تهران در آستانه پیری، این سه منطقه شهر بیشترین سالمند را دارند

به گزارش سفر ارزان به دبی، مدیر اداره سلامت اجتماعی اداره کل سلامت شهرداری تهران با بیان اینکه سالانه دست کم 10 درصد به جمعیت استفاده کننده از خدمات کانون های سالمندی در سرای محله ها افزوده می گردد، گفت: این موضوع از رشد جمعیت سالمندی در مرکز حکایت دارد.

تهران در آستانه پیری، این سه منطقه شهر بیشترین سالمند را دارند

به گزارش همشهری آنلاین، شعیبی در نشست آنالیز و ارزیابی برنامه های نشاط سالمندی منطقه ها 22 گانه تهران با بیان این مطلب افزود: کانون سالمندان از سال 84 فعالیت خود را در سرای محله های منطقه ها 22 گانه تهران شروع نموده است. این کانون ها کوشش دارند با اجرای برنامه های مختلف فرهنگی، ورزشی و اجتماعی زمینه را برای با نشاط کردن سالمندان عضو این کانون ها فراهم نمایند.

وی با اشاره به اینکه بر اساس آخرین سرشماری های صورت گرفته از جمعیت سالمندی مرکز، یک میلیون و 109 هزار سالمند در تهران زندگی می نمایند، افزود: بعضی منطقه ها تهران به نسبت جمعیت خود بالاترین تعداد سالمند را در خود جای داده اند. براین اساس، منطقه ها 3 و 1 و 6 بیشترین و منطقه ها 22 و 21 و 19 کمترین تعداد سالمند را به نسبت جمعیت درمیان منطقه ها 22 گانه مرکز به خود اختصاص داده اند.

مدیر اداره سلامت اجتماعی اداره کل سلامت شهرداری تهران افزود: کانون های سالمندی با اجرای برنامه های فرهنگی، آموزشی و تفریحی کوشش می نمایند از بروز بیماری های روحی و روانی ناشی از دوران سالمندی جلوگیری و با این اقدام از بروز بعضی بیماری های ناشی از کم تحرکی، افسردگی و انزوای سالمندی در این گروه سنی جلوگیری نمایند.

وی به استقبال سالمندان از 18 عنوان برنامه در کانون های سالمندی در سال گذشته اطلاع داد و گفت: با اجرای برنامه های متنوع از جمله دورهمی سالمندی، دوشنبه های سالمندی، رقابت های نشاط سالمندی، سلامت کمک سالمندی، تورهای گردشگری و نیز لیگ حافظه سالمندی، سالم پیر شویم و گذر خاطره دست کم 30 هزار سالمند از این برنامه ها استفاده نموده اند.

شعیبی با بیان اینکه کانون های سالمندی در سرای محله ها به سالمندان درگروه سنی 65 سال خدمات مورد احتیاج فرهنگی، اجتماعی و ورزشی مورد احتیاج آنان را ارایه می نمایند، گفت: کانون سالمندان در منطقه ها 6، 14 و 9 بیشترین و در منطقه ها 20، 11 و 10 کمترین تعداد عضو را دارند.

منبع: فرارو

به "تهران در آستانه پیری، این سه منطقه شهر بیشترین سالمند را دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهران در آستانه پیری، این سه منطقه شهر بیشترین سالمند را دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید