روش های تمرینی سخت و طاقت فرسای کونته برای تاتنهام

به گزارش سفر ارزان به دبی، تاتنهام این روز ها سخت در حال آماده سازی خود برای فصل پیش رو است. در پیش فصل به سر می بریم و تاتنهام با آنتونیو کونته، در کره جنوبی اردو زده است. در همین ساعات آن ها اولین بازی محبت آمیز خود را برابر تیم منتخب لیگ کره در حال برگزاری هستند (بازی 6-3 به سود تاتنهام تمام شد) و در واقع این اولین فصلی است که کونته کار را با تاتنهام آغاز می نماید. او فصل گذشته در شرایطی مربی تاتنهام شد که مدتی از فصل می گذشت و تیم با نونو اسپریتیو سانتو روی دور افت قرار داشت.

روش های تمرینی سخت و طاقت فرسای کونته برای تاتنهام

بسیاری متد های سفت و سخت کونته در دوران آماده سازی را از یاد نبرده اند و تاتنهامی ها حالا با تمام وجود آن را تجربه می نمایند. کونته به قدری شرایط را برای بازیکنان سخت می نماید که بسیاری در طول تمرین از حال می فرایند. هر تمرین مثل یک شکنجه است و بازیکن تا آخرین توان خود را بیاد بگذارد. پس از تمرین روز دوشنبه هری کین از حال رفت و بالا آورد. سون هیونگ مین هم پس از چند دور دویدن نتوانست طاقت بیاورد و از شدت درد و خستگی روی زمین نشست.

همه می دانند که کونته مربی پرتوقعی است و از تیم خود انتظارات بالایی دارد. تیم های او فیزیکی و پرفشار بازی می نمایند و برای پیاده کردن برنامه های او باید در بالاترین سطح آمادگی بدنی قرار داشت.

دیلی میل روش های آماده سازی کونته را بررسی نموده، روش هایی که قرار است خروجی آن، یک تاتنهام شکست ناپذیر باشد.

تمرین دوشنبه دو ساعت طول کشید، آن هم در آب و هوای مرطوب و شرجی سئول. پس از تمرینات استقامتی، کونته یک بازی 10 برابر 10 را ترتیب داد در حالی که این بازی تمرینی در دو سوم زمین برگزار گردید. پس از این دو بخش، سورپرایز اصلی در راه بود. در حالی که بسیاری منتظر تمام شدن تمرین بودند، کونته دستور به دویدن دور زمین داد. هیچکس انتظار چنین حرکتی از سوی مربی ایتالیایی را نداشت. در خصوص این بخش از تمرین اطلاع رسانی نشده بود و همه غافلگیر شدند. جان پیرو ونترونه، بدنساز تیم به بازیکتنان بیان کرد که باید 42 بار طول زمین را به سرعت بدوند. کسی حق قدم زدن نداشت و در نهایت کین و سون که دیرتر از دیگران به تمرینات پیش فصل اضافه شده بودند، در دور سی ام کنار کشیدند.

تور های تابستانی همگی جنبه تبلیغاتی دارند و برای سودآوری باشگاه ها هستند. این شکل برنامه ریزی پیش فصل مورد علاقه کونته نیست، ولی او طبعا چاره ای جز قبول آن ندارد. کونته معتقد است برگزاری تور های تابستانی روی دوره بدنسازی تیم تاثیر منفی می گذارد. کونته از بازیکنانش انتظار دارد که مثل یک ورزشکار واقعی و یک دونده استقامت رفتار نمایند.

از وقتی کونته ماه نوامبر 2021 سکان کار را در تاتنهام در دست گرفت، خیلی زود تاثیر روش های آماده سازی او خود را نشان دادند. مربی سابق اینتر و چلسی با خود سه مربی بدنساز به تاتنهام آورد؛ کستانتینو کوراتی، جتان پیرو ونترونه و استفانو برونو، اما کونته تنها روی بدنسازی تیم تمرکز ننموده است. بخش های بازبینی ویدویی بازی های رقبا، با دقیق ترین جزئیات ممکن برگزار می شوند. او در محل تمرین تیم دوربین هایی نصب نموده و به دقت عملکرد هر بازیکن را در طول تمرین زیر نظر دارد. قبل از آغاز هر بازی او بررسی دقیقی از تمامی بازیکنان دارد.

سومین فاکتور کلیدی کونته در دوره آماده سازی، تغذیه است. در هفته اول حضورش در تاتنهام، سرمربی اطمینان حاصل کرد که اعضای تیم، ظهر باهم ناهار می خورند. نشریه اتلتیک بعلاوه گزارش داد که کونته غذا های سنگین و ساندویچ را از منوی غذایی تیم حذف نموده و پس از مشاهده اضافه وزن بعضی از بازیکنان، سس کچاپ و مایونز را هم منع کرد.

کونته بعلاوه اندازه آب میوه و روغن و کره مورد استفاده برای پخت و پز را کاهش داده است. او بعلاوه از تیم خواسته که میوه بیشتری بخورند. زمان نشان خواهد داد که آیا روش های مربی ایتالیایی نتایج مورد انتظار را به همراه خواهد داشت یا خیر. آنچه تعیین است این است که بازیکنان از جلسه روز دوشنبه، در حالت رو به مرگ خارج شدند، تصاویر منتشر شده از کین یا سون به خوبی اثبات نماینده این ادعاست.

منبع: ورزش سه

منبع: فرارو

به "روش های تمرینی سخت و طاقت فرسای کونته برای تاتنهام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش های تمرینی سخت و طاقت فرسای کونته برای تاتنهام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید