رتبه بندی تمام فیلم های تبدیل شوندگان (ترنسفورمرز) بر اساس IMDb

به گزارش سفر ارزان به دبی، فرنچایز تبدیل شوندگان (ترنسفورمرز) مجموعه ای است که می توان آن را در جایی بین فیلم های دایناسوری پیش پا افتاده، فیلم های خانوادگی داستانی و فیلم های مملو از جلوه های ویژه قرار داد. با اینکه سری تبدیل شوندگان تا به امروز نتوانسته سبب بروز حرف و حدیث های زیادی گردد، اما دنباله تبدیل شوندگان: ظهور جانوران هم اکنون در حال فراوری است، بنابراین فرنچایز تبدیل شوندگان مجددا به واسطه این دنباله پس از پانزده سال به سینماها باز خواهد گشت.

رتبه بندی تمام فیلم های تبدیل شوندگان (ترنسفورمرز) بر اساس IMDb

درست است که فرانچایز تبدیل شوندگان نتوانسته آن قدرها فرنچایز چشمگیری باشد اما فیلم بعدی قرار است به تشریح وقایعی بپردازد که شش سال پس از نسخه قبلی اتفاقی می افتد. به علاوه این فیلم اولین فیلمی از این فرنچایز است که به وسیله مایکل بی کارگردانی نشده و لذا می تواند از این حیث داستان جالب تری را در خود بگنجاند.

در حقیقت فیلم آینده این فرنچایز می تواند سمت و سویی تازه به خود بگیرد و شاید حتی برداشتی جالب تر از این مجموعه فیلم ها را ارائه کند، زیرا قبلا دنباله های این فرنچایز هر بار بدتر از پیش شدند و به جایی رسیدند که دیگر حرفی برای گفتن نداشتند. در واقع به گفته کاربران وب سایت IMDb، فرنچایز تبدیل شوندگان مجموعه ای است که می توان آن را در جایی مابین فیلم های دایناسوری پیش پا افتاده، فیلم های خانوادگی صمیمانه و فیلم های مملو از جلوه های ویژه قرار داد. لذا باید دید که دنباله نو چه تغییر مثبتی را در این مجموعه به وجود خواهد آورد.

7. تبدیل شوندگان: آخرین شوالیه (Transformers: The Last Knight)

 • کارگردان: مایکل بی
 • بازیگران: مارک والبرگ، استنلی توچی، ایزابلا مونر
 • تاریخ انتشار: 2017
 • امتیاز IMDb به فیلم: 5.2 از 10
 • امتیاز راتن تومیتوز: 16 از 100

تبدیل شوندگان آخرین شوالیه یکی از پیش پا افتاده ترین فیلم های اکشنی است که در چند سال اخیر اکران شده و این بار حتی مخاطبان هم فریب افکت های چشمگیر به کار گرفته شده در تریلر را نخوردند و برای دیدن فیلم به سینماها نرفتند. در کل این فیلم فرنچایز تبدیل شوندگان را به بیراهه کشاند و باعث توقف آن شد و عملکرد ضعیف فیلم در باکس آفیس، پارامونت را مجبور کرد تا به فکر بستن پرونده این فیلم بیفتد و یا آن را بازسازی کند.

آخرین شوالیه تنها 600 میلیون دلار در سراسر دنیا فروش کرد و اگرچه این رقم رقم خوبی به نظر می آید، اما با توجه به هزینه ساخت آن که چیزی در حدود 260 میلیون دلار بود، اندازه درامد آن ناامید نماینده است. با توجه به اینکه این دنباله 500 میلیون دلار کمتر از نسخه قبلی خود یعنی عصر انقراض عایدی کسب کرد، فروش آن فاجعه بار به نظر می رسید.

6. تبدیل شوندگان: عصر انقراض (Transformers: Age Of Extinction)

 • کارگردان: مایکل بی
 • بازیگران: مارک والبرگ، استنلی توچی، سوفیا مایلز
 • تاریخ انتشار: 2014
 • امتیاز IMDb به فیلم: 5.6 از 10
 • امتیاز راتن تومیتوز: 17 از 100

با اینکه این فیلم درست همچون فیلم قبلی به شدت مورد انتقاد قرار گرفتند اما هر دوی آن ها جزو مجموعه نمادین تبدیل شوندگان به حساب می آیند. بامبلبی یکی از برترین کاراکترهای ربات مانندی بود که در همه فیلم های این فرنچایز حضور چشمگیری داشت، اما این فیلم تبدیل شوندگان عصر انقراض بود که همه چیز را تغییر داد. دینوباتس ها نسبت به دسیپتیکان ها بسیار بهتر بودند، اما باز هم صحنه های ساخته شده به واسطه استفاده از جلوه های ویژه بی کیفیت و سکانس هایی که چنگی به دل نمی زدند باعث شدند که فیلم چندان به مذاق مخاطبان خوش نیاید.

نه تنها این فیلم محصول سال 2014 دینوبات ها را معرفی کرد، بلکه در بین کاراکترهای انسانی هم یک شخصیت کاملا نو به چشم می خورد که نتوانست مورد قبول مخاطبان واقع شود. در حالی که شیا لبوف از بازی کنار گذاشته شد و مارک والبرگ که چهره ای کاریزماتیک تر داشت جای او را گرفت، اما بازی او چندان چشمگیر نبود و مدت زمان طولانی دو ساعت و 45 دقیقه فیلم هم دیدن و درک آن را برای مخاطب سخت می کرد.

5. تبدیل شوندگان: انتقام فالن (Transformers: Revenge Of The Fallen)

 • کارگردان: مایکل بی
 • بازیگران: شایا لباف، مگان فاکس، جان تورتورو
 • تاریخ انتشار: 2009
 • امتیاز IMDb به فیلم: 5.9 از 10
 • امتیاز راتن تومیتوز: 20 از 100

پس از اینکه اولین فیلم با استقبال خوبی روبرو شد، تبدیل شوندگان انتقام فالن آرمان های فیلم اصلی را نادیده گرفت و به هیچ وجه به آنچه که توانسته بود نظر مثبت مخاطبان را جلب کند توجهی نکرد. در نهایت هم فیلمی با اکشن در هم و برهم و داستانی پیش پا افتاده ارائه شد که چنگی به دل نمی زد. این فیلم به معرفی فالن پرداخت که می خواست خورشید و تمام حیات روی زمین را نابود کند. چنین داستانی قابلیتش را داشت که به یک فیلم علمی-تخیلی حماسی عالی تبدیل شود و دنباله ای شایسته برای فیلم تبدیل شوندگان باشد، اما جلوه های ویژه بی کیفیت و استفاده نه چندان مناسب از کاراکتر مگان فاکس باعث شد که مورد قبول مخاطبان واقع نشود.

بی از دوربین های ای مکس برای فیلم برداری بعضی از سکانس های اکشن استفاده کرد و این کار در نوع خود عالی بود، اما اگر مخاطبان با آنچه در حال وقوع بود ارتباط بهتری را برقرار می کردند همه چیز بهتر می شد. در حقیقت بسیاری از سکانس های این فیلم آن قدر کسل نماینده بودند که بسیاری از بینندگان اعتراف کردند نتوانستند تا انتهای فیلم را دیدن نمایند.

4. تبدیل شوندگان نیمه تاریک ماه (Transformers: Dark Of The Moon)

 • کارگردان: مایکل بی
 • بازیگران: شایا لباف، جاش دوهامل، جان تورتورو
 • تاریخ انتشار: 2011
 • امتیاز IMDb به فیلم: 6.2 از 10
 • امتیاز راتن تومیتوز: 35 از 100

تبدیل شوندگان نیمه تاریک ماه یکی از دنباله های بسیار بد این فرنچایز به شمار میرود که تریلرهایی فوق العاده ای داشت و در واقع تیم بازاریابی در ساخت تریلرهایی هیجان انگیز، بسیار خوب عمل نموده بودند. اما این فیلم هم محاسن خاص خودش را داشت و با بدترین دنباله سری تبدیل شوندگان فاصله زیادی دارد. پس از فیلم ناامید نماینده انتقام فالن، نیمه تاریک ماه توانست بعضی از ویژگی های مثبت فیلم اول را در خود بگنجاند.

سکانس های اکشن فیلم بسیار بهتر و واقعی تر از فیلم قبلی بودند و سکانس های طنز هم بامزه تر به نظر می رسیدند. همین امر باعث شد تعداد زیادی از بازیگران مشهور به سمت این فیلم پرفروش کشیده شوند و لذا نیمه تاریک ماه از وجود بازیگران مکملی از جمله جان تورتورو، جان مالکوویچ و فرانسیس مک دورمند بهره ببرد. هنوز معلوم نیست که بی چگونه این بازیگران کار کشته را متقاعد کرد تا در این فیلم بازی نمایند، اما دیدنی آن ها در طول این فیلم 154 دقیقه ای، واقعا شگفت انگیز است.

3. بامبلبی (Bumblebee)

 • کارگردان: تراویس نایت
 • بازیگران: هیلی استاینفلد، جان اورتیز، جیسون دراکر
 • تاریخ انتشار: 2018
 • امتیاز IMDb به فیلم: 6.7 از 10
 • امتیاز راتن تومیتوز: 90 از 100

بامبلبی فیلمی شگفت انگیز بود که توانست توجه مخاطبان را جلب کند و شاید اصلا بسیاری از آن ها ندانند که این فیلم بخشی از فرنچایز تبدیل شوندگان است و اگر به این موضوع پی ببرند شوکه شوند. این فیلم یک فیلم خانوادگی نسبتا آرام است و بیشتر از هر چیزی بر پیوند ناگسستنی شخصیت اصلی با بامبلبی تمرکز دارد. در واقع بامبلبی فیلمی بود که از بعضی جهات توانست از فیلم سال 2007 پیشی بگیرد، زیرا رابطه چارلی با این ترانسفورماتور زرد تاثیرگذارتر از رابطه سم با او بود.

در نهایت می توان گفت این فیلم تنها فیلمی از این مجموعه است که یک شخصیت زن کاریزماتیک را به نمایش می گذارد، زیرا چارلی یک کاراکتر معمولی نیست، بلکه شخصیتی بالغ، باهوش و سرگرم نماینده دارد. در کل شخصیت انسانی بی نظیر این فرنچایز، همراه با بعضی صحنه های اکشن و فیلم نامه خوش ساخت، باعث شد که فیلم بامبلبی به شدت خوش بدرخشد و نظر مثبت منتقدان و مردم را جلب کند.

2. تبدیل شوندگان (Transformers)

 • کارگردان: مایکل بی
 • بازیگران: شایا لباف، مگان فاکس، پیتر کالن
 • تاریخ انتشار: 2007
 • امتیاز IMDb به فیلم: 7 از 10
 • امتیاز راتن تومیتوز: 58 از 100

فیلم تبدیل شوندگان در سال 2007 پایه گذار یک فرنچایز چند میلیارد دلاری شد، اما با اینکه دنباله های این فیلم فروش چشمگیرتری داشتند، هیچ کدام از آن ها سرگرم نماینده تر از نسخه اصلی نبودند. اولین فیلم این مجموعه با همان اولین سکانس خود بینندگان را شیفته خود کرد و تک تک سکانس های فیلم آن قدر مجذوب کننده بودند که باعث شدند تبدیل شوندگان به سرعت به یکی از برترین فیلم های سینمایی هالیوود مبدل شود.

تبدیل شوندگان به خوبی به منبع اصلی خود وفادار مانده و در صحنه های اکشن زیاده روی ننموده و به همین علت توانسته امتیاز باورنکردنی را از آن خود کند. به علاوه، این فیلم از وجود چند بازیگر خلاق بهره می برد. در این فیلم بی، پیتر کالن که صداپیشگی اپتیموس پرایم را بر عهده داشت به فیلم بازگرداند و بعلاوه هوگو ویوینگ را برای ایفای نقش مگاترون انتخاب کرد و شاید همین انتخاب های سنجیده بودند که سبب خلق داستانی منحصربه فرد شدند.

1. تبدیل شوندگان: فیلم (Transformers: The Movie)

 • کارگردان: نلسون شین
 • بازیگران: اورسون ولز، پیتر کالن، فرانک والکر
 • تاریخ انتشار: 1986
 • امتیاز IMDb به فیلم: 7.2 از 10
 • امتیاز راتن تومیتوز: 62 از 100

تبدیل شوندگان: فیلم با اقتباس از یکی از سریال های تلویزیونی دهه 1980 ساخته شد، اما مخاطبان برای لذت بردن از فیلم به هیچ وجه نیازی به دیدنی سریال نداشتند. این فیلم توانست از وجود بعضی از برترین بازیگران تاریخ سینما بهره ببرد که از جمله آن ها می توان به اورسون ولز اشاره نمود که صداپیشگی کاراکتر یونی کورن را بر عهده داشت، یعنی همان شخصیت شرور داستان. صحنه های خلاقانه نسخه اصلی فیلم تبدیل شوندگان بسیار منحصربه فرد بودند و صداپیشگان نیز وظیفه خود را به برترین وجه انجام دادند.

این فیلم فیلمی بسیار سرگرم نماینده است که به عنوان یکی از فیلم های کلاسیک و نوستالژیک عالی تاریخ سینما شناخته می شود، با این حال به خوبی نشان می دهد که این فرنچایز از همان ابتدای کار فرنچایزی درهم و برهم و پیچیده بود. صحنه های اکشن و مبارزات بی وقفه تمام سکانس های فیلم را به خود اختصاص داده اند و حتی برای کسانی که سریال تلویزیونی مورد نظر را دیدن نموده بودند، درک کامل آنچه در جریان بود کاری سخت به نظر می آمد.

منبع: screenrant

منبع: دیجیکالا مگ

به "رتبه بندی تمام فیلم های تبدیل شوندگان (ترنسفورمرز) بر اساس IMDb" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رتبه بندی تمام فیلم های تبدیل شوندگان (ترنسفورمرز) بر اساس IMDb"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید