شیوه رعایت پروتکل های کرونایی در جشنواره فیلم فجر

به گزارش سفر ارزان به دبی، دبیر چهلمین جشنواره فیلم فجر با تاکید براینکه دستورالعمل های بهداشتی در مرکز اصلی جشنواره با دقت اجرا خواهد شد، گفته است که تب سنجی و ارائه کارت واکسیناسیون الزامی است، ولی اعلام غالب شدن سویه اُمیکرون در کشور همچنان نگرانی هایی را نسبت به تعداد افراد حاضر در سینمای رسانه ها در جشنواره به همراه دارد.

شیوه رعایت پروتکل های کرونایی در جشنواره فیلم فجر

به گزارش ایسنا، مسعود نقاش زاده، دبیر چهلمین جشنواره فیلم فجر، اظهار نموده است: پیش از آغاز برگزاری جشنواره فیلم فجر، در سلسله نشست های رئیس سازمان سینمایی و ستاد جشنواره فیلم فجر و مشورت با مسئولان وزارت بهداشت، شرط برگزاری جشنواره فیلم فجر در فضای واقعی، رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی به منظور حفظ سلامت سفر ارزان به دبی، منتقدان و هنرمندان معین شده، زیرا سلامت مهمانان و مخاطبان در اولویت اصلی است. از این رو ستاد چهلمین جشنواره فیلم فجر، بر ضرورت حفظ پروتکل های بهداشتی چه از جانب مردم در سینما های مردمی و چه از سوی سفر ارزان به دبی، هنرمندان و مهمانان مرکز اصلی جشنواره تاکید دارد و کلیه سفر ارزان به دبی و مهمانان حاضر در خانه جشنواره، صرفاً پس از تب سنجی و ارائه کارت واکسیناسیون وارد سالن ها خواهند شد.

سال گذشته در جشنواره فیلم فجر که آن هم در برج میلاد برگزار گردید، با توجه به آغاز نشدن واکسیناسیون، افراد بسیار کمتری نسبت به سال های قبل مجاز به حضور در محل اصلی برپایی جشنواره شدند و حتی تعداد قابل توجهی از ظرفیت اصلی جایگاه های سالن همایش ها کم شد و برای بعضی از اهالی رسانه و منتقدان نیز در پردیس ملت کارت صادر شد. سال جاری که واکسیناسیون صورت گرفته، قطعا شرایط مساعدتری وجود دارد، ولی با توجه به حذف پردیس ملت و حضور خبرنگار و منتقد و هنرمند با هم در برج میلاد و نیز با توجه به غالب شدن سویه امیکرون نگرانی هایی نسبت به تعداد کارت های صادر شده برای محل اصلی جشنواره وجود دارد. این در حالی است که تا به امروز از سوی ستاد جشنواره و یا در اظهارات اخیر دبیر این رویداد به این موضوع اشاره ای نشده و معین نیست چقدر از ظرفیت سالن های مردمی و سالن همایش های برج میلاد استفاده خواهد شد.

منبع: فرارو

به "شیوه رعایت پروتکل های کرونایی در جشنواره فیلم فجر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیوه رعایت پروتکل های کرونایی در جشنواره فیلم فجر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید