رونمایی از سکوی دیجیتال تامین و فروش صنایع دستی برای داخل و خارج کشور

به گزارش سفر ارزان به دبی، ایلنا/ براساس گزارشات بدست آمده، رونمایی از سکوی دیجیتال تامین و فروش صنایع دستی برای داخل و خارج کشور صورت می گیرد.

رونمایی از سکوی دیجیتال تامین و فروش صنایع دستی برای داخل و خارج کشور

محمدحسین عسکرپور (مدیر کل حمایت از فراوری صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی) در مجله مالی فرصت که از شبکه جهانی جام جم پخش شد گفت: 520 هزار صنعتگر در 18 گروه رشته صنایع دستی شناسایی شده و در حال کار هستند که توان فراوری و سرمایه گذاری در این صنایع با پتانسیل بالا وجود دارد و صنعتگران کشور براساس توانایی حرفه ای بسیار خوب خود می توانند اقتصادشان را اداره نمایند.

وی با اشاره به کاهش هزینه های حمل و نقل برای فعالان و سرمایه گذاران در صنعت صنایع دستی گفت: تفاهمنامه ای در ماه خرداد با پست جمهوری اسلامی ایران امضا نموده ایم که حداکثر تخفیفات را برای ارسال محصولات صنایع دستی به هر کجای جهان برای ما قائل شده اند و ابعاد هم در این میان مهم نیست و همه شیوه ها می توانند شامل این تخفیف شوند.

مدیر کل حمایت از فراوری صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خطاب به ایرانیان خارج از کشور گفت: ما 11 شهر جهانی و 3روستا داریم که ثبت شورای جهانی صنایع دستی شده اند و می توانند به خودی خود محل مهمی برای سرمایه گذاری باشند. سوغات و گرشگری هر دو پتانسیل بسیار مهم سرمایه گذاری هستند که می توانند یک فرصت برای سرمایه گذاران ایرانی علاقمند به صنایع دستی کشور باشد.

این مقام مسئول در مورد فروش مجازی صنایع دستی در داخل و خارج از کشور هم گفت: اقدام مهمی که اخیرا اجرا شده، این است که یک سکوی دیجیتال بین تمام فعالان صنایع دستی اعم از فراوری نماینده، صادر نماینده و وارد نماینده مواد اولیه اجرا شده و قول می دهیم در تیر نشست تخصصی و رونمایی از این سکوی دیجیتال انجام گردد تا اگر سرمایه گذار در خارج یا داخل کشور خواست در حجم زیاد صنایع دستی سفارش دهد، به وسیله این شبکه بتواند احتیاجش را تامین کند.

وی در مورد دلیل تشکیل این سکوی دیجیتال هم گفت: هنر های فاخر صنایع دستی زمانبر هستند و هر هنرمند شاید در مدت زمان مورد نظر تعداد کمی از سفارشات را بتواند آماده کند. برای همین هم یک بستر دیجیتال برای سفارش هر صنایع دستی بین تمامی این 520 هزار صنعتگر در 18 گروه رشته صنایع دستی رونمایی خواهد شد تا سفارش دهنده و فراوری نماینده بتوانند به راحتی اجناس مورد احتیاج را تامین، خریداری و صادر نمایند.

منبع: همگردی

به "رونمایی از سکوی دیجیتال تامین و فروش صنایع دستی برای داخل و خارج کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از سکوی دیجیتال تامین و فروش صنایع دستی برای داخل و خارج کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید