سیر و سیاحت با ما چه می نماید؟ (بخش دوم)

به گزارش سفر ارزان به دبی، سفر همواره لذت بخش و شادی آور است

از کارهای تکراری زندگی روزمره که خسته می شویم، صبح ها و شب هایی که دیگر ریتمی شبیه بهم پیدا نموده و آدمهای هر روزه ای که باید با آنها سر و کله بزنیم همگی گاهی ما را به جایی می رسانند که یک روز صبح می بینیم دیگر دلمان نمی خواهد زندگی را شروع کنیم. چسبیده به تخت به سقف زل می زنیم و فکر می کنیم که برای رهایی از این وضع چه می گردد کرد. پس در ادامه با خبرنگاران همراه باشید.

سیر و سیاحت با ما چه می نماید؟ (بخش دوم)

قدم زدن در طبیعت شاداب، روبرو شدن با آثار باستانی تمدن های دیگر، آرمیدن در ساحل آرامش، ارتباط با انسان هایی که فرهنگی متفاوت از ما دارند و آشنا شدن با محیط های نو و ناآشنا می تواند ما را از ملالت و کسلی روزها جدا کند و جز اینکه فضای لحظه لحظه مان را عوض می نماید کاری می نماید تا مدتها ذایقه مان پاک باشد و به این زودی ها با اندک چیز مکدر نگردد. در این مطلب قصد داریم به خوشی هایی که یک سفر خوب می تواند برای ما به ارمغان داشته باشد بپردازیم.

مهارت ها در سفر خودشان را نشان می دهند

گاهی که از خانه و محل زندگی تان دور می شوید متوجه قابلیت های تازه ای در خود می شوید. این مهارت ها تنها با دور شدن از زندگی عادی و امکانات معمول خودشان را نمایان می نمایند. سفر کردن زمینه شکوفایی این قابلیت ها را فراهم می نماید. بطور مثال ممکن است قبل از سفر ندانید که توانایی رسیدن به یک قله بلند و غلبه بر مسائل و موانع راه را داشته باشید.

در سفر، زبان های خارجی تازه ای می آموزید

زمانی که وارد کشور دیگری می شوید زبان های نوی به گوش تان می خورد. گوش شما بطور اتوماتیک می شنود و مغز تحلیل می نماید. فقط کافی است خودتان هم برای یادگیری زبان کوشش کنید و آن جاست که بعد از گذشت مدت کمی می بینید که کلی با زبان آن کشور آشنا شده اید. هیچ چیز در سفر، لذت بخش تر از یادگیری تازه ها نیست، حتی اگر زبانی دیگر باشد.

سفر یعنی ماجراجویی

هر تصمیمی که داشته باشید و به هرجایی که بخواهید سفر کنید باید ماجراجویی کنید. تصور کنید قصد گردش در یک جنگل بارانی را داشته باشید، تمام تجهیزات را در اختیار دارید و کاملا آماده شده اید. حتما به این موضوع فکر می کنید که اگر راه را گم کنم چه اتفاقی خواهد افتاد؟ و یا اصلا چطور می توانم از سفر لذت بیشتری ببرم؟ برای پاسخ به این سوال ها باید ماجراجویی کرد و راه دیگری ندارد. همه ما قسمتی از وجودمان تشنه ماجراجویی بوده، هست و خواهد بود.

سفر و چشم اندازهای نو

آشنایی با افرادی از دل فرهنگی متفاوت، باعث می گردد شاهد مسائل و اتفاقات نوی باشید. از نوع حرف زدن گرفته تا رفتار و … در واقع مشاهده جهانی تزه از نزدیک و لمس آن باعث می گردد تا چشم اندازی کاملا متفاوت داشته باشید.

سفر شما را رو به جلو راهنمایی می نماید

اگر در زندگی خود میان شغل، رابطه و … گرفتار شده اید سفر راه رهایی از گرفتاری است. سفر شما را به خارج از دایره تان می برد و باعث می گردد فرصت هایی تازه را ببینید و با گرفتن تصمیم درست به سمت آن ها حرکت کنید.

سفر کردن آموختن است

در سفر هستید با موضوعات تازه ای برخورد می کنید و درس هایی از آنها می گیرید که هیچ مدرسه و دانشگاهی آن درسها را به شما نمی دهند. سفر با روشی کاملا جالب و بدون خستگی، سیاست، فلسفه، جغرافیا، تاریخ، فرهنگ و … را به افراد می آموزد.

منبع: الی گشت

به "سیر و سیاحت با ما چه می نماید؟ (بخش دوم)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیر و سیاحت با ما چه می نماید؟ (بخش دوم)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید