تداوم تنفس هوای ناسالم در مرکز

به گزارش سفر ارزان به دبی، با توجه به استمرار پایداری جوی، عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته هم زمان با افزایش ترافیک صبحگاهی کیفیت هوا در بیشتر منطقه ها در محدوده ناسالم قرار خواهد گرفت.

تداوم تنفس هوای ناسالم در مرکز

به گزارش ایسنا، ادامه این شرایط جوی در طول روز از پراکندگی آلاینده ها جلوگیری خواهد نمود. عدم وزش باد مؤثر همراه با افزایش ترافیک شامگاهی تا اواخر وقت چهارشنبه سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد و کیفیت هوا در بیشتر منطقه ها در شرایط ناسالم و ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.

سکون نسبی جو تا صبح فردا (6 بهمن) همراه با افزایش تردد خودرو ها افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در بیشتر منطقه ها را در پی خواهد داشت.

عدم وزش باد مؤثر در طول روز پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهد نمود. با تداوم این شرایط جوی تا ساعات پایانی پنجشنبه و افزایش ترافیک شامگاهی، افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری شرایط ناسالم و ناسالم برای گروه های حساس در بیشتر منطقه ها پیش بینی می گردد.

میانگین کیفیت هوای تهران هم اکنون با آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون روی عدد 158 یعنی شرایط ناسالم برای همه واقع شده است بعلاوه آلاینده شاخص هوای مرکز طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 159 بود و کیفیت هوای مرکز در شرایط ناسالم برای همه قرار داشت.

براساس دستورالعمل احتیاطی صادره از سوی شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، مبتلایان به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و بچه ها جزو گروه های حساس محسوب می شوند و باید از فعالیت های طولانی یا سنگین خارج از منزل خودداری ورزند. افراد دیگر نیز باید فعالیت های طولانی یا سنگین خارج از منزل خارج را کاهش دهند. فعالیت طولانی عبارت است از هرگونه فعالیت خارج از منزل که افراد به طور متناوب طی مدت چندین ساعت انجام می دهند و سبب می گردد نفس کشیدن تاحدی سخت تر از حالت طبیعی صورت بگیرد. کار کردن در باغچه، فعالیت شدید خارج از منزل مانند دویدن و ... از جمله این کارهاست. فعالیت سنگین نیز عبارت است از هرگونه فعالیت شدید خارج از منزل که نفس کشیدن را برای افراد سخت می نماید.

توصیه می گردد شهروندان از تردد غیرضروری در شهر خودداری نمایند و در صورت لزوم حتما از ماسک های مناسب N 95 استفاده نمایند.

لازم به ذکر است که کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می گردد که بر اساس آن از عدد صفر تا 50 در محدوده هوای پاک تعریف می گردد، از 51 تا 100 هوا در محدوده قابل قبول، سالم یا میانه بوده و از محدوده 101 تا 150 هوا ناسالم برای گروه های حساس است. در بازه 151 تا 200 نیز هوا در محدوده ناسالم برای همه گروه ها و از محدوده 201 تا 300 نیز هوا در محدوده بسیار ناسالم قرار می گیرد. بر اساس این دسته بندی در محدوده 301 تا 500 شرایط کیفی هوا خطرناک است.

منبع: فرارو

به "تداوم تنفس هوای ناسالم در مرکز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم تنفس هوای ناسالم در مرکز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید