مرموزترین و ترسناک ترین اتفاقات برمودایی تاریخ

به گزارش سفر ارزان به دبی، مثلث برمودا که با نام مثلث شیطان هم شناخته می گردد از قرن 19 میلادی در تصورات و ذهنیات انسان ها صندلی ویژه ای داشته است.

مرموزترین و ترسناک ترین اتفاقات برمودایی تاریخ

به گزارش گروه وبگردی سفر ارزان به دبی، مثلث برمودا که با نام مثلث شیطان هم شناخته می گردد از قرن 19 میلادی در تصورات و ذهنیات انسان ها صندلی ویژه ای داشته است. به این دلیل که در آن کشتی ها و هواپیما های زیادی بدون اینکه اثری از خود برجای بگذارند بصورت مرموزی ناپدید شده اند.

10- پرواز شماره 19

ماجرای پرواز شماره 19 هنوز هم یکی از عجیب ترین و ناراحت کننده ترین اتفاقاتی است که به مثلث برمودا مربوط می گردد. در روز پنجم دسامبر سال 1945 پنج فروند هواپیمای بمب افکن تی بی اف اونجر برای انجام یک ماموریت آموزشی از پایگاه نظامی فوت لودریل در فلوریدا به هوا برخاستند، اما پس از مدتی دچار مسائل فنی و جهت یابی شدند و به همین خاطر از پایگاه خود درخواست یاری کردند.

هر پنج هواپیما راستا خود را گم نموده بودند و هرچه بیشتر در پی خشکی می گشتند، بیشتر به داخل پهنه اقیانوس فرو می رفتند. آخرین حرف های ضبط شده این پرواز مربوط به کاپیتان است که به افراد داخل هواپیما اطلاع می دهد که به دلیل اتمام سوخت در حال فرود آمدن در اقیانوس هستند. نه تنها هر 14 خدمه این پنج هواپیما هیچگاه پیدا نشدند، بلکه 13 خدمه هواپیمای امدادرسان (Relief Airliner) دیگری هم که برای نجات جان این افراد فرستاده شده بود هیچگاه پیدا نشدند. با اینکه جستجوی گسترده ای برای پیدا کردن بقایای این شش هواپیما انجام شد، اما هیچ قطعه یا نشانی از آن ها یافت نشد.

9- کارول آ دیرینگ

دیرینگ (Carrol A.Deering) یک قایق تجاری با پنج بادبان بود و در زمان خود مشهورترین وسیله حمل و نقل دریایی محسوب می شد. این قایق در یکی از سفر های خود در ماه آگوست سال 1920 در حالی که محموله ای از ذغال سنگ را حمل می کرد راستا خود را از ویرجینیای آمریکا به سمت ریو دو ژانیرو برزیل شروع کرد و در سپتامبر همان سال بدون برخورد با هیچ مسئله ای محموله خود را سالم تحویل خریدار داد.

اما در سفر بازگشت دیرینگ ناپدید می گردد و در ژانویه سال 1921 در نزدیکی کارولینای شمالی دوباره پیدا می گردد. نجات دهندگان کشتی پس از یافتن آن در می یابند که تمامی خدمه، وسایل جهت یابی، پرونده های کشتی و حتی دو قایق نجات آن ناپدید شده اند و دیرینگ تبدیل به کشتی ارواح شده است. با اینکه دولت ایالات متحده آنالیز های زیادی را در خصوص این کشتی انجام داد، اما هیچگاه گزارشات رسمی و نتایج تحقیقات منتشر نشدند.

8- الن آستین

الن استین (Ellen Austin) یک کشتی بادبانی بود که در راستا لندن به نیویورک به کار گرفته می شد. در یکی از سفر های معمول این کشتی در سال 1881، خدمه با کشتی دیگری روبرو می شوند که در شرایط خوبی قرار داشته و با سرعت مناسبی حرکت می نماید. هنگامی که ملوانان استین وارد کشتی مرموز می شوند متوجه می شوند که حتی یک نفر در آن وجود ندارد، به همین خاطر کاپیتان تصمیم می گیرد تا این کشتی را هم همراه با کشتی خود به ساحل برساند.

اما این دو کشتی در راستا بازگشت دچار طوفان می شوند و کشتی مرموز دوباره ناپدید می گردد و هیچ گاه هیچ اثری از آن یافت نمی گردد. در سال 1944 یک افسر نیروی دریای انگلستان ادعا کرد که الن استین بار دیگر در یکی از سفر های خود با این کشتی که بدون هدف و بدون هیچ سرنشینی در حال حرکت در آب ها بوده برخورد داشته و دوباره آن را گم نموده است.

7- ویچکرفت

ویچکرفت (Witchcraft) یک کشتی تفریحی به کاپیتانی دنیل بوراک بود که در سال 1967 به همراه یک مسافر دیگر از میامی به سمت اقیانوس به راه افتاد. این دو نفر برای تماشا بهتر چراغانی کریسمس قصد داشتند تا تنها اندازه کمی از ساحل دور شوند، اما تقریبا در ساعت 9 شب بود که دنیل با گشت ساحلی تماس گرفت و به آن ها خبر داد که با یک جسم ناتعیین برخورد نموده اند و نیاز به یک یدک کش دارند.

گارد ساحلی 19 دقیقه پس از تماس خود را به مختصات اعلام شده می رساند، اما هیچ اثری از کشتی یا دنیل پیدا نمی نماید. طی شش روز بعدی حدود 39 هزار کیلومتر برای یافتن این قایق تفریحی جستجو می گردد، اما هیچ اثری از آن یافت نمی گردد. احتمال می رود که ویچکرفت هم یکی از قربانیان نیرو های اسرار آمیز مثل برمودا بوده باشد.

6- اس اس ال فارو

اس اس ای فارو (SS El Faro) یک کشتی باری 240 متری بود که راستا آن دقیقا از مثلث برمودا می گذشت. این کشتی آخرین سفر خود را در سپتامبر سال 2015 از فلوریدا به سمت پورتوریکو شروع کرد، در این سفر 33 خدمه از جمله چند زن در کشتی حضور داشتند. گفته شده بود که یک طوفان گرراستای نه چندان بزرگ در راستا حرکت کشتی اتفاق خواهد افتاد، اما راستا کشتی به نحوی تنظیم شد که چند صد مایل از این طوفان فاصله داشته باشد به طوری که هیچ خطری آن را تهدید نمی کرد. سفر این کشتی تا اواسط راه به خوبی انجام می گردد، اما ناگهان این طوفان کوچک به یک تندباد درجه سه با موج هایی که تا 12 متر ارتفاع داشتند تبدیل شد.

آخرین جملاتی که به وسیله میکروفون های موجود در کشتی ضبط شده نشان می دهد که موتور ها از کار افتاده اند و با خم شدن کشتی به یک سمت آب زیادی به داخل آن وارد می گردد. با اینحال کاپیتان دقایقی بعد اعلام می نماید که جریان آب قطع شده و همه چیز تحت کنترل است. اما پس از این ارتباطات به طور کامل قطع می گردد و چند هفته بعد بقایای این کشتتی در عمق 4600 متری کف دریا یافت می گردد. تا به امروز هیچ اثری از 33 خدمه ال فارو یافت نشده است.

5- دوگلاس دی سی سه

دوگلاس داکوتا یا دی سی سه (DC-3) یکی از ایمن ترین هواپیما هایی است که تا به امروز طراحی شده. این هواپیما در دسامبر سال 1948 پرواز خود را از پورتوریکو به سمت میامی شروع کرد. با اینکه آب و هوا شرایط مناسبی داشت و تنها بیست دقیقه تا زمان فرود به جای مانده بود، یه یکباره هنگام عبور از مثلث برمودا ارتباطات دی سی سه با برج مراقبت قطع شده و هواپیما با 28 مسافر و سه خدمه خود ناپدید می گردد. با اینکه آب های اطراف محل ناپدید شدن این هواپیما بسیار زلال بود، اما هیچ اثری از هواپیما یا مسافران پیدا نشد.

4- تریسلندر

پیش از غرق شدن کشتی اس اس ال فارو، ناپدید شدن هواپیمای سه موتوره تریسلندر (Trislander) جدیدترین اتفاقی بود که در مثلث برمودا افتاده است. در دسامبر سال 2008 میلادی این هواپیما با دوازده سرنشین سفر خود را از سانتیاگو به سمت نیویورک شروع کرد، اما هیچ گاه به مقصد نرسید. تنها 35 دقیقه پس از بلند شدن هواپیما از روی زمین، تریسلندر ناپدید شده و هیچ اثری از آن در رادار ها دیده نمی گردد. با اینکه جستجوی وسیعی به وسیله گارد ساحلی آمریکا انجام شد، اما هیچ اثری از این هواپیما یا سرنشینان آن یافت نشد و تا به امروز دلیل سقوط آن تعیین نشده است.

3- پرواز 441

هواپیمای 441 یک هواپیمای غول پیکر متعلق به نیروی دریایی ایالات متحده بود. در تاریخ 30 اکتبر سال 1954 این هواپیما هنگامی که حامل 42 مسافر بود پس از رسیدن به مثلث برمودا به ناگهان ناپدید شد. تمامی مسافران این پرواز از افسران نیروی دریایی آمریکا و خانواده های آنان بودند. همچون سایر پرواز های معمول ارتباطات خلبان و برج مراقبت به خوبی انجام می شد.

اما به یکباره این ارتباطات قطع شدند. این هواپیما دارای قایق های نجاتی بود که در صورت برخورد با اقیانوس به صورت اتوماتیک باز می شدند. نکته عجیب دیگر این است که خلبان هیچ پیام یاریی ارسال ننموده و بعد ها هم هیچ اثری از این هواپیما یا سرنشینان آن یافت نمی گردد. تا به امروز شرح و دلیل تعیینی از سقوط هواپیمای 441 منتشر نشده است.

2- استارتایگر

ناپدید شدن هواپیمای استارتایگر (B.S.A.A Star Tiger) در ژانویه 1948 با 25 مسافر و شش خدمه آن شباهت زیادی به پرواز 441 دارد. این هواپیما که متعلق به خطوط هواپیمایی آمریکای جنوبی بریتانیا بود سفر خود را از سانتاماریا به سمت مثلث برمودا شروع کرد، اما در طول راستا ناپدید شد. اپراتور پرواز در ساعت 3 صبح اطلاعات پرواز را از خدمه هواپیما دریافت می نماید، اما هنگامی که در ساعت 3:50 صبح دوباره با استارتایگر تماس می گیرید پاسخی دریافت نمی گردد. در این بین هیچ تماس اضطراری از سوی هواپیما انجام نشده و کسی نمی داند که در این پنجاه دقیقه چه بلایی بر سر هواپیما آمده است. جستجو ها برای یافتن به جای مانده های هواپیما یا سرنشینان بی نتیجه بوده است.

1-یو اس اس سایکلوپ

یو اس اس سایکلوپس (U.S.S Cyclops) یک کشتی بزرگ باری مخصوص حمل ذغال سنگ برای نیروی دریایی آمریکا بود و پیش از جنگ جهانی اول ساخته شده بود. در فوریه سال 1918 این کشتی در حالی که بارگیری شده بود و 309 نفر خدمه در آن حضور داشتند، حرکت خود را از برزیل به سمت بالتیمور شروع کرد، اما هیچ گاه به مقصد نرسید. پس از ناپدید شدن کشتی جستجوی وسیعی برای یافتن اثری از کشتی یا بازماندگان آن در تمامی طول راستا شروع شد.

در آن موقع شایعه شده بود که یک کشتی یا زیردریایی جنگی آلمانی سایکلوپ را دزدیده و یا غرق نموده است، با اینحال آلمان ها اعلام کردند که هیچ اطلاعی از این کشتی ندارند و مدرکی که صحت این شایعه را تایید کند هم پیدا نشد. فرماندهی تاریخ و میراث دریایی آمریکا احتمال داده که این کشتی با یک طوفان غیرمنتظره برخورد داشته است، اما این ادعا هم هیچ گاه تایید نشد. تا به امروز این اتفاق مرگبارترین حادثه ای است که برای یک کشتی غیرنظامی آمریکایی به وقوع پیوسته است.

منبع: ایران ناز

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "مرموزترین و ترسناک ترین اتفاقات برمودایی تاریخ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرموزترین و ترسناک ترین اتفاقات برمودایی تاریخ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید