واکنش چین به ارسال زیردریایی هسته ای آمریکا به کره جنوبی

به گزارش سفر ارزان به دبی، ایسنا نوشت: سخنگوی وزارت خارجه چین خاطرنشان کرد، دولت پکن از بابت گزارش هایی مبنی بر برنامه آمریکا برای ارسال یک زیردریایی هسته ای مجهز به موشک های بالستیک به کرانه های کره جنوبی ابراز نگرانی نموده است.

واکنش چین به ارسال زیردریایی هسته ای آمریکا به کره جنوبی

وانگ ونبین سخنگوی وزارت خارجه چین درباره موضع کشورش در ارتباط با این طرح آمریکا گفت: چین نگرانی تحولات در منطقه است و به آمریکا و کره جنوبی تاکید دارد تا این مسائل را مدنظر قرار داده و نقشی سازنده در سازش سیاسی در شبه جزیره کره ایفا نمایند.

وی اضافه نمود: مسیر نادرست و غلط ارعاب و تهدید نظامی و فشار به حل مشکل مذکور در شبه جزیره کره کمکی نمی نماید.

اخیرا معاون فرماندهی نیروهای آمریکایی در کره گفته بود که ایالات متحده به زودی یک زیردریایی هسته ای مجهز به موشک های بالستیک را به کره جنوبی اعزام می نماید و رسانه های محلی نیز گزارش نموده بودند که این زیردریایی به تسلیحات هسته ای مجهز است.

16 ژوئن امسال میلادی یک روز پس از شلیک دو موشک کوتاه برد بالستیک از سوی پیونگ یانگ به سمت دریای ژاپن، زیردریایی یو اس اس میشیگان آمریکا به شبه جزیره کره وارد شد. این نخستین ورود زیردریایی اتمی آمریکا به منطقه از اکتبر 2017 است.

در آوریل امسال میلادی، سران دو کشور آمریکا و کره جنوبی اعلامیه واشنگتن را تایید کردند که شامل ارائه مکانیسم رایزنی دو جانبه با هدف برنامه ریزی استراتژیک و بازدارندگی می گردد.

311311

منبع: خبرآنلاین

به "واکنش چین به ارسال زیردریایی هسته ای آمریکا به کره جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش چین به ارسال زیردریایی هسته ای آمریکا به کره جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید