پیروزی در دربی به فکر آماده و جنگندگی احتیاج دارد

به گزارش سفر ارزان به دبی، تهران (پانا) - پیشکسوت استقلال گفت استقلال هنوز در قالب درست تاکتیکی قرار نگرفته است و پیروزی در دربی به ذهنیت و جنگندگی بازیکنان ارتباط دارد.

پیروزی در دربی به فکر آماده و جنگندگی احتیاج دارد

رضا رجبی در گفت وگو با پانا، درباره دربی شهر تهران که قرار است عصر امروز در استادیوم آزادی بین تیم های استقلال و پرسپولیس برگزار گردد، گفت: استقلال با توجه به تغییرات زیادی که داشته و بازیکن های نوی که به این تیم آمده اند، هنوز در چارچوب درست تاکتیکی قرار نگرفته است. بنابراین کار سخت تر است و دیر هم جواب می دهد چرا که زمان کم است. با این شرایط من فکر می کنم در دربی بیشتر باید به باتجربه ها بها بدهند. این بازی با تمام بازی ها فرق دارد و هر تیمی که به لحاظ روحی آماده تر باشد می تواند به پیروزیت برسد.

وی ادامه داد: اگر استقلال تاکتیک خود را پیدا کند و براساس آن پیش برود، می تواند در این بازی به برد برسد. تغییر سیستم باید درون بازی اتفاق بیفتد نه در تمرینات. در بخش مهم مربیگری یعنی تشخیص، تغییر که در جریان بازی در استقلال هنوز مشاهده نکردیم.

رجبی با اشاره به شرایط استقلال در فصل نو مطرح نمود: همانطور که گفتم اصلی ترین هدف فرهاد مجیدی در حال حاضر این است که تاکتیکش را بشناسد. یامگا باید هر چه سریع تر به دروازه نزدیک گردد، جابه جایی های متعدد به ضرر استقلال است و به کارهای تاکتیکی ضربه می زند. من به مجیدی پیشنهاد کردم با سیستم 1-3-2-4 بازی کند او هم انجام داد و نتیجه خوب از کار عایدی. استقلال به لحاظ موقعیت، استمرار و حمله پیروز عمل ننموده اما سیستم دفاعی بسیار خوبی داشته است.

وی در خصوص عملکرد بازیکنان خارجی تیم گفت: به نظرم هیچ اشکالی ندارد از یامگا درون محوطه استفاده نمایند؛ او لب خط بازی می نماید اما داخل محوطه هم خوب کار می نماید و باید از این موقعیت استفاده کرد. در کناره ها هم وریا را داریم و به تیم خیلی یاری می نماید.

پیشکسوت استقلال با اشاره به اینکه دربی غیرقابل پیش بینی است، تاکید نمود: دربی به نتایج و جایگاه هر دو تیم در جدول ارتباط ندارد و هر تیمی که جنگنده تر باشد و به لحاظ روحی و روانی آماده باشد برنده این ملاقات خواهد شد. نمی توانیم بگوییم چون استقلال چهار بازی قبل خود را تساوی نموده و در مقابل پرسپولیس دو بازی قبل خود برده پس این تیم برنده دربی خواهد بود. به نظرم چنین چیزی نیست. من با توجه به شرایطی که از استقلال می بینم شانس برنده شدن استقلال را بیشتر می دانم. امیدوارم در وهله اول هر دو تیم بازی خوبی ارائه بدهند.

وی بعلاوه در خصوص مدعیان قهرمانی اظهار کرد: با توجه به شرایط لیگ برتر که تا اینجا دیدیم تیم های فولاد، تراکتور، استقلال، گل گهر، سپاهان و پرسپولیس این تیم ها می توانند مدعی باشند. تیم تراکتور پیشرفت خوبی داشته و به اعتقاد من تیمی می تواند برنده جام باشد که ذهنیت پیروزی داشته باشد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "پیروزی در دربی به فکر آماده و جنگندگی احتیاج دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیروزی در دربی به فکر آماده و جنگندگی احتیاج دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید