راهی نو برای پیشگیری از سرطان پستان

به گزارش سفر ارزان به دبی، محققان مؤسسه تحقیقات سرطان لندن در مطالعه اخیرشان روش جدیدی را برای یاری به پیشگیری از سرطان پستان کشف کردند.

راهی نو برای پیشگیری از سرطان پستان

دانشمندان کشف نموده اند که چرا سلول های سرطان پستان که به ریه ها توسعه یافته اند، ممکن است پس از سال ها خواب، بیدار شوند و تومور های ثانویه غیرقابل درمان را تشکیل دهند.

این مؤسسه در بیانیه ای مطبوعاتی شرح داد که تحقیقات آن ها از مؤسسه تحقیقات سرطان لندن (ICR) مکانیسمی را که باعث ایجاد این بمب ساعتی سرطان پستان می گردد، نشان می دهد و آن ها نیز استراتژی را برای خنثی کردن آن پیشنهاد می نمایند.

بیماران مبتلا به سرطان پستان با گیرنده استروژن مثبت (ER+) (شایع ترین نوع این بیماری است) در معرض خطر مداوم عود سرطان در قسمت دیگری از بدنشان برای سال ها یا حتی دهه ها پس از تشخیص و درمان اصلی خود هستند.

زمانی که سلول های سرطان پستان از اولین سرطان در پستان به سایر قسمت های بدن پخش می شوند، سرطان پستان ثانویه یا متاستاتیک نامیده می گردد و اگرچه قابل درمان است، اما بهبودی کاملی حاصل نمی گردد.

پژوهش تازه که در مجله Nature Cancer منتشر شد، نشان داد که چگونه تغییرات مولکولی در ریه که در طول پیری رخ می دهد، می تواند از رشد این تومور های ثانویه حمایت کند.

تیم تحقیقاتی در مؤسسه تحقیقات سرطان لندن دریافتند که پروتئین PDGF-C که در ریه وجود دارد، نقشی کلیدی در تأثیرگذاری بر روی خواب ماندن یا بیدار شدن سلول های سرطان پستان ایفا می نماید.

آن ها کشف کردند که اگر سطح PDGF-C افزایش یابد، می تواند باعث رشد سلول های سرطانی خفته و تبدیل به سرطان ثانویه پستان گردد. محققان سپس آنالیز کردند که آیا مسدود کردن فعالیت PDGF-C می تواند به جلوگیری از بیداری مجدد این سلول ها و رشد تومور های ثانویه یاری کند یا خیر.

محققان در مؤسسه تحقیقات سرطان لندن با کار با موش های دارای PDGF-C، تومور های سرطان پستان با گیرنده استروژن مثبت را با یک مسدودنماینده رشد سرطان موجود به نام ایماتینیب (Imatinib) که در حال حاضر برای درمان بیماران مبتلا به لوسمی میلوئیدی مزمن استفاده می گردد، مورد هدف قرار دادند.

بیش از 80 درصد از سرطان های اولیه پستان از نوع سرطان پستان با گیرنده استروژن مثبت هستند و هرساله حدود 44 هزار مورد در بریتانیا به این بیماری مبتلا می شوند. دکتر فرانسیس تورل، کارشناس آموزش پسا دکتری در بخش تحقیقات سرطان پستان در مؤسسه تحقیقات سرطان لندن، گفت: سلول های سرطانی می توانند با پنهان شدن در حالت خفته، برای چندین دهه در اندام های دور زنده بمانند. ما کشف نموده ایم که چگونه بافت ریه پیر می تواند این سلول های سرطانی را تحریک کند تا دوباره بیدار شوند و به تومور تبدیل شوند و یک استراتژی بالقوه برای خنثی کردن این بمب های ساعتی کشف نموده ایم. ما اکنون قصد داریم درک کنیم که چگونه بیماران ممکن است از داروی موجود ایماتینیب سود ببرند و در درازمدت در پی ایجاد درمان های خاص تر با هدف مکانیسم بیداری مجدد هستیم.

منبع: فرادید

به "راهی نو برای پیشگیری از سرطان پستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهی نو برای پیشگیری از سرطان پستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید