مهم ترین نکات نگهداری کولر صنعتی و کولر گلخانه ای

به گزارش سفر ارزان به دبی، گرچه همه کولرها نیاز به سرویس و نگهداری دارند؛ اما به طور قطع، روش نگهداری کولر خانگی با کولر صنعتی تفاوت دارد. نگهداری به موقع کولر موجب افزایش طول عمر و بهبود عملکرد آن در محیط صنعتی یا گلخانه ای می گردد. در ادامه به روش های نگهداری کولر صنعتی و کولر گلخانه ای می پردازیم.

مهم ترین نکات نگهداری کولر صنعتی و کولر گلخانه ای

سرویس و نگهداری کولر صنعتی و کولر گلخانه ای برای تهویه مطبوع

 • تعمیر و نگهداری پیشگیرانه و تعویض قطعات سیستم تهویه مطبوع
 • آزمایش منظم با استفاده از سیستم مدیریت ساختمان یا سیستم ورود به سیستم
 • کالیبراسیون نقاط میزان گیری
 • نگهداری پیشگیرانه فناوری کنترل کولر صنعتی و کولر گلخانه ای
 • کنترل تاسیسات سرمایشی
 • بازرسی بصری و نظافت عملکردی تاسیسات

چه چیزی به ارمغان می آورد؟

 • تضمین یک محیط کاری تمیز، ایمن و سالم در محیط صنعتی یا گلخانه ای
 • کیفیت محصول خوب
 • یک نصب قابل اعتماد برای کولر صنعتی و کولر گلخانه ای
 • کاهش تعمیر و نگهداری اصلاحی
 • کاهش هزینه کل مالکیت (TCO)
 • در صورت منسوخ شدن نصب قبلی در زمان مقرر، به دست آوردن یک نصب تازه به جلوگیری از خرابی یاری می کند.

فیلترهای کولر را تمیز کنید

منظم ترین و آسان ترین تعمیر و نگهداری کولر صنعتی و کولر گلخانه ای مربوط به فیلترهایی است که در هر واحد تهویه مطبوع نصب می شوند. آنها در واحد داخلی قرار دارند و به راحتی قابل دسترسی هستند. آنها را می توان با برداشتن گیره، بدون هیچ ابزار خاصی حذف کرد. واحد را خاموش کنید، به سادگی درپوش را باز نموده و فیلترها را بردارید. برای نظافت بهینه، مخصوصاً زمانی که بسیار کثیف هستند، باید در دو مرحله اقدام کرد؛

 • جاروبرقی کشیدن
 • تمیز کردن با صابون و اسفنج

فیلترها را کاملاً بشویید و قبل از قرار دادن آنها در جای خود بگذارید خوب خشک شوند. برای مدل هایی که به فیلترهای کربن مجهز هستند، همین کار را برای آنها انجام دهید که حتی می توانند در ماشین ظرفشویی قرار بگیرند. سپس باید آنها را در فر قرار دهید تا دوباره فعال شوند. اینها فیلترهای مقرون به صرفه قیمتی هستند که به راحتی به صورت تجاری در دسترس هستند.

پیشنهاد ویژه

گلدان شیشه ای دستساز تیراژه

مشاهده قیمت و خرید

گلدان شیشه ای رنگی تالاب

مشاهده قیمت و خرید

گلدان شیشه ای دستساز باران

مشاهده قیمت و خرید

سینی میعانات گازی را تمیز کنید

بعلاوه می توانید تشت میعانات تهویه مطبوع را تمیز کنید. این مخزن است که در آن آب مایع از تراکم بخار آب که از یک مبدل سرد عبور می کند، می رسد. هنگامی که برای مدت طولانی راکد می گردد، در واقع می تواند منجر به بوی بد یا ظاهر شدن باکتری گردد. علاوه بر این، گرد و غباری که در آنجا وجود دارد می تواند منجر به تشکیل یک پلاگین در لوله تخلیه میعانات تهویه مطبوع گردد.

چرخ دمنده را تمیز کنید

بعلاوه می توان توربین هوای تغذیه و برگشت کولر صنعتی و کولر گلخانه ای را با استفاده از یک برس کوچک با موهای سخت تمیز کرد. توصیه می گردد این کار را با ظرافت ادامه دهید تا به تیغه ها آسیب نرسانید، جایی که گرد و غبار تمایل به چسبیدن و سپس سفت شدن دارد که می تواند صدای عملکرد دستگاه را افزایش دهد.

خوب است بدانید

اگر عادت دارید تهویه مطبوع خود را در فصل سرما در گاراژ یا کمد نگه دارید، به یاد داشته باشید که آن را به حالت عمودی رها کنید تا به سیستم خنک کننده آسیب نرسانید. در خصوص سیستم تهویه مطبوع برگشت پذیر، توصیه می گردد آن را در تابستان به حالت گرم و در زمستان برای چند دقیقه به حالت سرد تغییر دهید. این اقدام مختصر آسیب کمی به دمای داخلی شما وارد می کند و از مسدود شدن سوپاپ جلوگیری نموده که تغییر حالت را تضمین می کند.

تعمیر و نگهداری بر اساس نوع تهویه مطبوع

هر کدام از کولرها نقطه ضعف اصلی خود را دارند که به خصوص در زمان تعمیر و نگهداری باید بر آن نظارت داشت. بنابراین علاوه بر فیلترها، به موارد زیر نیز توجه ویژه ای داشته باشید؛

 • کویل های خنک کننده در سیستم های تهویه مطبوع بسته بندی شده؛
 • به واحد خارجی تهویه مطبوع اسپلیت، در معرض آب و هوای بد و نور مستقیم خورشید؛
 • به سینی های کندانس واحدهای تهویه مطبوع سیار، که به ویژه به گرد و غبار حساس هستند.

هنگامی که مشغول تعمیر و نگهداری یونیت های خارجی کولر صنعتی و کولر گلخانه ای هستید، بیشترین توجه را باید به مبدل و بعلاوه به پروانه معطوف کرد. از فرصت استفاده نموده و آنالیز کنید که اتصالات الکتریکی خیس، یخ زده یا ذوب نشده باشند. سپس باید پوشش پلاستیکی را که از بلوک ترمینال محافظت می کند، جایی که تمام اتصالات ایجاد شده است، بردارید. برای خرید انواع کولر گازی و کولر گلخانه ای، بعلاوه تصمیم گیری برای انتخاب برترین کولر گازی یا آبی برای گلخانه ها یا مصارف صنعتی می توانید از سایت سرسامان بازدید نمایید ما برترین خدمات را به شما ارائه می دهیم.

منبع: اتاق

به "مهم ترین نکات نگهداری کولر صنعتی و کولر گلخانه ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهم ترین نکات نگهداری کولر صنعتی و کولر گلخانه ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید