درآمدهای ارزی افزایش می یابد

به گزارش سفر ارزان به دبی، خبرگزاری خبرنگاران- عضو کمیسیون مالی مجلس گفت: از آنجا که درآمدهای ارزی دولت بهتر خواهد شد و منابع بیشتری در اختیار دولت قرار می گیرد، سال 1401 با رونق فراوری و افزایش رشد مالی مناسب در کشور روبرو می شویم.

درآمدهای ارزی افزایش می یابد

به گزارش سفر ارزان به دبی،محمد صفائی دلوئی، عضو کمیسیون مالی و نماینده مردم گناباد در مجلس شورای اسلامی درباره برنامه های دولت سیزدهم برای کنترل رشد نقدینگی و تورم با توجه به بودجه 1401 به خبرنگار ایبِنا گفت: دولت کوشش زیادی در این زمینه انجام می دهد، به ویژه آقای میرکاظمی در سازمان برنامه و بودجه سعی می نماید تا جای ممکن تصمیماتی که منجر به رشد نقدینگی خواهد شد، به قطعیت نرسد زیرا افزایش تورم از جیب فقرا در جامعه می کاهد. به این معنا؛ هر نوع تورمی که در جامعه شکل بگیرد به نفع ثروتمندان و به ضرر طبقات ضعیف خواهد بود.

وی در ادامه افزود: عزم دولت بر این اصل پایدار است که نقدینگی را مدیریت کند و کاهش دهد. یکی از مسائل دولت شرکت های دولتی زیانده است، نمایندگان عزم خود را جزم نموده اند تا این شرکت های زیانده در سال 1401 به افرادی که در این زمینه اهلیت دارند، واگذار گردد زیرا حتی در صورتی که با کم ترین قیمت هم این کار انجام گردد، حداقل دولت دیگر در قبال آن خساراتی پرداخت نمی نماید و این امر به نفع دولت و ملت تمام می گردد زیرا هم بار هزینه دولت کاهش خواهد یافت و هم عایدیزایی صورت می گیرد و بخشی از نقدینگی شرکت ها از این طریق به تامین در می آید.

این عضو کمیسیون مالی در این رابطه یادآور شد: مدیریت این سیاست از سوی دولت به کنترل نقدینگی در کشور منجر خواهد شد. دولت سیزدهم میراث دار دولتی است که چهار میلیون میلیارد تومان نقدینگی در کشور ایجاد نموده و اکنون باید ماهانه 10 هزار میلیارد تومان هزینه اوراق قرضه ای که دولت یازدهم و دوازدهم به پیمانکاران داده را پرداخت کند، اینها هم کار را برای دولت سیزدهم سخت نموده و هم در حال پیشرفت است.

نماینده مردم گناباد در مجلس شورای اسلامی در مورد اندازه موفقیت برنامه دولت در بودجه 1401 برای کنترل رشد نقدینگی و تورم اعلام کرد: از آنجا که عایدیهای ارزی دولت بهتر خواهد شد و منابع بیشتری در اختیار دولت قرار می گیرد، سال 1401 با رونق فراوری و افزایش رشد مالی مناسب در کشور روبرو می شویم.

صفائی دلوئی درباره راه افزایش عایدیهای ارزی دولت اضافه نمود: افزایش عایدی ارزی به این علت اتفاق خواهد افتاد که فروش نفت رشد داشته، قیمت آن افزایش پیدا نموده، صادرات غیر نفتی کشور نیز بیش از گذشته شده است. تمام این موارد رشد عایدیهای ارزی را در پی خواهد داشت. این مسئله باعث می گردد که دست دولت در تهیه نه تنها کالاهای ضروری، بلکه کالاهای سرمایه ای برای بخش فراوری و خصوصی و کالاهای کاربردی باز باشد.

منبع: خبرگزاری آریا

به "درآمدهای ارزی افزایش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درآمدهای ارزی افزایش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید