8 راه چارهِ فوری برای درمان آلرژی بهاری

به گزارش سفر ارزان به دبی، متخصص آلرژی، آسم و ایمونولوژی می گوید: این آلرژی ها باعث علائم ناخوشایندی مانند آبریزش بینی، عطسه، خارش چشم و احتقان بینی می گردد. البته می توانید دارو های مصنوعی مختلفی برای آلرژی مصرف کنید، اما بسیاری از مبتلایان ترجیح می دهند از دارو های طبیعی استفاده نمایند. با توجه به چندین مطالعه علمی، گیاهی که به نام باتربور شناخته می گردد، یکی از گزینه ها است. در یکی، محققان سوئیسی دریافتند که باتربور یک آنتی هیستامین قوی است که می تواند آلرژی را کنترل کند. بعلاوه برخلاف بعضی از دارو های آلرژی بدون نسخه، باعث خواب آلودگی نمی گردد.

8 راه چارهِ فوری برای درمان آلرژی بهاری

بر اساس مطالعات دانشمندان ژاپنی، چای سبز حاوی ماده ای است که می تواند بعضی از واکنش های آلرژیک در بدن را مسدود کند. ممکن است عطسه و خارش چشم را کاهش دهد.

غذا های تند، از جمله فلفل قرمز، می تواند یاری کننده باشد. حاوی کپسایسین است که به کاهش احتقان بینی معروف است. بعلاوه آلیسین موجود در سیر یک ضدالتهاب است که می تواند تورم و التهاب را کاهش دهد.

ست شستشوی بینی و سینوس می تواند به پاکسازی مجرای سینوس های مسدود شده یاری کند. قبل از اینکه سر خود را به عقب خم کنید و اجازه دهید محلول به وسیله سوراخ بینی وارد مجرای بینی شما گردد، آن را با آب گرم و نمک پر کنید. ادامه دهید تا محلول از سوراخ دیگر بینی خارج گردد.

آلرژی های فصلی می توانند باعث خشکی بینی و سینوس ها شوند که منجر به احتقان و تورم گردد.

رید گفت: یک راه عالی برای مقابله با خشکی، استفاده از یک مرطوب کننده است. این دستگاه بخار آب را در هوا آزاد می نماید و به مرطوب شدن مجاری خشک بینی و سینوس شما یاری می نماید و در نتیجه گرفتگی و ناراحتی کمتری ایجاد می نماید.

روغن اکالیپتوس، از برگ درختان اکالیپتوس، در مطالعات برای کاهش آلرژی های ناشی از التهاب یافت شده است. چند قطره را به یک کاسه آب جوش اضافه کنید و بخار آن را تنفس کنید.

اگر جاروبرقی شما دارای یک فیلتر هوای ذرات با راندمان بالا باشد تا بتوانید با تمیز کردن منظم خانه خود را از شر گرده خلاص کنید هم میتواند یاری کند این فیلتر ها به طور موثر اندازه گرده های ایجاد کننده علائم را در داخل خانه شما به حداقل می رساند.

رید توصیه کرد بعلاوه می توانید برای کاهش قرار گرفتن در معرض گرده ها در بیرون از منزل، لباس های محافظ بپوشید. عینک آفتابی، کلاه لبه گشاد و شلوار بلند تا بزنید تا گرده ها روی پوستتان نریزند. به یاد داشته باشید که لباس های خود را در انتها روز درآورید و برای پاک کردن گرده ها دوش بگیرید.

منبع: سلامت نیوز

منبع: فرارو

به "8 راه چارهِ فوری برای درمان آلرژی بهاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 راه چارهِ فوری برای درمان آلرژی بهاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید