کرونا در دنیا رکورد زد

به گزارش سفر ارزان به دبی، همزمان با شیوع سریع سویه اُمیکرون کرونا در دنیا، رکورد مبتلایان به این ویروس در سطح دنیای شکسته شد.

کرونا در دنیا رکورد زد

به گزارش سفر ارزان به دبی به نقل از بلومبرگ، همزمان با شیوع سویه اُمیکرون مسری ترین سویه ویروس کرونا تا به امروز، رکورد مبتلایان روزانه به این ویروس در سطح جهانی شکسته شد.

این نشریه آمریکایی در گزارشی اظهار داشت: همزمان با تعطیلات سال نوی میلادی و در حالیکه حدود 2 سال از اعلام اولین مورد ابتلا به ویروس کرونا می گذرد و اولین واکسن نیز سال گذشته به جامعه جهانی عرضه شد، سویه اُمیکرون کرونا بار دیگر رکورد مبتلایان روزانه به این ویروس را شکست.

در حال حاضر با اعلام بیش از 1 میلیون و 440 هزار نفر مبتلای تازه به کرونا در یک شبانه روز، رکورد مبتلایان روزانه به کرونا در سطح جهانی شکسته شده است.

در حال حاضر سویه اُمیکرون با سرعت بسیار بالایی در حال توسعه در سطح جهانی است و به سویه غالب تبدیل شده است. بعلاوه مصونیت همراه با واکسن یا به علت ابتلای قبلی به کرونا بر این سویه از کرونا تاثیرگذار نیست.

روز دوشنبه میانگین 7 روزه مبتلایان به کرونا به 814 هزار نفر رسید و این به معنای جهش 49 درصدی از ماه قبل است که هنوز سویه اُمیکرون شناسایی نشده بود.

البته مطالعات نشان می دهد که سویه اُمیکرون سرعت شیوع بیشتری دارد، اما از نظر شدت ابتلا بسیار کمتر از سویه های پیشین است و این شدت برای افراد واکسینه شده و کسانی که دوز تقویتی (سوم) را دریافت کردند بسیار کمتر خواهد بود.

سویه تازه ویروس کرونا به نام اُمیکرون اولین بار در آفریقای جنوبی پیدا شد و تا به امروز کشور های زیادی از جمله ژاپن، انگلیس، استرالیا، هلند، نروژ و چین با آن درگیر شده اند.

بیشتر کشور های شمال اروپا این روز ها درگیر سویه تازه ویروس کرونا هستند. به طور مثال، روز گذشته وزیر بهداشت انگلیس اظهار داشت که 90 درصد مبتلایان تازه به ویروس کرونا در این کشور به سویه اُمیکرون این ویروس مبتلا شده اند.

دکتر آنتونی فائوچی مشاور ارشد بهداشتی دولت آمریکا، نیز با اشاره به شیوع سریع سویه اُمیکرون، پیش بینی کرد که آمار بستری در بیمارستان های آمریکا بسیار افزایش یابد و ظرفیت بیمارستان های این کشور تکمیل گردد.

به گفته دکتر فائوچی تحقیقاتی در انگلیس نشان می دهد سرعت شیوع سویه اُمیکرون از دلتا هم بیشتر است. هفته گذشته به طور میانگین 150 هزار ابتلای روزانه گزارش می شد و انتظار داریم که این آمار از این هم بالاتر رود.

منبع: فرارو

به "کرونا در دنیا رکورد زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در دنیا رکورد زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید