نهمین جشنواره تک نوازی تار و سه تار در فرهنگسرای بهمن برگزار می گردد

به گزارش سفر ارزان به دبی، تهران (پانا) - نهمین جشنواره تک نوازی تار و سه تار با مشارکت آکادمی وزیری به دبیری کیوان ساکت در فرهنگسرای بهمن برگزار می گردد.

نهمین جشنواره تک نوازی تار و سه تار در فرهنگسرای بهمن برگزار می گردد

به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای بهمن، این جشنواره موسیقی در سه رده سنی الف- 7 تا 12 سال، ب- 13 تا 19 سال و ج- 20 سال به بالا برگزار می گردد.

کیوان ساکت و بهداد بابایی اعضای هیات داوران، منصور حقی، عرفان گنجه ای، محمد موسوی و علی علی شاهی اعضای هیات انتخاب و مهدی غلامی دبیر اجرایی این جشنواره هستند.

استاد کیوان ساکت در شرح نحوه گزینش هنرجویان در فرایند این جشنواره گفت: ملاک اصلی برای انتخاب آثار، تسلط و تکنیک درست نوازنده، درک عمیق از موسیقی و مفاهیم آن و آشنایی با مبانی موسیقی و جانمایه های اصلی این هنر ارزنده ست لذا نوازنده ها به رسم تمامی جشنواره ها می بایست برای مرحله نخست به منظور ارسال نمونه کار خود، به صورت انتخابی و آزاد، رپرتوآر مورد نظرشان را ضبط و برای هیات داوران ارسال نمایند. سپس برای هنرمندانی که از بخش نخست، انتخاب شده و به مرحله پایانی راه پیدا می نمایند، رپرتوآری معین ارسال می گردد که در آینده به اطلاع شرکت نمایندگان خواهد رسید.

ایشان در رابطه با همکاری بلندمدت با فرهنگسرای بهمن نیز اضافه کرد: خوشبختانه فرهنگسرای بهمن به مدیریت آقای خسروی ضمن همکاری با آقای مهدی غلامی همیشه ثابت نموده که از هنرمندان جوان حمایت نموده است و این انگیزه خوبی بود که پس از دو سال وقفه به دلیل کرونا، جشنواره ای را برگزار کنیم که بتواند در زمینه نوازندگی تار و سه تار استعدادیابی کند. با این حال، معتقدم این جشنواره قطعا با ایراداتی روبرو ست اما می توانیم ادعا کنیم که بر خلاف بیشتر جشنواره ها که رپرتوآری تکراری دارند، در این جشنواره سعی شده همه چیز بر مبنای ابداع، مهارت، جسارت و تسلط طبقه بندی و ارائه گردد که این مساله حائز اهمیت است و با وجود داورانی که در کنار توانایی، مهارت و محبوبیت قابل تاملی دارند، بی شک نتیجه پایانی ارزشمند خواهد بود.

علی اصغر خسروی مدیر فرهنگی ـ هنری منطقه 16 و رئیس فرهنگسرای بهمن نیز با اشاره به برگزاری جشنواره و رویدادهای متعدد فرهنگی ـ هنری در این مکان گفت: فرهنگسرای بهمن بر اساس سیاست ها و عملکرد مورد تایید، توجه به هنر موسیقی فاخر را جز وظایف خود می داند و طی سال های گذشته ثابت نموده است بر این امر اهتمام دارد. طی دو سال گذشته و با شیوع بیماری کرونا، برای اولین بار پیروز شدیم جشنواره تک نوازی را در دوره هفتم که مربوط به نوازندگی دف بود، به صورت مجازی در کل ایران برگزار کنیم و دوره هشتم نیز حضوری برپا شد که این دو تجربه ارزنده ما را بر آن داشت که نهمین جشنواره تک نوازی سه تار و تار را با همکاری آکادمی وزیری از دریافت آثار تا داوری به صورت مجازی به مرحله اجرا برسانیم و اگر بستر لازم با رعایت پروتکل های بهداشتی و کسب اجازه از ستاد کرونا مهیا شد، اختتامیه این جشنواره به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

گفتنی ست، علاقمندان شرکت در این جشنواره تا بیستم و پنجم بهمن ماه امسال فرصت دارند تا با ارسال آثار خود به همراه فرم ثبت نام که در حساب پرتال فرهنگسرای بهمن به نشانی https://bahman.farhangsara.ir/ بارگزاری شده است (به شماره واتساپی 09021742795) دراین جشنواره شرکت نمایند.

بعلاوه برای اطلاعات بیشتر می توانند با شماره تلفن های 88784988 و 88670868 تماس بگیرند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "نهمین جشنواره تک نوازی تار و سه تار در فرهنگسرای بهمن برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نهمین جشنواره تک نوازی تار و سه تار در فرهنگسرای بهمن برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید