رئیس فدراسیون کشتی دیشب با وزیر آموزش و پرورش ملاقات کرد

به گزارش سفر ارزان به دبی، علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی، دیشب (شنبه) با دکتر یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش ملاقات و گفت و گو کرد.

رئیس فدراسیون کشتی دیشب با وزیر آموزش و پرورش ملاقات کرد

به گزارش گروه ورزشی سفر ارزان به دبی، روابط عمومی فدراسیون کشتی، علیرضا دبیر، در این ملاقات که حول محور تفاهم نامه منعقده فدراسیون کشتی با وزارت ورزش و آموزش پرورش برگزار گردید، گفت: ابتدا از وزارت آموزش و پرورش تشکر می کنم که در این مدت همراهی خوبی با کشتی بعنوان ورزش اول کشور داشته است.

وی ادامه داد: کشتی بعنوان پرافتخارترین ورزش کشور در میادین المپیک، بازی های آسیایی، رقابت های دنیای و قهرمانی آسیا، بعنوان یک ورزش ملی محسوب می گردد که ما ریشه آن را در ایران می دانیم و این رشته ورزشی مانند سایر ذخایر ملی، مزیت رقابتی برای ما در دنیا دارد.

دبیر بعلاوه پیگیر موضوع استخدام قهرمانان کشتی در وزارت آموزش و پرورش شد، تا این قهرمانان چه در زمان دوران قهرمانی و چه پس از آن دغدغه کاری و امرار معاش نداشته باشند.

دکتر نوری نیز با اشاره به افتخارات بسیار زیاد کشتی توضیح داد: این رشته بعنوان ورزش ملی، بومی، سنتی و تاریخی ما شناخته می گردد که ریشه در فرهنگ و مذهب ما دارد و ما از کشتی و کشتی گیران حمایت می کنیم.

وی در خصوص تفاهم نامه همکاری منعقده با فدراسیون کشتی توضیح داد: آموزش و پرورش در کنار فدراسیون کشتی می تواند همکاری مناسبی را برای جذب، رشد و توسعه کشتی گیران خردسال، نونهال و نوجوان داشته باشد و بستر این کار مهیا است.

وزیر آموزش و پرورش در انتها گفت: امیدوارم که در آینده نزدیک شاهد رشد جمعیت کشتی گیری کشور باشیم و به تبع آن نیز از دل این کشتی گیران قهرمانان بزرگی به کشتی ایران و دنیا معرفی شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "رئیس فدراسیون کشتی دیشب با وزیر آموزش و پرورش ملاقات کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس فدراسیون کشتی دیشب با وزیر آموزش و پرورش ملاقات کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید