فارس در سودای ارتقا نمایشگاه گردشگری پارس به طراز جهانی

به گزارش سفر ارزان به دبی، فرخ زاده : روزی که بتوانیم هر هفته یک نمایشگاه گردشگری در حوزه های مختلف برگزار کنیم می توانیم به هدف مغفول شده ارتقا سواد گردشگری برای تمام اقشارمختلف جامعه دست یابیم.سواد گردشگری مقوله مهمی است که دهه ها مورد غفلت قرار گرفته است.

فارس در سودای ارتقا نمایشگاه گردشگری پارس به طراز جهانی

سفر ارزان به دبی: هما حاصلی / سیزدهمین نمایشگاه گردشگری پارس-شیراز سال جاری در حالی برگزار گردید که علی الظاهر این بار متولیان گردشگری استان عزم نموده اند که با آنالیز نقاط ضعف و قوت و ایجاد دبیرخانه دائمی با ارتقا کم و کیف این رویداد در سال های آینده به دستاوردهای در خوری در توسعه گردشگری استان رسیده و نمایشگاه رابه طراز نمایشگاههای شاخص گردشگری منطقه و دنیا سوق دهند، ایده آلی که با وجود ظرفیت های بزرگ گردشگری کشور و از جمله استان فارس دور از فکر نیست.

در این راستا دوازدهمین نشست هیئت اندیشه ورز معاونت امور گردشگری و زیارت استانداری فارس روز یکشنبه با حضورمحمد فرخ زاده معاون هماهنگی امور گردشگری و زیارت استانداری فارس ،ثابت اقلیدی مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی فارس ،جمعی از مدیران استان ،فعالان گردشگری بخش خصوصی ،صاحب نظران حوزه گردشگری و اصحاب رسانه با موضوع آنالیز نقاط ضعف و قوت نمایشگاه گردشگری پارس -شیراز درمحل استانداری فارس برگزارشد.

به گزارش توریسم ، فرخ زاده معاون گردشگری و زیارت استان در این نشست ضمن قدردانی ازکوشش برگزارکنندگان نمایشگاه و تعامل بالای بخش دولتی و خصوصی هدف از برگزاری این نشست را کوشش برای ارتقا سطح نمایشگاه در سالهای آینده با رفع کردن نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت دانست و گفت : نمایشگاه ها فرصتی برای عرضه ظرفیت ها وتوسعه گردشگری است وروزی که ما بتوانیم هر هفته یک نمایشگاه گردشگری در حوزه های مختلف برگزار کنیم می توانیم به هدف مغفول شده ارتقا سواد گردشگری برای تمام اقشارمختلف جامعه دست یابیم.سواد گردشگری مقوله مهمی است که دهه هاست مورد غفلت قرار گرفته است.

وی به تداوم برگزاری سلسله نشست های هیئت اندیشه ورز معاونت گردشگری فارس تاکید نمود و افزود : در جلسات بعدی ایجاد دبیرخانه دائمی نمایشگاه پارس دنبال خواهد شد و با تحلیل داده های ارائه شده در این جلسه قدم های بزرگی برای ارتقا نمایشگاه پارس برداشته خواهد شد.

بعلاوه وی به اهمیت پرداخت بیشتر به معرفی ظرفیت های گردشگری 37 شهرستان فارس و روستاهای هدف گردشگری در نمایشگاه آینده گردشگری پارس-شیراز اشاره نمود و گفت : اختصاص سالنی جدا گانه برای معرفی ظرفیت ها و توانمندی های گردشگری شهر و روستاهای فارس امری مهم و لازم است.

محمد ثابت اقلیدی مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی فارس نیز در جلسه هیئت اندیشه ورز معاونت امور گردشگری و زیارت استانداری فارس ،همدلی بخش دولتی و خصوصی را شاخصه اصلی این دوره از نمایشگاه پارس عنوان و آن را از لحاظ زیر ساختی ، اجرایی و محتوایی در سطحی بالاتراز دیگر نمایشگاههای گردشگری در استان های کشور ارزیابی کرد وگفت: افتتاحیه نمایشگاه بین المللی پارس که با حضور مقامات استانی و بزرگان گردشگری برگزار گردید یکی از نقاط قوت قابل توجه نمایشگاه بود چرا که در طرازی بالا و در حد نمایشگاه بین المللی مرکز برگزار گردید.

وی حضور هنرمندان صنایع دستی استان های مختلف در نمایشگاه را مقدمه ای برای تعامل بین فارس و دیگر استان ها در آموزش و توسعه صنایع دستی کشوردانست و افزود: در دوره های آینده نمایشگاه باید در مورد تسهیلات ارائه شده به شرکت کنندگان بخش صنایع دستی و اقوام رویکردی نو اتخاذ کرد.

وی بعلاوه با اشاره به اهمیت نظرسنجی در بازه زمانی برگزاری رویدادها گفت: برای داده سنجی و رسیدن به نتایج علمی نمی توان به پرسشنامه های بعد از برگزاری نمایشگاه که به وسیله افراد غیر حاضر تکمیل می گردد اتکا کرد.

لازم به ذکر است در این جلسه نقیب زاده مدیر اجرایی نمایشگاه بین المللی گردشگری پارس-شیراز، نهاوندی مدیر عامل شرکت نمایشگاه بین المللی فارس ،مقدسی دبیر نمایشگاه بین المللی گردشگری پارس-شیرازو محمود فخری رئیس انجمن صنفی خدمات مسافرتی و گردشگری فارس گزارشی از کم و کیف نمایشگاه مبنی بر رضایت شرکت کنندگان ارائه دادند.

بعلاوه همتی رئیس اتحادیه تعاونی های صنایع دستی استان فارس و دکتر سبوکی بعضی نقاط ضعف و چالش های نمایشگاه را برشمردند.

در این جلسه محسن عامری تحلیل SWOT از نقاط قوت و ضعف نمایشگاه را ارائه داد و نتیجه نظرسنجی مردمی از بازدیدکنندگان نمایشگاه که از سوی معاونت گردشگری استانداری تهیه شده بود ارائه و تحلیلی از سیزدهمین نمایشگاه پارس از دید بازدیدکنندگان مردمی اعلام شد.

منبع: توریسم آنلاین

به "فارس در سودای ارتقا نمایشگاه گردشگری پارس به طراز جهانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فارس در سودای ارتقا نمایشگاه گردشگری پارس به طراز جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید