جزییات جلسه فوق العاده مجلس درباره مذاکرات وین با حضور امیرعبداللهیان

به گزارش سفر ارزان به دبی، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با انتشار گزارشی خاطرنشان کرد که طبق گفته وزیر خارجه مذاکرات هنوز به اتمام نرسیده و آمریکا باید تصمیم های سخت سیاسی بگیرد که هنوز چنین تصمیماتی را نگرفته است.

جزییات جلسه فوق العاده مجلس درباره مذاکرات وین با حضور امیرعبداللهیان

به گزارش ایسنا، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با انتشار گزارشی به ارائه توضیحاتی از جلسه فوق العاده امروز این کمیسیون با حضور امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه پرداخت که در زیر می خوانید:

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در راستای وظایف نظارتی خود، و به منظور آنالیز گفتگوهای جمهوری اسلامی ایران و گروه 1+4، نشستی فوق العاده با دعوت از دکتر حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه برگزار کرد.

این نشست پنجمین جلسه کمیسیون با این موضوع در دولت سیزدهم بود که با دعوت از وزیر امور خارجه و یا معاون سیاسی این وزارت خانه برگزار گردید که هدف آن شفافیت فرایند مذاکرات وین برای نمایندگان ملت و پیگیری تحقق اهداف و چارچوب های قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها است.

وزیر خارجه در این جلسه با جزییات کوشش های دولت و تیم مذاکره کننده برای حصول توافق را تشریح و تاکید نمود مذاکرات هنوز به اتمام نرسیده و امریکا باید تصمیم های سخت سیاسی بگیرد که هنوز چنین تصمیماتی را نگرفته است.

نمایندگان مجلس یازدهم با دغدغه حفظ توانمندی های هسته ای، برطرف کامل تحریم ها و بهبود معیشت مردم، در جریان آنالیز های خود از فرایند مذاکرات، تحقق هدف انتفاع مالی مردم ایران از راستا برطرف تحریم ها را اولویت قرار داده اند و اظهارنظر درباره هر توافق احتمالی را با این معیار صورت خواهند داد.

بر اساس ماده 7 قانون اقدام راهبردی، در صورت شکل گیری نهایی یک توافق، دولت محترم می بایست گزارشی از تحریم های لغو شده، به مجلس شورای اسلامی ارایه کند تا پس از آنالیز آن در کمیسیون های تخصصی و صحن علنی، امکان اجرای هرگونه محدودیت در برنامه هسته ای را کسب کند.

از این جهت، نمایندگان مردم ضمن تاکید بر حفظ خطوط قرمز منافع ملی در مذاکرات از جمله برطرف تحریم ها، اخذ تضمین های لازم و فرصت لازم برای راستی آزمایی دقیق، یادآور می گردد که جمهوری اسلامی، در کسب منافع ملی، هیچ ضرب الاجلی را نمی پذیرد. ضرب الاجل واقعی برای ملت ایران، منافع ملت ایران و برطرف موانع تجارت خارجی ایران است.

منبع: فرارو

به "جزییات جلسه فوق العاده مجلس درباره مذاکرات وین با حضور امیرعبداللهیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییات جلسه فوق العاده مجلس درباره مذاکرات وین با حضور امیرعبداللهیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید