نکات ضروری و امنیتی در هیچهایک، جانی تازه برای مسافران

به گزارش سفر ارزان به دبی، در این مطلب از هیچهایک یا رایگان سواری برایتان گفته ایم. از نکاتی ریز اما کاربردی. هیچهایک یک نوع بازی برای تمرین صبر و قدرت ذهنی است. آماده باشید! در تایید مقاله بالا من هم معتقدم که بیشتر راننده ها به طور دقیق نمی دانند که هیچهایک چیست وهیچهایکرهارا براساس وابستگی های ذهنی و علایق شخصی سوار می نمایند و برخی اوقات هم به شکل اتفاقی. به همین دلیل ما باید تمام تلاشمان را برای بالابردن شانسمان از طریق جلب اعتماد با درنظر داشتن علایق راننده هاانجام دهیم. به مانند هر روش سفر، هیچهایک یا رایگان سواری هم اصول خاص خودش را دارد که رعایت کردن آن ها باعث داشتن امنیت و راحت تر ردسین به مقصد می گردد. این مقاله شما را با هیچهایک و نکات ضروری در هیچهایک آشنا می نماید و اینکههیچهایک چیست.

نکات ضروری و امنیتی در هیچهایک، جانی تازه برای مسافران

اگر می خواهید بیشتر در خصوص اینکه هیچهایک چیست و نکات ضروری در هیچهایک بدانید، پیشنهاد می کنیم که به مقالات زیر نیز مراجعه کنید:

چگونه رایگان سفر کنیم | آموزش رفتارها در هیچهایک

هیچهایک در ایران | آشنایی با هیچهایکر های ایرانی

تاریخچه هیچهایک | داستان شکل گیری رایگان سواری

راننده عامی

یک راننده عامی چیز زیادی از اینکه هیچهایک چیست،نمی داند و به همین دلیل شما حرکات زیادی از طرف راننده مبنی براینکه در همین محل رانندگی می کنم یا زیاد دور نمی شوم خواهید دید. آن ها نمی دانند که حتی 5-10 مایل یا رسیدن تا تقاطع بعدی هم به شما یاری زیادی می تواند بکند و تأثیر ذهنی بسیار خوبی خواهد داشت. بنابراین بهتر است درباره هیچهایک کمی برای آن ها بگویید. این مقاله درباره این است کههیچهایک چیست و دربارههیچهایک و نکات ضروری در هیچهایک مطالبی را در اختیار شما قرار می دهد.

لباس و شکل ظاهری

از آن جایی که در هیچهایک یا رایگان سواری هدف ما رسیدن از نقطه الف به نقطه ب هست و مهم نیست که چه کسی ما را سوار کند، پس باید تا جایی که می توانیم قابل اعتماد و شایسته و بی خطر به نظر بیاییم. به این معنی که تا جای ممکن شبیه بقیه افراد آن منطقه لباس بپوشید. معمولاً شلوارک/شلوار جین و تی شرت (ترجیحاً با رنگ روشن) برای پسرها و دخترها و پیراهن برای دخترها مناسب است. البته مطمئناً براساس موقعیت تصمیم گرفتن برترین کار است. به عنوان مثال اگر به یک کنسرت متال هیچهایک یا رایگان سواری می کنید طبیعی است که یک تی شرت انترکس مشکی بپوشید و 10 پیرسینگ روی صورتتان داشته باشید و به سرعت نیز یک ماشین شما را سوار خواهدکرد. اما یک راننده معمولی احتمالاً دوست ندارد برای فردی با ظاهر شما بایستد. این مطلب دربارههیچهایک است و اینکههیچهایک چیست.

آماده پیاده روی باشید

در هیچهاییاریان شما بسیار مشخص نماینده است و عجیب نیست اگر گاهی اوقات مجبور شوید یک مایل یا حتی بیشتر پیاده روی کنید تا به محل بعدی برای سوار شدن یک خودرو برسید. بهتر است در مسیرتان کوشش کنید خودروها را متوقف کنید و سوارشان بشوید.

پیچ ها

در زمان هیچهایکاگر نزدیک یک پیچ هستید، بهتر است 50 تا 100 متر جلوتر از آن بایستید تا راننده بتواند شما را از فاصله دور ببیند و سرعتش را کم کند چرا که برای وارد پیچ شدن ضروری است تا سرعت خودرو کم گردد. اگر بعد از پیچ بایستید شانس شما بسیار کم خواهد شد، چرا که راننده تازه بعد از گذراندن پیچ و در حالی که می خواهد سرعت بگیرد شما را می بیند. تعداد کمی از افراد حاضر می شوند به خاطر شما ترمز نمایند در حالی که سرعتشان در حال افزایش است. ایستادن در وسط پیچ بسیار خطرناک است و شانس کمی هم وجود دارد چرا که راننده دارد چند کار را با هم انجام می دهد.

بالا و پایین تپه ها

برای هیچهایک اگر در یک زمین تپه ای شکل هستید بهتر است که در یک سوم بالایی آن بایستید. مانند پیچ ها، در اینجا هم افراد بیشتر مشتاقند تا در زمان کم کردن سرعتشان بایستند. بالای تپه و یا نزدیکی های آن جای مناسبی نیست چرا که راننده ها تمرکزشان بر روی رسیدن به بالای سراشیبی است. در سراشیبی بعد از آن هم راننده ها معمولاً به خاطر جالب بودنش دوست ندارند که بایستند. پایین تپه ها نیز محل مناسبی برای متوقف کردن خودروها نیستچرا که سرعت خودرو در حال افزایش است و راننده ها از این سرعت نمی گذرند. بنابراین در زمان هیچهایک یا رایگان سواری حواستان به این موضوع باشد.

حرکات و اشارات

حرکات مختلفی هست که می تواند توجه راننده را جلب کند. همه این ها به علاوه لبخند و ارتباط چشمی با رانندهدستانتان را برای اتومبیل ها تکان دهید. با انگشت شست تان را تکان دهید و با آن به جهتی که می خواهید بروید اشاره کنید. بعضی اوقات اشاره با دو انگشت نیز مفید خواهدبود. همان طور که در بخش راننده عامی گفته شد. در این مواقع داشتن یک تابلو بسیار به درد می خورد.

درخواست سواری کنید

شاید در بتدای هیچهایک بازخورد خوبی دریافت نکنید، اما شاید این موضوع شما را امیدوار می نماید که نباید از صحبت کردن مستقیم با افراد و درخواست کردن از آن ها نترسید. بعضی از راننده ها تا زمانی که صدای محبت آمیز، محترمانه و دل نشین شما را نشنوند شاید نخواهند به شما یاری نمایند.

مسیرهای متفاوت

شما باید در طول مسیرتان احساس راحتی کنید. اگر در مسیری احساس ناراحتی می کنید، آن را ادامه ندهید. علاوه براینکه شما را خسته خواهد نمود، تجربه بدی نیز براتان رقم می زند که در آینده تأثیرگذار است. اگر از رانندگی شخصی احساس ناامنی می کنید از گقتنش خجالت نکشید، او شما را درک خواهدکرد. یادتان نرود که او ایستاده است تا به شما یاری کند پس به میزان کافی برایش مهم هست که راحت باشید.

پشت یک کامیون

برای راننده راحت است که به شما بگوید بروید عقب، چرا که نگران خطر یک هیچهایکر نخواهد بود و اگر سرحال نباشد دیگر لازم نخواهد بود که با شما صحبت کند. بعلاوه اگر صندلی ها پر باشند آن جا یک جای اضافی است. از دید یک هیچهایکر، شما کمترین کنترلی بر آنچه اتفاق خواهد افتاد ندارید و حتی نمی دانید راننده قابل اعتماد هست یا خیر. شما باید چند کلمه با راننده در خصوص مسیر صحبت کنید و قبل از حرکت در خصوص جایی که می روید توافق کنید، چرا که بعد از حرکت نمی توانید باهم صحبت کنید و حداکثر کاری که می توانید انجام دهید اینست که برای توقف به سقف کامیون بکوبید. بعلاوه مشکل نشستن بدون کمربندایمنی و احتمال آسیب تماشا شما در موقع توقف آنی، پیچ ها و رانندگی بد راننده وجود دارد.

موتورسیکلت ها

موتورسیکلت ها وقتی مشکل ساز می شوند که شما مجبورید با چمدان سفر کنید. سفر با موتورسیکلتبستگی به راننده اش دارد و از سفر با اتومبیل بسیار خطرناک تر است. سعی کنید از راننده یک کلاه ایمنی اضافی بخواهید. معمولاً به نتیجه ای نمی رسید، اما بعضی از راننده ها یک کلاه ایمنی اضافی نصفه نیمه در صندوق موتورشان دارند، کافی نیست اما از هیچی بهتر است. من از وقتی که با یک راننده غریبه سفر کردم تصمیم گرفتم سفر با موتورسیکلت را به حداقل برسانم. شما ممکن است بخواهید آرام تر رانندگی نمایند اما به یاد داشته باشید که رانندگی آرام تر مساوی است با تعادل کمتر.

منبع: همگردی

به "نکات ضروری و امنیتی در هیچهایک، جانی تازه برای مسافران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکات ضروری و امنیتی در هیچهایک، جانی تازه برای مسافران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید