خصوصیات عینک مترجم محصول شگفت انگیز گوگل

به گزارش سفر ارزان به دبی، گوگل کنفرانس سالیانه I/O خود را با یک محصول شگفت انگیز به سرانجام رساند؛ عینک واقعیت افزوده مترجم خود. ویژگی کلیدی این محصول یک برنامه بسیار کاربردی برای عینک های AR است که جملات را به صورت زنده ترجمه می نماید. این ویژگی قطعا قابلیتی خاص خواهد بود.

خصوصیات عینک مترجم محصول شگفت انگیز گوگل

به گزارش سفر ارزان به دبی، در حالی که شرکت هایی مانند متا با هدست های Quest جای خود را در دینای واقعیت مجازی باز نموده اند، به نظر می رسد گوگل نیز می خواهد در دنیای واقعیت افزوده خودنمایی کند.

این شرکت هیچ جزئیاتی در خصوص زمان دسترسی به این ویژگی ارائه ننموده است و فقط آن را به وسیله یک ویدئو به نمایش گذاشته است. در این ویدئو یک زن به زبان چینی ماندارین صحبت می نماید. دختر عینک را می زند و مادر آغاز به صحبت می نماید و عینک گوگل صحبت های مادر را به انگلیسی ترجمه می نماید. مثال دیگری مردی را نشان می دهد که به زبان انگلیسی صحبت می نماید و عینک صحبت های او را برای دوستش به اسپانیایی ترجمه می نماید. مورد بعدی نیز زنی کم شنوا است که به زبان اشاره ارتباط برقرار می نماید؛ زمانی که این زن عینک را می زند، صحبت های دخترش به وسیله عینک به نوشتار تبدیل می گردد.

ممکن است این محصول همان Project Iris گوگل باشد که چند ماه پیش مشخصاتی از آن منتشر شده بود. ساندار پیچای مدیر عامل گوگل، در جریان سخنرانی روز چهارشنبه گفت: عینک های AR در مواقعی که گوشی هوشمند وجود ندارد، کارآمد خواهند بود. او بعلاوه در یک پست وبلاگی AR را مرز تازه محاسبات می نامد. او می گوید: AR این قابلیت را دارد که استفاده ما از رایانه و دسترسی به اطلاعات را تغییر دهد.

واقعیت افروده آینده فناوری را متحول خواهد نمود. گوگل نیز در این زمینه سرمایه گذاری زیادی انجام داده است. گوگل تا کنون این فناوری را در محصولات زیادی به کار برده است؛ از لنز گوگل گرفته تا جستجوی چندگانه، کاوش صحنه، و نما های زنده و فراگیر در Maps. رویکرد گوگل در خصوص عینکی که می تواند کیفیت زندگی انسان ها را تغییر دهد، قابل ستایش است.

منبع: theverge

منبع: فرارو

به "خصوصیات عینک مترجم محصول شگفت انگیز گوگل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خصوصیات عینک مترجم محصول شگفت انگیز گوگل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید