برترین تفریحات قشم ، از اعماق دریا تا خشکی

به گزارش سفر ارزان به دبی، قشم مقصد شماره یک بسیاری از ما ایرانی ها برای تجربه سفری هیجان انگیز و به یادماندنی است. در این جزیره دیدنی و شگفت انگیز، به قدری تفریحات جالب و سرگرم کننده پیش روی شما واقع شده است که حتی اگر یک ماه هم در این جزیره اقامت داشته باشید، ممکن است نتوانید از همه تفریحات آن استفاده کنید. علاوه بر تفریحات آبی هیجان انگیز، دیدنی های قشم بسیار متنوع هستند و تفریحات شبانه در جزیره هم از جذابیت و هیجان بسیار بالایی برای مسافران برخوردار هستند. برای آنکه با برترین تفریحات قشم و اطلاعات ضروری آن ها آشنا شوید، تا انتهای مطلب حاضر با مجله گردشگری خبرنگاران همراه باشید.

برترین تفریحات قشم ، از اعماق دریا تا خشکی

خرید بلیط هواپیما قشم

برترین سرگرمیات آبی قشم

با توجه به محبوبیت سرگرمیات آبی قشم در میان مسافران جزیره، معرفی برترین سرگرمیات قشم را با سرگرمیات آبی آن شروع می کنیم. در ادامه مطلب، برترین سرگرمیات آبی قشم به همراه اطلاعات ضروری و هزینه معرفی شده اند:

1. پاراسل

بدون اغراق، پاراسل یا چترسواری بر فراز آب های خلیج فارس، مهیج ترین سرگرمی آبی در قشم است. در این سرگرمی، پس از آنکه سوار پاراسل شدید، چتر به یک قایق موتوری وصل خواهد شد و با حرکت قایق چتر هم در پهنه آسمان به پرواز درمی آید. طبیعتا هر چه پاراسل بیشتر از دریا اوج بگیرد، منظره ها زیباتری را زیر پاهای خود مشاهده خواهید کرد. مدت زمان پرواز پاراسل برای بزرگسالان 15 دقیقه است و در ارتفاع 300-150 متری انجام می گردد، اما پاراسل بچه ها 6 دقیقه و در ارتفاع 90-70 متری طول می کشد.

 • قیمت پاراسل قشم برای هر نفر: 150 هزار تومان
 • ساعت مراجعه: از ساعت 10 صبح تا 4 بعد از ظهر

2. جت اسکی

اگر عاشق هیجان و بالارفتن آدرنالین خونتان هستید، حتما جت اسکی قشم را امتحان کنید. در جت اسکی، با سرعت بسیار بالایی روی آب های دریای خلیج فارس حرکت می کنید و لذت و هیجان هم زمان در رگ هایتان جاری می گردد. همه کسانی که سوار جت اسکی خواهند شد، موظف به پوشیدن جلیقه نجات هستند. بعلاوه، افراد زیر 20 سال نیز به تنهایی نمی توانند جت اسکی سوار شوند.

 • قیمت جت اسکی برای هر نفر: 150 هزار تومان
 • ساعت مراجعه: از ساعت 10 صبح تا 4 بعد از ظهر
 • مدت زمان بازی: 15 دقیقه

3. شاتل سواری

شاتل سواری، از سرگرمیات مقرون به صرفه و در عین حال هیجان انگیز قشم است. برای شاتل سواری، باید سوار تیوپ های مشخصی شوید که به وسیله قایق تندرو یا جت شخصی کشیده می شوند. ظرفیت این شاتل ها حدبیشتر 4 نفر است و همه موظف به بستن جلیقه نجات و کلاه هستند.

 • قیمت جت اسکی برای هر نفر: 80 هزار تومان
 • مدت زمان بازی: 15 دقیقه

4. اسکی روی آب

امکان ندارد کمی اهل هیجان باشید و در زمان سفر به قشم در برابر اسکی روی آب مقاومت کنید. انجام این سرگرمی به این صورت است که ابتدا باید کفش مخصوص اسکی بپوشید و پس از آن، با استفاده از یک طناب به قایق یا جت وصل می شوید و روی آب موج سواری می کنید؛ همینقدر ساده و در عین حال هیجان انگیز. مدت زمان اسکی روی آب برای هر نفر 15 دقیقه است و از آنجایی که احتمال خیس شدن وجود دارد، بهتر است یک دست لباس اضافه همراه خود داشته باشید.

 • قیمت اسکی روی آب برای هر نفر: 200 هزار تومان
 • مدت زمان بازی: 15 دقیقه

5. بناناسواری

منظور از بنانا، تیوپ موزی شکلی است که 5-1 نفر می توانند روی آن سوار شوند. این تیوپ ها سپس با جت بوت یا قایق های تندرو کشیده می گردد و افرادی که سوار بنانا شده اند، لحظات هیجان انگیز و لذت بخشی را تجربه خواهند کرد. بناناسواری همچون شاتل سواری است، با این تفاوت که سرعت و هیجان بیشتری نسبت به شاتل سواری دارد.

 • مدت زمان بازی: 10 دقیقه

6. اسکوتر زیردریایی

اسکوتر زیردریایی، روشی عالی برای مشاهده جهانی زیر آب از نزدیک است. در این سرگرمی که فقط برای افراد بالای 12 سال مناسب است، سوار نوعی وسیله نقلیه خواهید شد که به یک کپسول اکسیژن وصل است و شما را به یک ماجراجویی رویایی و هیجان انگیز در دل خلیج همواره فارس دعوت می نماید. توجه داشته باشید که افرادی که سابقه بیماری های قلبی، فشار خون بالا و اختلال تنفسی دارند، مجاز به سوارشدن بر اسکوتر زیردریایی نیستند.

7. فلای بورد

فلای بورد یکی از هیجان انگیزترین سرگرمیات آبی قشم است. برای انجام این سرگرمی، ابتدا به یک جت اسکی وصل خواهید شد و در نهایت با یاری حرکت آن و فشار آب از سطح آب جدا می شوید. تعادل مهم ترین بخش این سرگرمی است و پیش از شروع آن، آموزش های لازم برای حفظ تعادل به شما داده خواهد شد. افراد زیر 18 سال مجاز به استفاده از فلای بورد نیستند.

 • قیمت فلای بورد برای هر نفر: 250 هزار تومان
 • ساعت مراجعه: از ساعت 9:30 صبح تا 6 بعد از ظهر
 • مدت زمان بازی: 15 دقیقه

8. قایق سواری

قایق سواری، از لذت بخش ترین و قدیمی ترین سرگرمیات آبی قشم است. این سرگرمی برای کسانی که چندان اهل هیجان نیستند و ترجیح می دهند سرگرمیات کم خطرتر را تجربه نمایند، گزینه بسیار مناسبی محسوب می گردد. مدت زمان قایق سواری 15 دقیقه است و بسته به ظرفیت قایق، 4-1 نفر می توانند سوار آن شوند. بعلاوه، قایق سواری در قشم هیچ محدودیت سنی ندارد.

 • مدت زمان قایق سواری: 15 دقیقه

9. غواصی در قشم

تماشای زندگی آبزیان از نزدیک، یکی از رویایی ترین و در عین حال لذت بخش ترین سرگرمیاتی است که در عمرمان می تونیم تجربه کنیم. حال اگر این غواصی در آب های خلیج فارس انجام گردد، لذت و هیجان غواصی صدچندان خواهد شد. این سرگرمی رویایی امروزه در آب های قشم امکان پذیر است و حتی به مهارت شنا هم احتیاج ندارد؛ پیش از پوشیدن لباس غواصی، در یک کلاس 20 دقیقه ای آموزش های لازم به شما داده خواهد شد و پس از آن، غواصی در قشم و ماجراجویی در اعماق آب های خلیج فارس شروع خواهد شد.

 • قیمت غواصی برای هر نفر: 300 هزار تومان
 • ساعت مراجعه: از ساعت 10 صبح تا 4 بعد از ظهر

برترین مراکز سرگرمیی قشم

در کنار سرگرمیات آبی هیجان انگیز، جزیره قشم مراکز سرگرمیی دیگری هم دارد که در ادامه آن ها را معرفی خواهیم کرد:

1. گردش در پارک های قشم

هر چند که سرگرمیات آبی قشم بی نهایت هیجان انگیز و لذت بخش هستند، اما در این جزیره سرگرمیات غیر آبی هم وجود دارند که در عین حال که مقرون به صرفه و حتی رایگان هستند، لحظات فرح بخشی را برای شما رقم خواهند زد. گردش در پارک های قشم یکی از این سرگرمیات است. بازدید از بیشتر این پارک ها اغلب رایگان است و هیچ خرجی روی دست شما نمی گذارد. در ادامه، تعدادی از برترین پارک های قشم به انتخاب مسافران معرفی شده است:

 • پارک زیتون
 • زئوپارک قشم
 • پارک کروکودیل
 • پارک ساحلی آفتاب
 • کمپ پارک سوزا
 • پارک ساحلی هامون
 • و…

2. پارک آبی قشم

هر چند که جزیره قشم تعداد زیادی سرگرمی آبی هیجان انگیز و مجذوب کننده دارد، اما این سرگرمیات به مواردی که در بالا به آن ها اشاره شد ختم نمی گردد. اگر عاشق آب و سرگرمیات آبی هستید، پارک آبی قشم بهشت شما خواهد بود. این پارک آبی در زمینی به مساحت 2 هزار متر مربع بنا شده و انواع امکانات سرگرمیی اعم از سالن بیلیارد، چاله فضایی، سرسره های منحنی، سونا، جکوزی، کافی شاپ و… دارد. از این رو، یکی از فراموش نشدنی ترین سرگرمیاتی است که هنگام سفر به قشم می توانید تجربه کنید.

3. پاراگلایدر

از برترین سرگرمیات فضای باز در قشم می توان به پاراگلایدر اشاره نمود. اگر عاشق پرواز در پهنه آسمان هستید و آمادگی بدنی بالایی دارید، در سفرتان به قشم پارگلایدر را به هیچ عنوان از دست ندهید. در این سرگرمی، باید مدتی را در سرازیری کوه ها بدوید و در نهایت از کوه جدا می شوید و ارتفاع می گیرید. اگر تابه حال پاراگلایدر را امتحان ننموده اید، لازم نیست نگران باشید؛ از همان ابتدا تا اتمام پاراگلایدر یک خلبان شما را همراهی خواهد نمود. مدت زمان پرواز با پاراگلایدر 10-5 دقیقه و هزینه آن به ازای هر نفر 350 هزار تومان است.

4. مراکز غواصی قشم

همان طور که پیش از این به آن اشاره شد، غواصی در قشم از جمله سرگرمیات بسیار لذت بخش جزیره قشم است. برای تجربه این سرگرمی به یادماندنی، باید به یکی از مراکز غواصی قشم مراجعه کنید. معتبرترین و معروف ترین مراکز غواصی قشم عبارتند از:

 • مرکز غواصی نگین
 • مرکز غواصی دره ستاره ها
 • جزایر ناز
 • مرکز غواصی تخت جمشید
 • مرکز غواصی دوبه
 • جرثقیل مغروق قشم

5. سافاری قشم

قشم طبیعت بسیار شگفت انگیزی دارد؛ در کنار جنگل های زیبا، این جزیره دارای بخش های کویری هم است که سافاری در دل آن ها، تجربه ای بی نهایت به یادماندنی و لذت بخش را برای شما خلق خواهد نمود. قسم یک پیست سافاری بسیار معتبر دارد که برای تجربه این سرگرمی هیجان انگیز باید به آنجا مراجعه کنید. سافاری در قشم با ماشین های مخصوص یا شتر انجام می گردد.

برترین سواحل سرگرمیی قشم

مگر می گردد به قشم سفر کنیم و سواحل آن را از یاد ببریم؟ حتی اگر بنا به هر علتی نتوانستید سرگرمیاتی را که در بالا به آن ها اشاره شد انجام دهید، بازدید از سوحل زیبای قشم به خودی خود لحظات بسیار لذت بخشی را برای شما خلق خواهد نمود. در ادامه، تعدادی از معروف ترین سواحل قشم به انتخاب مسافران معرفی شده است:

1. ساحل زیتون

ساحل زیتون، یکی از برترین سواحل قشم است که امکانات سرگرمیی بسیار کاملی دارد و گزینه بسیار مناسبی برای سرگرمی در قشم محسوب می گردد. از جمله امکانات ساحل زیتون که به پارک ساحلی زیتون نیز معروف است می توان به زمین بازی والیبال و فوتبال ساحلی، آلاچیق، انواع سرگرمیات آبی، سینما روباز و چهاربعدی و…. اشاره نمود.

2. جزایر ناز

هر چند که جزایر ناز یکی از پرامکانات ترین سواحل قشم محسوب می گردد، اما عمده معروفیت آن به علت این است که در ساحل جزایر ناز، می توانید روی آب راه بروید و خیس نشوید! بله درست شنیدید؛ اگر شانس بیاورید و در زمان حضورتان در قشم پدیده جزر رخ بدهد، می توانید این مسئله نادر و شگفت انگیز را تجربه کنید.

3. ساحل نقره ای

قدم زدن در ساحل نقره ای، یکی از برترین جاهای دیدنی قشم در شب است. این ساحل بیش از آنکه به جزیره قشم تعلق داشته باشد، بخشی از جزیره هنگام است. اما با توجه به ویژگی خاصی که دارد، اغلب مسافران بدون بازدید از آن قشم را ترک نمی نمایند. اگر شب ها به این ساحل سر بزنید، درخشش شن های ساحل که همچون ذرات نقره می درخشند، شگفت زده تان خواهد نمود. علاوه بر این، رنگ آب دریا در طول روز نیز درخشان تر و متفاوت تر است. این همان ویژگی خاص ساحل نقره ای به شمار می رود و اصلا به همین علت این ساحل نقره ای نامیده می گردد.

4. ساحل سوزا

اگر چه ساحل سوزا امکانات سرگرمیی بسیار خوبی مانند پارک بازی بچه ها، مسیر پیاده روی، دوچرخه سواری و محل هایی برای کمپ دارد، اما به طور کلی از جمله سواحل بسیار خلوت و ساکت قشم محسوب می گردد. اگر دوست دارید پابرهنه در زمینی قدم بزنید که در آن جز صدای امواج دریا صدای دیگری به گوش نمی رسد، ساحل سوزا قشم را از دست ندهید.

جزایر دیدنی اطراف قشم

برترین و تمیزترین هتل های قشم را رزرو کنید و راهی این جزیره شوید. اگر اهل ماجراجویی هستید، گردش در اطراف قشم و کشف جزایر زیبای اطراف آن تجربه ای کاملا منحصربه فرد و متفاوت را برای شما خلق خواهد نمود. در ادامه، چند مورد از جزایر اطراف قشم که بی نهایت دیدنی و زیبا هستند، معرفی شده است:

1. جزیره هنگام

هنگام تنها 2 کیلومتر با قشم فاصله دارد و سواحل نقره ای آن و وجود گونه های جانوری مثل آهو و آفتاب پرست خیلی ها را به گشت وگذار در این جزیره وسوسه می نماید. عجایب و شگفتی هایی در جزیره هنگام انتظار شما را می کشند که حیف است بدون تجربه آن ها قشم را ترک کنید.

2. جزیره لارک

جزیره لارک یکی از مهمترین جزایر ایران است و به علت موقعیت استراتژیک خود، بخش عمده ای از آن نظامی است. این جزیره عمدتا به واسطه سواحل طلایی و آب های مرجانی خود معروفیت دارد و انواع ماهی های خوشمزه در آن صید می گردد.

3. جزیره ناز

جزایر ناز از عجایب هفت گانه قشم است و از مهمترین جاهای دیدنی قشم به شمار میرود. بازدید از این جزیره و پیاد روی روی آب، برترین سرگرمی قشم است؛ البته اگر بخت با شما یار باشد و در زمان جزر امواج در این جزیره حضور داشته باشید. علاوه بر این، جزیره ناز از امکانات سرگرمیی نظیر آفرودسواری، شترسواری، پاراگلایدر، چتربازی و…. هم برخوردار است.

4. جزیره هرمز

شرط می بندم که سفر به جزیره هرمز، آرزوی قلبی بسیاری از ما ایرانی ها است. جزیره هرمز که از معروف ترین و محبوب ترین جزایر اطراف قشم به شمار می رود، عمدتا به علت خاک رنگارنگ و سرخ خود معروفیت دارد و با توجه به نزدیکی به تنگه هرمز، از موقعیت بسیار مهمی برخوردار است. بدون شک، جزیره هرمز یکی از برترین و خاص ترین مکان هایی است که در عمرتان از آن بازدید خواهید کرد.

سایر سرگرمیات قشم

اگر فکر می کنید لیست سرگرمیات قشم به اتمام رسیده است، باید بگوییم که سخت در اشتباهید. علاوه بر آنچه تا اینجای به آن ها اشاره شد، جزیره قشم سرگرمیات دیگری هم دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهد شد:

 • گردش در غار نمکدان
 • بازدید از قلعه پرتغالی ها
 • گشت وگذار در جنگل حرا
 • گردش در روستای لافت
 • پاساژگردی
 • کشتی سرگرمیی قشم
 • و….

لذت یک سرگرمی حسابی در جزیره قشم

قشم یکی از زیباترین و برترین منطقه ها ایران است. علاوه بر سواحل زیبا و پدیده های شگفت انگیزی که فقط در این جزیره قابل مشاهده هستند، این جزیره سرگرمیات بسیار متنوعی دارد که لحظات خاطره انگیز و لذت بخشی را برای شما خلق خواهند کرد. در مطلب حاضر، برترین سرگرمیات قشم را مفصل مورد آنالیز قرار دادیم و لیستی جامع به شما ارائه کردیم. بعلاوه، حتی الامکان قیمت سرگرمیات قشم را هم در اختیارتان قرار دادیم. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این جزیره زیبای جنوب کشور می توانید کامل ترین راهنمای سفر به قشم را در مجله گردشگری سفر ارزان به دبی بخوانید.

آیا تابه حال سفر به قشم را تجربه نموده اید؟ برترین سرگرمی قشم از نظر شما کدام است؟

سوالات متداول درباره سفر به قشم

1. روش های سفر به قشم کدامند؟

برای سفر به قشم دو راه هوایی و زمینی پیش روی شما قرار گرفته است. در سفر هوایی، مستقیم به جزیره قشم و فرودگاه بین المللی قشم در دیرستان باید بروید و برای سفر زمینی باید با قطار، اتوبوس یا خودرو شخصی خودتان را به بندر عباس برسانید و از آنجا با کشتی به قشم بروید. از این رو، سفر هوایی راحت ترین روش مسافرت به قشم است.

2. پاراسل قشم کجاست؟

برای پاراسل سواری باید به سواحل قشم مراجعه کنید. اغلب سواحل قشم از امکان پاراسل سواری برخوردار هستند.

3. برترین زمان سفر به قشم کدام است؟

با توجه به ضعیت آب وهوای قشم، اواخر پاییز تا اواخر فروردین ماه، برترین زمان سفر به قشم است.

4. برترین هتل قشم کدام است؟

با توجه به اینکه گردشگری در قشم رونق دارد، اقامتگاه ها و هتل های زیادی در این شهر ساخته شده است. از این رو، به راحتی نمی توان یک گزینه را به عنوان برترین هتل قشم معرفی کرد. هتل خلیج فارس، بوتیک هتل ایرمان، هتل آرتا، هتل آتامان و هتل ارم، از جمله هتل هایی هستند که در زمان سفر به قشم برای تجربه اقامتی بی دغدغه و راحت می توانید روی آن حساب کنید.

5. آیا می توان در قشم غواصی کرد؟

بله. یکی از برترین سرگرمیات قشم، غواصی در آب های نیلگون خلیج فارس است. برای غواصی کردن کافی است به یکی از سایت های غواصی قشم مراجعه کنید.

سارا صالحی

بسم رب لوح و القلم!

کلمات پناه اند، شکوه اند، شعراند، شوق اند… کلمات اگر نباشند چگونه می توان تاب آورد رنج هستی را؟ من آنم که زاده شده برای زیباترکردن جهان با کلمات. باشد که آیندگان با خواندن نوشتک هایم بگویند: کس چو حافظ نگشاد از رخ اندیشه نقاب، تا سر زلف سخن را به قلم شانه زدند…

منبع: فلای تودی

به "برترین تفریحات قشم ، از اعماق دریا تا خشکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین تفریحات قشم ، از اعماق دریا تا خشکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید