فست فودها ایمنی افراد را کاهش می دهند؟

به گزارش سفر ارزان به دبی، تهران (پانا) - نتایج یک بررسی نو بیانگر بروز یک بیماری جدی در اثر مصرف فست فود و غذا های فرآوری شده است.

فست فودها ایمنی افراد را کاهش می دهند؟

به گزارش باشگاه سفر ارزان به دبی، دیلی میل نوشت، نتایج یک بررسی تازه، نشان می دهد رژیم های غذایی فست فود سیستم ایمنی افراد را گیج می کند و منجر به افزایش بیماری های خود ایمنی در سراسر جهان می شود.

بیماری خودایمنی هنگامی رخ می دهد که دستگاه ایمنی بدن به اشتباه حمله به خود بدن را آغاز می کند؛ بیماری های خودایمنی می توانند اندام ها و بافت هایی از جمله گلبول های سرخ خون، عروق خونی، غده تیروئید، لوزالمعده، عضلات، مفاصل و پوست را درگیر کنند.

محققان موسسه فرانسیس کریک، یک مرکز تحقیقاتی در حوزه زیست شناسی در لندن در حال بررسی رژیم غذایی و بیماری هستند؛ آن ها در پی ارتباط بین مصرف فست فود و افزایش بیماری های خود ایمنی هستند.

بر اساس مطالعه این تیم تحقیقاتی، بیماری های خود ایمنی از 40 سال پیش در غرب فرایند صعودی داشته و اکنون در مناطقی در خاورمیانه و شرق آسیا در حال افزایش هستند.

به گفته دانشمندان، خوردن غذا های بسیار فرآوری شده از جمله برگر و ناگت مرغ، منجر به افزایش بیماری های خود ایمنی در سراسر جهان می شود. سیستم ایمنی این افراد نمی تواند تفاوت بین یک سلول سالم و یک ارگانیسم ویروس مانند را که به بدن حمله می کند، تشخیص دهد.

محققان موسسه فرانسیس کریک در لندن در حال بررسی دقیق تر دلیل هستند؛ اما انتظار می رود که دلیل آن رژیم های غذایی فست فود فاقد موادی مانند فیبر باشد که بر میکروبیوم فرد تاثیر می گذارد. مجموعه میکروارگانیسم هایی که در روده خود داریم و نقش کلیدی در کنترل عملکرد های مختلف بدن دارند.

بیماری های خودایمنی از جمله بیماری التهابی روده، دیابت نوع یک، آرتریت روماتوئید و ام اس در اثر حمله بدن به بافت و اندام های خود ایجاد می شوند.

به گفته جیمز لی و کارولا وینوسا در موسسه فرانسیس کریک، حدود 40 سال پیش، کشور های غربی از جمله بریتانیا، شاهد افزایش موارد خودایمنی بوده اند و این فرایند اکنون در کشور هایی که قبلا هرگز به این بیماری مبتلا نشده بودند، در حال ظهور است.

در انگلیس چهار میلیون نفر مبتلا به یک بیماری خودایمنی وجود دارند و موارد بین المللی بین 3 تا 9 درصد در سال افزایش می یابد. مطالعات قبلی نیز ارتباطی بین عوامل محیطی و افزایش چنین شرایطی از جمله ورود ذرات میکروپلاستیک بیشتر به بدن پیدا کرده است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "فست فودها ایمنی افراد را کاهش می دهند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فست فودها ایمنی افراد را کاهش می دهند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید