آنالیز نقش هوش مصنوعی در تشخیص پزشکی در بیستمین کنگره خدمات آزمایشگاهی

به گزارش سفر ارزان به دبی، موضوع و نقش هوش مصنوعی در آزمایشگاه های پزشکی نیز در دستور کار کنگره سال جاری بود که مورد استقبال نهاده شد بعلاوه 40 کارگاه آموزشی و کاربردی سال جاری برگزار گردید که نیازهای جامعه آزمایشگاهی را آنالیز کرد.

آنالیز نقش هوش مصنوعی در تشخیص پزشکی در بیستمین کنگره خدمات آزمایشگاهی

دبیر اجرایی چهاردهمین کنگره بین المللی و بیستمین کنگره کشوری ارتقای کیفیت خدمات آزمایشگاهی تشخیص پزشکی ایران از جزئیات برگزاری این کنگره و برگزاری نمایشگاه جانبی آن اطلاع داد.

به گزارش سفر ارزان به دبی به نقل از انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی تشخیص طبی ایران، دکتر غلامرضا حمزه لو دبیر اجرایی چهاردهمین کنگره بین المللی و بیستمین کنگره کشوری ارتقای کیفیت خدمات آزمایشگاهی تشخیص پزشکی ایران پیرامون جزئیات برگزاری این کنگره گفت: این کنگره که سال جاری بیستمین دوره آن در حال برگزاری است، یکی از رویدادهای بزرگ در حوزه علوم آزمایشگاهی است که از مراکز علمی داخلی و خارجی حمایت می نماید.

وی افزود: در کنگره سال جاری در 27 نشست علمی به موضوعات مختلف پرداختیم و یکی از ویژگی های مهم کنگره سال جاری دنبال کردن دو هدف بود؛ یک هدف رابطه بالین و آزمایشگاه بود که بیشتر گردد و ارتباط تنگاتنگی شکل بگیرد تا مسائل را بیشتر احصا کنیم. یکی از اهداف دیگر کنگره بحث پیشرفت های تکنولوژیک در آزمایشگاه های پزشکی در جهان بود که به زوایای مختلف آن در کنگره پرداخته شد.

حمزه لو اعلام کرد: موضوع و نقش هوش مصنوعی در آزمایشگاه های پزشکی نیز در دستور کار کنگره سال جاری بود که مورد استقبال نهاده شد بعلاوه 40 کارگاه آموزشی و کاربردی سال جاری برگزار گردید که نیازهای جامعه آزمایشگاهی را آنالیز کرد.

دبیر اجرایی کنگره ارتقای کیفیت با اشاره به پانل های مختلف برگزار گردیده در این رویداد گفت: رویکرد اصلی سال جاری، پانل نشانگر های زیستی در بیماری های مختلف و مشخص آنان در تشخیص زودهنگام بیماری ها بود که تمرکز کنگره هم بر روی این موضوع نهاده شد تا نمای تازهی را در این حوزه معرفی کنیم.

وی به موضوع استقبال از کنگره نیز اشاره و اظهار کرد: استقبال از کنگره اهمیت بالایی دارد حدود 40 هزار کارشناس آزمایشگاه در رده های مختلف تحصیلی داریم که به علوم آزمایشگاهی می پردازد و مخاطب بالایی دارد. سال جاری بیشترین تعداد ثبت نامی ها را در کنگره داشتیم و اسامی بیش از 4 هزار نفر شرکت نماینده تا به امروز ثبت شده است.

حمزه لو به نمایشگاه جانبی این کنگره اشاره و مطرح کرد: این نمایشگاه همزمان با کنگره شکل گرفت و هرسال بر تعداد شرکت های این نمایشگاه اضافه شده که استقبال زیادی داشته است.

وی افزود: در این نمایشگاه بسیاری از شرکت ها تکنولوژی های روز را که در سایر کشورها معرفی می شوند در این کنگره رونمایی می نمایند بعلاوه دستگاه و روش های تازه را برای استفاده از تجهیزات و روش های آزمایشگاهی در اختیار قرار می دهند.

منبع: عصر ایران

به "آنالیز نقش هوش مصنوعی در تشخیص پزشکی در بیستمین کنگره خدمات آزمایشگاهی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز نقش هوش مصنوعی در تشخیص پزشکی در بیستمین کنگره خدمات آزمایشگاهی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید