جواهرات حسرت برانگیز خانم بازیگر 81 ساله ایران ! ، ثریا قاسمی هنوز مجذوب کننده !

به گزارش سفر ارزان به دبی، خبرنگاران:بازیگر 81 ساله و پر سابقه صدا و سیما با به اشتراک گذاشتن عکسی نظر کاربران را جلب کرد .

جواهرات حسرت برانگیز خانم بازیگر 81 ساله ایران ! ، ثریا قاسمی هنوز مجذوب کننده !

ثریا قاسمی متولد 28 آذر 1319 در تهران ، بازیگر سینما و تلویزیون است. ثریا قاسمی تا مقطع دیپلم تحصیل کرده و کار خود را از گویندگی رادیو ارتش شاهنشاهی شروع کرد ثریا قاسمی سپس وارد بازیگری شد و حالا دو سیمرغ بلورین فجر را هم دارد. مولود ملاقاسم با نام هنری ثریا قاسمی تنها فرزند علی ملاقاسم و حمیده خیرآبادی (مادر سینمای ایران) است و از سمت مادری اصالتا اهل رشت می باشد.ثریا قاسمی می گوید بخاطر جدایی پدر و مادرم ، من گاهی در خانه پدر و گاهی در خانه مادر زندگی می کردم و همین تنهایی باعث شد مدیریت وجودی را یاد بگیرم.

در سال 1352 با سریال قصه عشق وارد قاب تلویزیون شد و تا انقلاب 1357 در چهار مجموعه تلویزیونی و دو فیلم سینمایی ایفای نقش کرد. او بعد از تغییر رژیم از سال 1365 که 46 ساله بود با فیلم خانه ابری و یکسال بعد با سریال گرگ ها به عرصه بازیگری بازگشت. ثریا قاسمی در سال 1349 وقتی 30 ساله بود با رحیم برفراز ازدواج کرد که ثمره این زندگی یک دختر بنام بنفشه و دو پسر بنام بابک و بهروز می باشد.

دلگرم

منبع: رکنا

به "جواهرات حسرت برانگیز خانم بازیگر 81 ساله ایران ! ، ثریا قاسمی هنوز مجذوب کننده !" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جواهرات حسرت برانگیز خانم بازیگر 81 ساله ایران ! ، ثریا قاسمی هنوز مجذوب کننده !"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید