چاندراتال دریاچه ماه کوه های هیمالیا، هند

به گزارش سفر ارزان به دبی، دریاچه چاندراتال یا دریاچه ماه، یکی از زیبایی های بی نظیر کوه های هیمالیا در هند است. همه ساله گردش گران زیادی برای پیاده روی و دیدن چشم انداز ها شگفت انگیز آن راهی دره اسپیتی می شوند. با خبرنگاران همراه باشید.

چاندراتال دریاچه ماه کوه های هیمالیا، هند

دریاچه چاندراتال (Chandra Taal) که به نام دریاچه ماه نیز شناخته می شود، یکی از زیبایی های طبیعی دره اسپیتی (Spiti Valley) در هند و در همسایگی تبت است. این دریاچه در ارتفاع 4300 متری واقع شده است و گردشگران بسیاری به آن جا سفر می کنند.

گفته می شود که بازرگانان تبتی این دریاچه را کشف کرده اند. آن ها در کنار دریاچه اردو می زدند و قبل از ادامه سفر، استراحت می کردند. نام دریاچه از شکل و رنگ آن گرفته شده است. شکلی شبیه هلال ماه و رنگی آبی، که با تغییرات جوی درست مثل تغییر شکل ماه در آسمان تغییر می کند. احاطه شدن دریاچه از طریق کو های چاندراباگا، منظره ای زیبا و مهیج را به وجود آورده است.

چرا باید به آنجا سفر کرد؟

دره اسپیتی یکی از مقاصد محبوب گردشگران است. در این دره منظره ها و مسیرهای پیاده روی شگفت انگیزی وجود دارد. علاوه برآن دریاچه زیبای ماه در دل آن نهفته است.

چه وقت باید به آن جا سفر کرد؟

بهترین زمان سفر به دریاچه، از اواخر ماه مه تا اوایل ماه اکتبر است. در باقی سال دریاچه یخ زده و مسیرهای آن غیرقابل دسترس است.

چطور باید به آن جا سفر کرد؟

با پیاده روی از کنزوم پاس (Kunzum Pass) یا باتال (Batal)، منطقه ها مسکونی واقع در هند.

منبع: placestoseeinyourlifetime

منبع: کجارو

به "چاندراتال دریاچه ماه کوه های هیمالیا، هند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چاندراتال دریاچه ماه کوه های هیمالیا، هند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید