استقلال و پرسپولیس در بازار پایه فرابورس گشایش نماد می شوند

به گزارش سفر ارزان به دبی، معاون نظارت و آنالیز سازمان بورس گفت: یکی ار روش هایی که برای گشایش نماد سرخابی ها قابل استفاده است، روش حق تقدم بوده که سازمان خصوصی در رابطه با آن تصمیم صورت می گیرد و سپس این دو تیم در بازارپایه درج نماد می شوند.

استقلال و پرسپولیس در بازار پایه فرابورس گشایش نماد می شوند

سفر ارزان به دبی - محسن خدابخش، معاون نظارت و آنالیز سازمان بورس درباره نحوه گشایش نماد دو باشگاه پرسپولیس و استقلال به سوالاتی پاسخ داد.

نحوه بازگشایی نماد دو باشگاه پرسپولیس و استقلال در فرابورس چگونه است؟

معاون نظارت و آنالیز سازمان بورس: در این مرحله نماد این دو تیم (استقلال و پرسپولیس) نزد سازمان بورس ثبت شدند و بعد از این نماد ها با توجه به مراحل اعلامی در بازار پایه گشایش می شوند. موارد قیمت گذاری به سیاست سازمان خصوصی باز می گردد.

سرخابی ها چه زمانی عرضه اولیه می شوند؟

معاون نظارت و آنالیز سازمان بورس: قیمت گذاری این موارد به سیاست هایی که سازمان خصوصی ارزش گذاری دارد بازمیگردد. این نحوه قیمت گذاری باید به صورت شفاف در سامانه کدال درج گردد و از بعد از آن گشایش نماد صورت گیرد.

عرضه اولیه در بازارهایی به کارمی رود که شرکت ها دربازار پذیرفته شده باشند و چون این دو نماد باید در بازار پایه درج گردد نماد بازگشایی می گردد و افراد حائز شرایط می توانند خریداری نمایند.

دو باشگاه پرسپولیس و استقلال بر اساس اصل 44 قانون اساسی، باید خصوصی سازی شوند. در هفته گذشته این دوباشگاه در هیئت واگذاری سازمان خصوصی سازی ارزش گذاری شدند و روز گذشته نیز صورت های مالی این دو شرکت نیز در سامانه کدال منتشر شد.

سفر ارزان به دبی مالی بورس

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "استقلال و پرسپولیس در بازار پایه فرابورس گشایش نماد می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقلال و پرسپولیس در بازار پایه فرابورس گشایش نماد می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید