دستگاه تبدیل زباله به سوخت کمکی RDF بهره برداری شد

به گزارش سفر ارزان به دبی به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، مراسم شروع به کار دستگاه تبدیل زباله به سوخت کمکی RDF در نیروگاه زباله سوز نوشهر ظهر امروز 1401 برگزار گردید.

دستگاه تبدیل زباله به سوخت کمکی RDF بهره برداری شد

دستگاه تبدیل زباله به سوخت یاریی RDF به وسیله یک شرکت دانش بنیان با هدف فراوری سوخت مشتق از پسماند طراحی و ساخته شده است و با توجه به احتیاج نیروگاه های زباله سوز به چنین سیستم هایی، یک شرکت به عنوان مجری نیروگاه زباله سوز نوشهر(با ظرفیت سوزاندن 200 تن زباله در روز و فراوری 3 مگاوات برق) اقدام به خرید این دستگاه نموده است.

این نیروگاه با استفاده از فناوری گازی سازی، امحاء زباله های سه شهرستان نوشهر، چالوس و کلاردشت را بر عهده دارد.

سعید نجفی زنگنه، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت گفت: تا پیش از سال 1399 تمرکز ما بر روی مدیریت زباله های میدان مرکزی میوه و تره بار تهران بود که طی فرایندی به فراوری کود و خاک نباتی اقدام می کردیم و محصول خروجی قابل استفاده در شبکه گلخانه بود. پس از یک سال فعالیت های میدانی و مطالعاتی در حوزه بازیافت، دریافتیم که چالش اصلی کشور در مدیریت پسماند موضوع زباله های شهری است که باید برای آنها تدبیری اندیشید.

نجفی زنگنه با بیان اینکه امروز چیزی قریب به 58 هزار تن زباله شهری به صورت روزانه در کل کشور فراوری می گردد، گفت: از این میزان در حدود 6 هزار تن در شهر تهران فراوری می گردد.

وی ادامه داد: براساس تجربیات به دست آمده، در عین توسعه و بهبود عملکرد محصول قبلی، طراحی سیستمی که با صرفه مالی بتواند تا حدودی به برطرف معضل زباله های شهری یاری کند را شروع کردیم.

مدیرعامل شرکت بیان نمود: زباله های شهری با استفاده از خطوط پردازش و تفکیک به دو دسته زباله روسرندی و زیرسرندی تقسیم می گردد. زباله های زیر سرندی عمدتا مواد فسادپذیر هستند و زباله های روسرندی پلاستیک، پارچه و هر زباله ای است که ابعادی بزرگ تر از 7 سانتی متر داشته باشد. سیستم شرکت ما برای زباله های زیرسرندی طراحی شده که اصلی ترین بخش چالشی مدیریت پسماند است.

وی بعلاوه بیان نمود: برای ساخت این محصول از هیچ یاری خارجی استفاده نشده و طراحان آن جمعی از فارغ التحصیلان برترین دانشگاه های داخل کشور بوده اند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "دستگاه تبدیل زباله به سوخت کمکی RDF بهره برداری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگاه تبدیل زباله به سوخت کمکی RDF بهره برداری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید