هشدار درباره سوختگی با کیسه های آب گرم

به گزارش سفر ارزان به دبی، کارشناسان با اشاره به اینکه در روز های سرد زمستان تعداد بیشتری از مردم برای گرم کردن خود از کیسه آب گرم یا پتو های برقی استفاده می نمایند، هشدار می دهند که قبل از استفاده از این لوازم، حتما کنترل های ایمنی را انجام دهید تا از صدمات احتمالی جلوگیری کنید.

هشدار درباره سوختگی با کیسه های آب گرم

به گزارش ایسنا، در حالیکه مردم در بریتانیا خود را برای وزش باد های تند، بارندگی شدید و دمای یخبندان آماده می نمایند، کارشناسان نسبت به روش های صحیح و ایمنی استفاده از لوازم گرم نماینده ای همانند کیسه آب گرم یا پتو های برقی هشدار می دهند و تاکید دارند که اگر این لوازم، سالم و باکیفیت نباشند می توانند مصرف نماینده را در معرض آسیب و خطر سوختگی قرار دهند.

آلیس بیر، کارشناس برنامه This Morning درباره مصدومی می گوید که پس از ترکیدن لاستیک رویه کیسه آب گرمی که در دست داشته با سوختگی درجه 3 در ناحیه شکم و پا ها در بیمارستان بستری شد.

به گفته بیر، هفته ای یک نفر در اثر سوختگی با کیسه آب گرم به بیمارستان های انگلیس مراجعه می نماید. بعلاوه نیمی از جراحات کیسه آب گرم به پیوند پوست احتیاج دارند و باید جراحی شوند؛ بنابراین موضوع واقعا جدی است.

او می گوید: کیسه آب گرم باید تاریخ فراوری داشته باشد و باید روکش کرکی آن را دربیاورید تا تاریخ فراوریش را پیدا کنید. هرچند ممکن است خواندن آن تاحدودی گیج نماینده و مشکل باشد. بعلاوه اگر چیزی رویش چاپ نشده، نشان می دهد که احتمالا جنس متفرقه خریداری نموده اید یا اینکه خیلی قدیمی است.

به گزارش ایندیپندنت، بیر گفت: کیسه های آب گرم نو باید بوی لاستیک بدهند که نشان دهنده استحکام آن ها است. اگر بوی لاستیک ندهد یعنی میزان بیشتری مواد افزودنی به لاستیک اضافه نموده اند که ممکن است بر دوام آن تاثیر منفی بگذارد.

او بعلاوه به بینندگان توصیه می نماید که کیسه های آب گرم را بدون روکش آن پر نمایند.

وی بعلاوه در خصوص استفاده از پتو های برقی هشدار داد: پتو های برقی این توانایی را دارند که تختخواب شما را در ازای هزینه کمی، گرم نمایند، اما این ها همه از سیم های برق تشکیل شده اند و شما باید این مطلب را جدی بگیرید.

بیر توصیه کرد: پتوی برقی دست دوم نخرید، از سالم بودن آن مطمئن شوید، اتصالات آن را آنالیز کنید، آن را باز کنید و مطمئن شوید که صاف است، اما حتما مراقب آن ها باشید و با رعایت نکات ایمنی و کسب اطلاعات ضروری از این وسیله بهره ببرید.

منبع: فرارو

به "هشدار درباره سوختگی با کیسه های آب گرم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار درباره سوختگی با کیسه های آب گرم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید