش رو، تمام تلاشمان بر این است که با رفع خلاهای موجود، به سطحی استاندارد در این حوزه برسیم. با توجه به شعار سال جاری در پی همیت بیشتر نسبت به مقوله توسعه گردشگری در روستاها و نواحی کم برخوردار خواهیم بود.

ولی تیموری با اشاره به هماهنگی های اجرا شده با وزارت بهداشت برای برگزاری مراسم هفته گردشگری، توضیح داد:

با توجه به شرایط خاص سال جاری استان ها با ابتکار عمل و خلاقیت باید این روز را به گونه ای ارج نهند که منافاتی با اهداف ستاد ملی مقابله با کرونا پیش نیاید. رعایت پروتکل های بهداشتی، برگزاری مراسم به صورت مجازی، نیمه مجازی و در فضاهای باز موارد حائز اهمیتی هستند که باید مورد توجه تمامی استان ها قرار گیرند. رعایت نکردن این نکات می تواند به ابعاد منفی منجر گردد.

معاون گردشگری کشور ضمن یادآوری شرایط ویژه صنعت گردشگری در دوران شیوع ویروس کرونا، بر لزوم به کارگیری تمام امکانات رسانه ای و تبلیغاتی برای بازگرداندن امید و نشاط به صنعت گردشگری تاکید نمود و گفت:

با برگزاری جلسات با دکتر نمکی، محدودیت ها برای انجام سفر به حداقل رسیده است. وزارت بهداشت مخالف سفر نیست آنچه که مورد مخالفت این وزراتخانه است سفرهای بی برنامه و بدون نظارت است. سفرهایی که در چارچوب تور و با نظارت وزارت گردشگری انجام می گردد، آسیب زا نخواهد بود. با سپردن سفرها به آژانس های مسافرتی و مراکز اقامتی مجاز، ایمنی تضمین و نگرانی ستاد ملی مقابله با کرونا رفع می گردد. تعداد سفرها در این مدت به صورت حداقلی رخ داد. در نیمه دوم سال با ایجاد انگیزه و تنوع در بازاریابی و محصولات گردشگری، باید گردشگری داخلی حفظ گردد. تعطیلی دانشگاه ها و بسته بودن مرزها ظرفیت هایی هستند که با برنامه ریزی و مدیریت علمی می تواند این بازار نیمه جان را التیام دهد.

تیموری با اشاره به ابلاغ سند راهبردی توسعه گردشگری به وسیله معاون اول رئیس جمهوری، توضیح داد:

با توجه به اینکه تکالیفی در سطح استان ها در نظر گرفته شده است، باید از فرصت هفته جهانی برای معرفی سند توسعه گردشگری استفاده گردد

معاون گردشگری بعلاوه با اعلام به تعویق افتادن مهلت بازپرداخت وام های اعطا شده به وسیله دولت، از انجام توافق های نهایی برای اهدای بسته نو حمایتی به متضرران صنعت گردشگری اطلاع داد.

منبع: کجارو / میراث آریا

به "برنامه های هفته گردشگری به صورت مجازی و در فضای باز انجام می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه های هفته گردشگری به صورت مجازی و در فضای باز انجام می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید