در حال حاضر تردد در مرزهای کشور عادی است

به گزارش سفر ارزان به دبی، خبرگزاری مهر/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده و گزارش های منتشر شده، در حال حاضر تردد در مرزهای کشور عادی است.

در حال حاضر تردد در مرزهای کشور عادی است

در روزهای گذشته با توجه به شناسایی گونه ای تازه از ویروس کرونا در بعضی کشورهای اروپایی و آفریقایی، برآورد ها از بسته بودن مرزهای ایران با کشورهای همجوار شدت گرفته است. در این خصوص سید روح الله لطیفی، سخنگوی گمرک گفت: تصمیم برای محدودیت یا توقف تردد مسافر با ستاد ملی کرونا است و در حال حاضر تردد در مرزهای کشور عادی است و همچون گذشته با انجام پروتکل هایی مانند تست pcr و در دست داشتن کارت واکسیناسیون میتوان از مرز عبور کرد.

وی ادامه داد: در این مدت نه تنها مرزهای کشور به روی مسافران بسته نشده، بلکه نزدیک به دو هفته است که به همت وزیر میراث فرهنگی ویزای گردشگری نیز در حال فعال شدن است.

وی در مورد ویزای گردشگری شرح داد: در مدت بیش از یکسال و نیم گذشته که بیماری کرونا وارد کشور شده، بحث ورود گردشگری به ایران با اختلال روبرو شده است، تا جایی که در برهه ای از زمان ورود مسافران به داخل کشور بطور کامل ممنوع بود و پس از آن نیز صرفاً با ویزای خاص مانند تحصیل و درمان و…، تردد برقرار بود. لذا گردشگران با ویزای گردشگری وارد ایران نمی شدند. اما اکنون چند وقت است که مرزها برای ورود و خروج از ترکیه باز شده و برای کشورهای دیگر نیز بحث ویزای گردشگری جدی شده است.

سخنگوی گمرک تاکید نمود: این ویروس تازه می تواند موجب ایجاد تغییراتی در شرایط مرزی ما گردد ولی باید منتظر ماند تا ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم خود را اعلام کند. هرچند که در ماههای گذشته بحث موج ششم نیز مطرح شده بود اما آمارها نشان می دهد که در این خصوص اتفاق ناخوشایندی رخ نداده است. وی در انتها گفت: هر تصمیمی که ستاد ملی مبارزه با کرونا اخذ کند و به گمرکات و سازمانهای مستقر در مرز ابلاغ کند، بلافاصله اجرا خواهد شد.

منبع: همگردی

به "در حال حاضر تردد در مرزهای کشور عادی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در حال حاضر تردد در مرزهای کشور عادی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید