شناسایی 15 مدیر متخلف مدرسه در خراسان رضوی

به گزارش سفر ارزان به دبی، رئیس اداره نظارت و ارزیابی عملکرد اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت:15 مدیر متخلف مدرسه در زمان ثبت نام دانش آموزان برای رسیدگی به تخلفاتشان به هیئت رسیدگی به تخلفات این اداره کل معرفی شدند.

شناسایی 15 مدیر متخلف مدرسه در خراسان رضوی

مجید خداوردی رئیس اداره نظارت و ارزیابی عملکرد اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: در پی بازدید های نظارتی از مدارس در زمان ثبت نام و نیز گزارش ها و شکایات والدین، تخلفات این تعداد مدیر محرز و برای تصمیم گیری و تحقیق بیشتر، پرونده مربوطه به هیات انتقال داده شد که در صورت تصمیم هیات، عزل مدیر مدرسه نیز می تواند در دستور کار باشد.

او اضافه کرد: بازرسان از ابتدای خرداد ماه تا کنون بیش از 110 بازدید از مدارس انجام داده اند که تخلفات متعددی در زمان ثبت نام مشاهده و ثبت شده و 15 اخطار و 73 تذکر کتبی حاصل این تعداد بازدید از مدارس است.

رئیس اداره نظارت و ارزیابی عملکرد اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ادامه داد: مهمترین تخلفات مدیراین این مدارس دریافت وجه غیرقانونی، عدم توجه به راهنمایی تحصیلی و اجبار به ثبت نام در سرویس مدرسه بوده است.

خداوردی اعلام کرد: طبق دستورالعمل اعلامی، مدارس خاص (استعداد های درخشان) و شاهد اخذ شهریه شان به صورت وزارتی و برمبنای جدولی است که باید در معرض دید اولیاء قرار داده گردد که در این بخش از مدارس خواسته ایم با دریافت چک از والدین برای شهریه با هدف تسهیل ثبت نام همکاری نمایند.

او توضیح داد: سایر مدارس شامل مدارس هیئت امنایی، نمونه دولتی و مدارس عادی حق اخذ مبلغ 10 هزار تومان بابت بیمه و کتاب دانش آموز را دارند و به هیچ وجه حق مطالبه و دریافت وجوه دیگری را ندارند و اخذ هرگونه وجه اضافی از والدین در این مدارس تخلف محرز است و با مدیر متخلف برخورد قاطع صورت می گیرد.

رئیس اداره نظارت و ارزیابی عملکرد اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ادامه داد: عبارت صحیح تر و کامل تر این است که بگوییم اخذ هر وجه دیگری تا مهر ماه و شروع سال تحصیلی نو و تشکیل انجمن اولیاء و مربیان مدرسه و تایید انجمن، غیرقانونی و تخلف است.

سفر ارزان به دبی خراسان رضوی مشهد

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "شناسایی 15 مدیر متخلف مدرسه در خراسان رضوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی 15 مدیر متخلف مدرسه در خراسان رضوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید