موهای سفید یا خاکستری را از ریشه نکنید

به گزارش سفر ارزان به دبی، این باور بین افراد وجود دارد که می گویند با کندن موهای سفید تعداد آنها بیشتر می گردد که کاملا غلط است.

موهای سفید یا خاکستری را از ریشه نکنید

به گزارش سفر ارزان به دبی، با این که بسیاری از ما با تماشا موهای خاکستری یا سفید به سمت موچین می رویم، اما کندن تارهای نقره ای مو در واقع می تواند به پوست سر شما آسیب برساند. موهای خاکستری یک نشانه کاملاً طبیعی افزایش سن است، اما بسیاری از ما، با مشاهده یک تار نقره ای رنگ میل شدیدی به کندن سریع آن پیدا می کنیم.

آیا کندن موهای خاکستری مشکل را حل می نماید؟

باور رایج این است که اگر موها را بچینید، تعداد بیشتری در جای خود ظاهر می شوند؛ اما این در واقع یک افسانه است. کاش این حقیقت داشت، زیرا در این صورت می توانستیم به راحتی به افرادی که ریزش مو دارند یاری کنیم.

اما کندن یک تار مو باعث رشد بیشتر نمی گردد. این ایده هیچ مبنای علمی ندارد. ریزش مو تا 159 تار مو در روز طبیعی است، اما اساسا به هیچ وجه به هم متصل نیستند. بنابراین، کشیدن یک مو باعث فشار بیشتری روی پوست سر نمی گردد.

کندن مو ممکن است یک راهکار موقت برای ظاهری جوان تر به نظر برسد، اما ممکن است آسیب واقعی به پوست سر خود وارد کنید.

با کندن مو، ممکن است فولیکول مو آسیب ببیند. در نتیجه، می تواند منجر به بروز عفونت یا حتی لکه های طاس گردد. ممکن است این کار شما بیشتر از اینکه مفید باشد ضرر برساند.

وقتی یک تار خاکستری را بکشید، موهای کنده شده استراحت می نمایند و چرخه رشد بعدی خود را در حدود سه ماه آغاز می نمایند.

در هر سیکل بعد از حدود 20 سالگی، موها کمی نازک تر می شوند و مدت کوتاه تری در اطراف باقی می مانند.

چرخه عمر موهای روی سر به طور میانه پنج سال است و تعداد محدودی چرخه رشد وجود دارد.

چرا موها به رنگ خاکستری درمی آیند؟

با افزایش سن، فولیکول های مو کمتر ملانین فراوری می نمایند و همین منجر به کاهش رنگ و سفید شدن مو می گردد. ملانین ماده ای در بدن است که به مو و پوست شما رنگ می دهد. تعداد گرانول های رنگدانه به طور طبیعی با افزایش سن، معمولا بین 28 تا 40 سالگی آغاز به کاهش می نماید. علت این امر این است که ملانوسیت ها، سلول هایی که ملانین فراوری می نمایند، آغاز به کاهش سرعت و فراوری کمتر می نمایند.

موها در واقع خاکستری نیستند، اما کاملا شفاف هستند. تن خاکستری در واقع به درصد رنگ موی طبیعی به جای مانده و مخلوط شده مربوط می گردد که سایه های مختلف را ایجاد می نماید.

ژنتیک نقش کلیدی در سرعت ظاهر شدن موهای خاکستری دارد، زیرا آرایش بیولوژیکی شما سرعت این امر را مشخص می نماید. با این حال، استرس می تواند فرایند سفید شدن مو را نیز تسریع کند.

منبع: بهداشت نیوز

منبع: همشهری آنلاین

به "موهای سفید یا خاکستری را از ریشه نکنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موهای سفید یا خاکستری را از ریشه نکنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید